Karaman'da video ile 'aşı olun' çağrısı yapan koronavirüs hastası hayatını kaybetti

Karaman'da koronavirüse yakalanan ve aşı olmadığı için ağır geçiren Süleyman Can, çektiği video ile "aşı olun" çağrısı yaptıktan sonra virüse yenik düşerek hayatını kaybetti.

Karaman'da kısa süre önce koronavirüse yakalanan Süleyman Can, covid-19 aşısı olmadığı için hastalığı ağır geçirdi. Durumu giderek ağırlaşan Can, Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görürken çektirdiği video ile de aşı olmayan vatandaşlara seslenerek aşı olun çağrısı yaptı. Can, "Aşımı olmadım. Çok büyük sıkıntılar içerisindeyim. Lütfen kardeşlerim, aşınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye inanmayın ve aldanmayın. Sağlık Bakanlığımızdan başka hiç kimseye itimat etmeyin. Allah cümlemize acil şifalar versin." dedi.

Yoğun bakımda tedavi altında tutulan Süleyman Can'dan maalesef kötü haber geldi. Can, koronavirüse yenik düşerek yaşamını yitirdi.

Dün öğle saatlerinde yoğun bakıma alınan Süleyman Can’ın saat 05.00 sıralarında yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği öğrenildi. 2 çocuk babası olan Süleyman Can’ın Karaman’ın Kazımkarabekir ilçesinde yarın öğle saatlerinde defnedilecek.

- Karamandan.com, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.karamandan.com/haber/7696188/karamanda-video-ile-asi-olun-cagrisi-yapan-koronavirus-hastasi-hayatini-kaybetti