Karamanlı balıkçı sazan beklerken atmaca yakaladı

Oltayla kuş yakalayarak tarihe geçen Karamanlı balıkçı oltasına takılan atmacacı serbest bıraktı.

Bugün sabah saatlerinde Karaman Gödet Barajına balık avlamaya giden Mustafa Ataseven ve arkadaşları sazan avlamak umuduyla oltalarını gölete bıraktılar. Bir süre sonra oltanın zili çalınca balık yakaladıkları umuduyla oltayı çeken balıkçılar oltaya takılı olarak balık yerine bir kuş görünce şok oldular.

Oltayı çekip ağlarına takılanın bir atmaca olduğunu anlayan balıkçılar kuşu olta iğnesinden kurtararak tekrar doğal yaşamına saldılar.

Yaşananları videoya kaydeden balıkçılar görüntüleri Karamandan.com haber ihbar hattına yolladılar. Konuyla ilgili yaşadıklarını anlatan Mustafa Atasever; "Balık beklerken atmaca yakaladık. Muhtemelen çok keskin gözlere sahip olan atmaca kuşu su altında bizim yeme gelen balığı gördü ve onu avlamak için suya daldı. O sırada kendisi av oldu bizim oltaya takıldı. Biz zil sesini duyunca oltayı çektik balık beklerken atmaca çıktı. Tabi hayvanı kurtarıp tekrar doğaya saldık. Yaralanmamıştı. Islak olduğu için bir süre uçamadı ama sonrasında kendini kurulayıp uçtu." ifadelerini kullandı.

Haber: Karamandan.com

- Karamandan.com, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.karamandan.com/video/7771030/karamanli-balikci-sazan-beklerken-atmaca-yakaladi