Karaman'da covid-19 hastası video ile seslendi: Aşı olmadım büyük sıkıntı içerisindeyim

Karaman'da Covid-19 yoğun bakımları doldu. Tamamına yakını aşısız hastalardan oluşan Covid-19 yoğun bakım servisi alarm vermeye başladı.

Karaman'da Süleyman Can isimli vatandaş kısa süre önce virüse yakalandı. Covid-19 aşısı olmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, yoğun bakım servisindeki doluluktan dolayı ilk başta Covid-19 yatan hasta servisine yerleştirildi.

Durumu giderek ağırlaşan Can, eldeki imkanlar zorlanarak yoğun bakıma alındı. Koronavirüs hastası Can, serviste yatarken çektirdiği video ile de aşı olmayan vatandaşlara seslenerek aşı olun çağrısı yaptı. Can, "Aşımı olmadım. Çok büyük sıkıntılar içerisindeyim. Lütfen kardeşlerim, aşınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye inanmayın ve aldanmayın. Sağlık Bakanlığımızdan başka hiç kimseye itimat etmeyin. Allah cümlemize acil şifalar versin." dedi.

Can'ın videoda konuşurken nefes almakta zorlandığı görüldü.

KARAMAN'DA GÜNLÜK 600 BAŞVURU VAR, SEVK YAPILAMIYOR!

Edinilen bilgilere göre, Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Covid-19 Olası Vaka Polikliniği'ne günlük ortalama 600 başvuru geliyor. Hastanede birden fazla servis covid-19 yatan hastalar için ayrılmış durumdayken, yoğun bakım için ise 20 hastalık kapasite bulunuyor ve yüzde 100 doluluk oranına ulaşıldı.

Ayrıca Karaman'da kapasitenin dolmasıyla çevre illere yatmak isteyen vatandaşların da talepleri, bütün illerde yoğun bakım kapasiteleri dolduğu için geri çeviriliyor. Özel hastanelerin ise covid-19 yoğun bakım ünitesi olmadığı için hasta kabulü yapılmıyor.

- Karamandan.com, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.karamandan.com/video/7692983/karamanda-covid-19-hastasi-video-ile-seslendi-asi-olmadim-buyuk-sikinti-icerisindeyim