Ümit Özdağ'ın Karaman yalanı elinde patladı

Yaptığı paylaşımlar nedeniyle sosyal medyada sürekli yabancı düşmanlığını körüklemeye çalışan Ümit Özdağ’ın son provokasyonu da elinde patladı. Karaman’da bir Türk gencin Afganlar tarafından bıçaklandığını söyleyen ve Türk halkına ‘’Ayaklanın’’ çağrısında bulunulan videoyu paylaşan Özdağ’ın korumaya kalktığı şahsın gaspçı olduğu ortaya çıktı.

Karaman Valiliğince yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Ümit Özdağ bir süredir yürüttüğü kasıtlı gerilim oyununu bu kez şehrimiz Karaman üzerinde oynamaya çalışmaktadır. İlimizde yaşanan bir asayiş olayını; doğru olmayan, araştırılma ve teyit edilme yükümlülüğü yerine getirilmeden paylaşılan ve kasıtlı olarak çarpıtılmış bilgilerle “yabancı düşmanlığı” üzerinden kurgulamaya çalışarak, toplumsal huzurumuzu bozmayı hedeflemektedir. 

02.07.2022 tarihinde meydana gelen olay sonucu, “nitelikli yağma” suçundan 3 Türk vatandaşımız (yaralı şahıs dâhil) ve “yaralama” olayından da 2 Afganistan uyruklu şahıs tutuklanmıştır. Olayla ilgili adlî süreç devam etmektedir. Adli sürecin devam ettiği bu olayda, çarpıtılmış bilgilerle kamuoyu manipüle edilmeye çalışılmaktadır. 

Devletimiz ve Aziz Milletimiz, birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu tarz art niyetli hareketleri boşa çıkaracak kudret ve kararlılığa sahiptir. Topluma düşmanlık zerk etmeye çalışan bu ve benzeri her türlü karanlık odakların karşısında Aziz Milletimizle durmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

GASP ÇETESİ ÇIKTI
Ümit Özdağ’ın Karamanlı masum genç olarak tanıttığı ismin Karaman’da gasp ve hırsızlık suçlarından sabıkası bulunan A.B.B isimli şahıs olduğu ortaya çıktı.

Alınan bilgilere göre olay akşamı 3 genç, Afganistan uyruklu bir şahsın evine girerek, cep telefonunu gasp etti. Afgan uyruklu şahsa, ‘’Polis çağırırsanız sizi sınır dışı ederler’’ diyerek tehdit eden şüphelilerden biri çıkan arbedede bıçaklandı. Olayın emniyete intikal etmesinin ardından 3 Türk şüpheli ile 2 Afgan uyruklu şahıs tutuklandı. Ümit Özdağ’ın sığınmacı düşmanlığı yapmak için, ‘’Afganlar Türk gencini bıçakladı’’ diyerek algı yaptığı kişi ise hastanede tedavi altına alındı.

Kaynak: habermotto.com, Karaman Valiliği

- Karamandan.com, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.karamandan.com/haber/11333055/umit-ozdagin-karaman-yalani-elinde-patladi