Karaman Ermenek'te 194 m² iki katlı taş bina mahkemeden satılıktır

Karaman Ermenek'te 194 m² iki katlı taş bina mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

T.C.
ERMENEK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2021/8 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Karaman İl, Ermenek İlçe, 356 Ada, 3 Parsel, ÇINARLISU Mahalle/Köy, Taşınmaz Belediye ve Tedaş hizmetlerinden yararlanmak olup, Ermenek ilçe merkezine 400 metre mesafede, iki katlı taş yığma, altı depo, üstü konut niteliğindedir.
Adresi :
Yüzölçümü : 194,36 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 188.199,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 31/08/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 30/09/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri: Ermenek Belediyesi Binası Toplantı Salonu (Nikah Salonu) Taşbaşı Mahallesi Atatürk Caddesi No:2 Ermenek/KARAMAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karaman İl, Ermenek İlçe, 578 Ada, 9 Parsel, MEYDAN Mahalle/Köy, Cevizli Mevkii, Taşınmaz belediye ve elektrik hizmetlerinden yararlanmakta olup, üzerinde çeşitli yaş ve cinslerde meyve ağaçları ile yaklaşık 50 yıllık taş duvardan yapılmış çatısı çinko olan yapı bulunmaktadır. Ermenek çevre yoluna yakındır.
Adresi :
Yüzölçümü : 2.065,22 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok , Yola Mesafesi 200 m
Kıymeti : 116.886,70 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 31/08/2021 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 30/09/2021 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Ermenek Belediyesi Binası Toplantı Salonu (Nikah Salonu) Taşbaşı Mahallesi Atatürk Caddesi No:2 Ermenek/KARAMAN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini ,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/8 Satış sayılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

- Karamandan.com, İhaleler bölümünde yayınlandı
https://www.karamandan.com/haber/7525040/karaman-ermenekte-194-m2-iki-katli-tas-bina-mahkemeden-satiliktir