Yurtdışı deneyimi sizi endişelendirmesin

Yurtdışı deneyimi bireylerin hem çalışmak için hem iş için hem de eğitim için gitmek istedikleri bir seyahat çeşitlidir. Öte yandan gezip görülecek yerler turistik mekanlar ve dünyadaki meşhur güzellikler içinde bireyler yurt dışına çıkmayı isteyebilirler. Yurt dışından çıkarken yapılması gereken prosedürler arasında yurt dışı seyahat sigortası gibi işlemlerin yapılmasıdır. Yurtdışı seyahat sigortası yurt dışına çıkan veya yurt dışından ülkemize gelen bireylerin ülkemizde veya yurt dışında herhangi bir mani sağlık sorunuyla kaza ile veya hastalık ile karşılaşması durumunda devreye giren sigortadır. Yurtdışı sağlık sigortası bireylerinin yurtdışına seyahatleri esnasında kendi sağlıkları ya da sevdiklerinin sağlığı ile ilgili içlerinin rahat olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle birçok konsolosluk yurtdışı seyahat sigortası yaptırmayı zorunlu tutar.

18-50 yaş arası herkes yaptırabilir

Yurtdışı seyahat sigortasını 18-50 yaş arasındaki bütün bireyler yaptırabilmektedir. Bu sigortayı yaptıran bireyler yurt dışına çıktıkları zaman herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaştıklarında sigorta kapsamında seyahat masraflarını ekstra masraflar eklemeden tedavi olabilmektedir. Yurtdışı seyahat sigortası ile anne babalar 0 ile 17 yaş arasındaki çocuklarını da sigorta ettirebilir. Yurtdışı sağlık sigortası sadece ülkemizden yurtdışına giden bireyler için değil aynı zamanda yurt dışından ülkemize gelen bireyler için de bir zorunluluktur. Yurtdışı sağlık sigortasının bir kapsama alanı bulunmaktadır. Yurt dışı sağlık sigortası öncelikle daha evvelden bağlı olan hastalıklarla ilişkili hastalıkları kapsamamaktadır. Yani yurtdışı sağlık sigortasının kapsadığı hastalıklar aniden yurt dışı seyahati esnasında bireylerin karşısına çıkan ve önceden oluşan herhangi bir hastalığa bağlı kalmadan beliren hastalıkları kapsar. Yine kapsama alanı sadece seyahat tarihleri arasındadır. Yurtdışı sağlık sigortası seyahat tarihleri dışında ortaya çıkmış olan hastalıkları kapsamaz.

Yurtdışı seyahat sağlık sigortasında koronavirüs dahil mi?

2020 yılında hayatımıza giren ve bir çok sıkıntıya neden olan koronavirüs pandemi sürece özellikle yurtdışına çıkarken bireylerin endişesini bir kat daha arttırmaktadır. Özellikle pandemi sürecinin ilk döneminde bireyler yurt dışına çıkma kararlarını sürekli olarak ertelemektedirler. Zaten pandemi sürecinin yoğun olarak yaşandığı dönemde devletlerde bu anlamda ülkelerine giriş çıkışları yasaklayabilmiş idi. Bu süreçten sonra seyahat sağlık sigortaları covid 19 başta olmak üzere salgın hastalıkları da kapsamaya başladı.

Bifiyatla ne iş yapıyor?

Bifiyatla sigorta ülkemizde faaliyet yürüten sigortacılık alanında çalışmalar yapan hani diğer kuruluşların başta yurtdışı seyahat sağlık sigortası teklifleri olmak üzere sigorta işlemleri ile ilgili tekliflerini müşterilerine ileten alanında lider ve öncü bir kuruluştur. Firma müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma prensibi sergilemektedir. Müşterileri için hem kapsam bakımından hem de fiyat bakımından en iyi en kaliteli sigorta hizmetini onlara sunmaya gayret eder. Firma aynı zamanda müşterilerinin herhangi bir sorun ve sıkıntı durumunda ulaşabilecekleri son derece verimli bir destek hattını da hayata geçirmiştir.

Kaynak: https://bifiyatla.com/seyahat-saglik-sigortasi/

- Karamandan.com, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.karamandan.com/haber/7871252/yurtdisi-deneyimi-sizi-endiselendirmesin