KMÜ’de Sürpriz Görevden Alma

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Cahit Suci görevinden alındı.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde görevden almalar devam ediyor. Bu kez görevden alınan kişi, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Cahit Suci oldu.

Namık Ak’ın atandığı günden bu yana KMÜ’de rektör yardımcıları, dekanların birçoğu, Genel Sekreterlik, fakülte sekreterlikleri, okul müdürlükleri, daire başkanlıkları ve başka birimlerde görevden almaların veya istifaların ardı arkası kesilmedi.

KMÜ’de yeni yılın en büyük sürprizi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Karaman mitinginin ardından yaşandı. Kimsenin ihtimal vermediği, aklının ucundan geçirmediği bir isim olan ve uzun süredir aynı görevi sürdüren Cahit Suci, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’ndan alındı. Yerine, Genel Sekreter Yardımcısı olan ve Karaman’a Konya’dan Namık Ak’ın arzusu üzerine getirtilen M. Ali Orak atandı. Suci, bir fakültenin sekreterliğine görevlendirildi.

Suci’nin görevden alınacağına ilişkin söylentileri duymuştum. Süreci hızlandıran bir gelişme olmuş. Rivayet odur ki, KMÜ Konferans Salonundaki Genişletilmiş Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısında protokolde bir koltuktan başka koltuğa kaldırılma olayı yaşanmış. Suci’nin gidişi bu yüzden hızlanmış. Bir tür koltuk mücadelesi. Her zaman olduğu gibi, kazananı baştan belli bir mücadele…

Suci’nin görev alanları çok önemliydi. Etkinlikler, yemekler, vb. akçalı işlerle örülü. Yarışmalar bile Suci tarafından organize ediliyordu. Suci’nin bir yolsuzluğu mu ortaya çıkarıldı? Nedir bu?

Cahit Suci’nin görevden alınması, Karaman’da bir tartışmayı da beraberinde getirecek gibi. Cahit Suci’nin liyakatine üniversite çalışanlarının tamamı kefildir. Cahit Suci, işinde asla taviz vermeyen bir kişiliktir. Bugüne kadar hakkında olumsuz söz söyleyen kişi çıkmamıştır.

Cahit Suci’nin görevden alınması rektörlük tarafından kamuoyuna hangi gerekçeyle ve nasıl aktarılacaktır? Daha geçenlerde Sosyal Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Erol Yüksel gitmişti. Yüksel, istifasını sunmuş, gecikmeli kabul edilmişti. Kampüsteki otelden Erol Yüksel sorumluydu. Kimse ne oluyor diye sormadı.

Cahit Suci’nin eşi Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Emine Suci’dir. Bu görevden almanın hukuki sonuçları olabilir. Bunları zamanı gelince açık açık paylaşacağız.

Benim edindiğim bilgi, Namık Ak’ın Cahit Suci’yi görevden almakla Ak Parti İl yönetimini de karşısına aldığı yönündedir. Belediye Meclis üyelerinin yaptığı gibi sineye çekileceğini sanmıyorum. Ak Parti sessizliğe bürünür mü? Biz bu işin dışındayız der mi?

Karaman kamuoyu KMÜ’deki olup bitenlere, görevlendirmelere kayıtsız kaldı. Galiba bu kez gözler KMÜ’ye çevrilecek.

Namık Ak, birilerine bir şeyler vermeyi ve bunun haber olarak değerlendirilmesini kıymetli görüyor olabilir. Geçenlerde kütüphanedeki öğrencilere kepçeyle çorba dağıttığını gösteren fotoğraflı haber vardı. Çorba dağıtımı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tablo hediye ettiğinin öyküsüne yer kalmadı. Bir sonraki güne inşallah.

Ahmet Tek

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ahmet Tek - Mesaj Gönder --- Okunma



Karaman Markaları

Karamandan.com, Karaman ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 765 24 01
Reklam bilgi

Anket Doğalgaz faturanız ne kadar geliyor?