Mustafa Duman kimdir?

Merkez Bankası Başkan Yardımcısı olan Murat Çetinkaya görevden alındı. Göreve yerine Mustafa Duman atandı. Mustafa Duman kimdir? İşte Mustafa Duman hakkında bilinenler...

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkan Yardımcısı olan Murat Çetinkayanın görevine son verildi.Muraz Çetinkayanın yerine Mustafa Duman göreve  getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın imzalı atama kararı, Resmi Gazetede yayımlandı. Peki, Mustafa Duman kimdir?

MUSTAFA DUMAN KİMDİR?

Mustafa Duman 1969 yılında doğmuştur.ODTÜ İşletme Bölümünü tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi ve Londra Şehir Üniversitesinde eğitim almıştır. Mustafa Duman Esbankta 8 yıl çalıştıktan sonra 5 yıl Portekiz Ticaret Bankasında da çalıştı. ABD yatırım bankası Morgan Stanleye  2007 yılında başkan yardımcısı olarak başlayan Duman, 2 yıllık çalışmanın ardından Portekiz Ticaret Bankasına direktör olarak geri döndü.

Portekiz Ticaret Bankasında da 2 yıla yakın çalışmıştır. 2011 yılından beri Morgan Stanley Menkul Değerler Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Evli ve bir çocuk babası olan Mustafa Duman, 30 Mart 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

- Karamandan.com, Kim Kimdir bölümünde yayınlandı
https://www.karamandan.com/haber/6873493/mustafa-duman-kimdir