Vali Işık ziyaretlerde bulundu

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Karaman'da üretim yapan tesislere bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Vali Mehmet Alpaslan Işık, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Karaman Yeşilay Derneği Başkanı İhsan Duru’yu ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru’dan firmanın üretim ve genel durumuyla ilgili bilgiler alan Vali Işık, kalkınma ve istihdamda Karaman ve ülkemiz ekonomisine önemli katkıları olan Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı Duru'ya teşekkür etti.

Vali Işık, aynı zamanda Yeşilay Derneği Karaman Şube Başkanlığını yürüten Duru’dan Yeşilay Derneğinin çalışmaları ve mevcut durumu hakkında bilgiler aldı.

Yeşilay Derneği Karaman Şubesinin aktif bir şekilde toplum yararına yürüttükleri çalışmalardan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Işık, “Yeşilay’ın geçmişten günümüze bağımlılığın her türlüsüyle mücadele içerisinde olduğunu belirterek, sağlıklı bir toplumun oluşmasında çocuklar ve gençler başta olmak üzere bütün bireylerin öncelikle zararlı maddelere ulaşmasının önlenmesi gerekiyor. Yeşilay, madde bağımlılığının haricinde zararlı alışkanlıklar ve teknoloji bağımlılığı ile ilgili de gerçekten çok önemli çalışmalar yapıyor. Bu anlamda başkan ve yönetim kurulu üyelerine bağımlılığa karşı yürüttükleri çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Duru Bulgur Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru ise Vali Işık’ın yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

KARBİR Bal Dolum ve Paketleme Tesisine Ziyaret

Karaman Arı Yetiştiricileri Birliği (KARBİR) Başkanı Gürsel Yasan ve birlik üyeleri tarafından karşılanan Vali Mehmet Alpaslan Işık, birliğin Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bal dolum ve paketleme tesisinde bir süre incelemelerde bulundu.

Başkan Yasan ve birlik üyeleri ile birlikte bir süre sohbet ederek, arıcılığın Karaman’daki genel durumu ve birliğin çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali Işık, üreticilerden arıcılık konusunda yaşadığı sorunları ve isteklerini dinleyerek, 2021 yılının bal üreticileri açısından bol ve bereketli bir yıl olması temennisinde bulundu.

Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Gürsel Yasan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Vali Mehmet Alpaslan Işık’a teşekkür etti. Ziyarette İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş da hazır bulundu.

Elma Üreticileri Birliğine Ziyaret

Vali Mehmet Alpaslan Işık, Elma Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Yıldız’ı ziyaret etti.

Vali Mehmet Alpaslan Işık’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyetini ifade eden Elma Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Yıldız, ilimizin önemli tarımsal üretimlerinden birisi olan elmanın üreticiden tüccara, iç piyasaya, ihracatına, depolanmasına ve birliğin iyi tarım uygulamalarına yönelik sürdürdüğü faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

2021 yılının elma üreticisi çiftçilerimiz açısından bereketli ve kazançlı bir yıl olması temennisinde bulunan Vali Işık, Birlik Başkanı Yıldız ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

Vali Mehmet Alpaslan Işık’ın Elma Üreticileri Birliğine gerçekleştirdiği ziyarete İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş eşlik etti.

Süt Üreticileri Birliğine Ziyaret

Vali Mehmet Alpaslan Işık, Hamidiye Mahallesinde faaliyetlerini sürdüren Karaman Süt Üreticileri Birliğini ziyaret etti.

İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş’ın eşlik ettiği ziyarette Vali Işık, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Süleyman Selim Akkuş’tan birliğin Karaman’daki faaliyetleri ve çalışmalarıyla süt üretiminin artırılmasına yönelik proje hakkında bilgiler aldı.

Birlik binasında incelemelerde bulunan Vali Işık, ilimizin tarım ve hayvancılık sektörü yönünden önemli bir noktada olduğunu belirterek, sahip olduğumuz üstünlükleri doğru ve yerinde kullanarak sektörün daha iyi konuma gelebilmesi için tarım ve hayvancılığın tüm bileşenleriyle birlikte ortak bir proje geliştirilmesi ve bu projenin hayata geçirilmesi için gereken çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

- Karamandan.com, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.karamandan.com/haber/6407720/vali-isik-ziyaretlerde-bulundu