Kahve Çeşitleri ve İsimleri

Espresso

Kahve isimleri denince birçok ülkede akla ilk Espresso gelir; Espresso shot İtalya kökenli ve özel bir kahve makinesi kullanılarak demlenen bir kahvedir. Bunu fark etmeyebilirsiniz, ancak birçok kahve onu baz olarak yapıldığından, espresso açık ara en popüler içecektir.

Ristretto

Ristretto İtalyanca'da kısıtlı anlamına gelir. Espressodakiyle aynı miktarda kahve ve su hacminin sadece yarısını alır. Basit bir deyişle, Ristretto, biraz daha tatlı bir tada ve daha az acıya sahip espressonun değişik bir versiyonudur.

Doppio

Doppio duble anlamına gelen İtalyanca bir kelimedir. Bu nedenle, Doppio bir fincanda iki shot espressodur. Doppio, espresso ile aynı şekilde, çift ağızlı bir portafiltreden bir bardağa sıcak su dökülerek demlenir.

"Önce sen’le yazılıyor; senin, sevdiklerinin ve geleceğin öyküsü!” diyerek başladığı yolculuğunda, efsanelere konu olan yerlerden, ağaçların gizemli şarkılarına kadar ilgi çekici konulara değinen, bazen sağlıklı yaşam ipuçları veren bazen hayatımız da iz bırakanların iç dünyasını keşfeden bazen de gelmiş geçmiş en ünlü kısa şiirlere değinen Çünkü Başka Sen Yok Blogu’nu takip etmek için linki tıklayabilirsiniz.

Americano

Americano, üzerine sıcak su eklenen espressodur. Americano, 2. Dünya Savaşı sırasında Avrupalı ​​baristalar tarafından kahveyi daha hafif ve Amerikan askerlerinin tat tercihlerine göre yapmak için icat edilmiştir.

Long Black

Daha güçlü bir Americano kahvesi istiyorsanız, Long Black tercih edebilirsiniz. Americano'ya çok benzer, ancak tadı geliştirmek için iki shot espresso ve biraz daha az sıcak su kullanır.

BONUS: Türk kahvesi!

Türk kahvesi mümkün olan en iyi öğütülmüş kahveyi, ibrik veya cezve adı verilen özel, uzun saplı bir demleme kabında yapılır. Telvenin üzerine suyu ekleyin, kahveyi kısık ateşte kaynatın, ilk köpüklü kısmı küçük servis fincanlarına dökün. Sonra tekrar kaynama noktasına geldiğinde tüm kahveyi fincana boşaltın. Eğer köpüklü bir kahve yapmak istiyorsanız, karıştırmamayı deneyin!

- Karamandan.com, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.karamandan.com/haber/7972564/kahve-cesitleri-ve-isimleri