Türk Siyasetinde Z Kuşağı

Battal Çetine
Battal Çetine

Ülkemizde kurulan siyasi partilerin ana görevi devlete millete hizmet etmektir, hizmet için yola çıkan hali hazırda bulunan 105 siyasi parti içinde en dikkati çeken parti Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) ve Türkiyenin en genç başkanı sıfatı bulunan Sayın Hüseyin Baş (1991 doğumlu ) beyefendidir.

Merhum ilim ve fikir, Gönül İnsanı üstad Prof.Doktor Haydar Baş beyin evladı yadigarı olan sayın Hüseyin Baş Türk siyasetine damga vuracak Z kuşağı yeni siyasetcilerin en önünde gelmektedir.vizyonu olan misyonu olan maddi ve manevi eğitim düzeyiyle gelecek yeni nesilleri kucaklayacak çözüm önerileriyle milli ekonomik politikalarıyla Ülkemizi şahlandıracak bilgi birikimi olan Genç siyasetcidir sayın Hüseyin Baş.

diğer siyasi partilerle arasındaki en büyük değer ve fark milli ekonomi modelini uygulayacak olmasıdır.milli ekonimi modelini dünyada bir çok devlet özellikle rusya çin gibi ülkeler uygulamış ve ekonomide çok başarılı olmuşlardır.ne acı bir durum ki milli ekonomi modelini yazan Dünya ya kabül ettiren rusya da duma meclisinde tarihte ilk defa bir türk siyasetci olarak davet edilen ve 6 saat rus meclisinde milli ekonomi modelini anlatan ve ayakta alkışlanan Merhum Haydar Baş beyefendiye Ülkemizde gereken ilgi gösterilmemiş yada basına sansür uygulanmış Halktan gizlenmiştir. bu modeli bir gayrimüslim yazmış olsa inanıyorum ki türk siyasetcileri alır baş tacı ederdi, içimizden çıkan dünya ya kendini kabül ettirmiş bir modeli neden uygulamaya koymayız bu çok düşündürücüdür.

şu an Ülkemizin ve dünyanın en büyük sorunu ekonomi iken insanımız ekonomik olarak perişan vaziyette iken neden gerek iktidar yada muhalefet bu modeli gündeme getirip Sayın Hüseyin baş beyefendiyle görüşüp kurtuluş reçetesini almazlar, milli meselelerde parti çıkarları gözetilmez milli meselelerde şahsi menfaatler ön planda tutulmaz tutulamaz çünkü hepimiz aynı geminin içindeyiz.

dünya görüşü ayrılıktan yana değil bütünlemekten yana olan Sayın Hüseyin Baş izlediği politika çizgisini Mustafa kemal Atatürk,ün Tam bağımsızlık sözünden yola çıkarak Yurtta sulh cihanda sulh sözünü kendisine mihenk edinmiş tıpkı babası gibi Ehli beyt sevdalısı olan bir vatan evladıdır.

Temennim odur ki insanımız tarafından gerekli ilgiyi alakayı görür, halkımız tarafından kucaklanıp bağrına basılır.

BTP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Sayın Hüseyin Baş, Üstad Prof.Dr.Haydar Baş ile birlikte çok sayıda etkinliğe katıldı. Bazı etkinliklerde de Genel Başkan Üstad.prof.Dr Haydar Baş'ın konuşmalarını dinleyicilere okudu. 1991 doğumlu Hüseyin Baş, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) 5. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde, 1100 delegenin tamamının oyunu alarak genel başkan seçildi.

yolun ve bahtın açık olsun güzel insan, burada sözlerime son verirken, her kim ki ülkemiz için milli ve manevi değerlerimiz için çalışıyor ise Cenab-ı mevla yar ve yardımcısı olsun inşallah diyerek saygı ve sevgilerimi arz ediyorum .

hoş kalın hoşçakalın

Battal Çetine

- Karamandan.com, Battal Çetine tarafından kaleme alındı
https://www.karamandan.com/makale/7995480/battal-cetine/turk-siyasetinde-z-kusagi