Huzurevi sakinlerinin hayat tecrübeleri genç zihinlerin dinamizmi ile buluşuyor

Milyonluk Yardım Sosyal Yardımlaşma Platformu, Huzurevi Sakinlerini Toplum Hayatına Tekrar Kazandırma Projesi’nin ilk adımını 5 Ocak 2019 Cumartesi günü saat 12:30’da verdiği özel bir davet ile duyurdu.

Validebağ Mustafa Necati Bey Öğretmenler Huzurevi sakinlerinin ve Mecidiyeköy Final Akademi Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerinin bir araya geldikleri basına açık davetin programında Ataşehir Develi Restaurant’ta özel bir öğle yemeği organizasyonu gerçekleştirildi. Milyonluk Yardım yöneticisi Hidayet Asan, bu etkinliği huzurevi sakinleri ve öğrencilerin sosyal bağlar kurması ve huzurevi sakinlerinin hayat tecrübelerini çocuklara aktarmasının ilk adımı olarak gördüğünün altını çizdi. İkinci adım, huzurevi sakinlerinin meslek tecrübelerini okullara taşıdıkları bir meslek tanıtım etkinliği…

Validebağ Mustafa Necati Bey Öğretmenler Huzurevi sakinleri için Milyonluk Yardım Sosyal Yardımlaşma Platformu, huzurevi sakinlerini ve Mecidiyeköy Final Akademi Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerini bir araya getireceği içinde bir öğle yemeği de olan özel organizasyon düzenledi. Huzurevi sakinlerinin sosyal hayata katılması üzerine tasarlanan etkinlik Milyonluk Yardım’ın huzurevi sakinlerini toplum hayatına tekrar kazandırma projesinin ilk adımı olması ile de ayrı bir önem kazanıyor.  

Milyonluk Yardım Sosyal Yardımlaşma Platformu,  huzurevi sakinlerinin toplum hayatına kazandırılması kapsamında ikinci etkinliği de İstanbul’da ulaşılabilen tüm huzurevlerinde kalanları mesleklerine göre kategorize ederek İstanbul’daki okulları gezerek Meslek Tanıtım günleri etkinlikleri düzenlemek. Projenin ikinci adımının ocak ayı sonlarında başlaması planlanıyor.

Meslek Tanıtım etkinlikleri başlıyor

Çocuklara ve ihtiyaç sahiplerine özel yardımlaşma kampanyaları, özel organizasyonlar ve etkinlikler düzenlemek ilkesi ile kurulan Milyonluk Yardım’ın Yöneticisi Hidayet Asan “Bu organizasyon huzurevi sakinlerinin sosyal hayata katılması açısından çok önemli. Bu önemli bir projenin ilk adımı.

Bu projenin ardından ulaşabildiğimiz kadar huzurevi sakinlerini mesleklerine göre kategorize ederek okullara meslek tanıtım günleri düzenleyeceğiz ve huzurevi sakinleri çocuklara kendi deneyimlerini aktarabilecekler. Onlardan öğreneceğimiz çok şey var. 2019 yılı içerisinde buna benzer ve bundan farklı çok özel etkinlikler ile sesimizi duyurmaya çalışacağız” şeklinde görüş bildirdi.

- Karamandan.com, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.karamandan.com/haber/6380277/huzurevi-sakinlerinin-hayat-tecrubeleri-genc-zihinlerin-dinamizmi-ile-bulusuyor