Karaman Belediyesi'nde Hesaplaşma Bitecek Gibi Değil

Karaman'da aslında herkesin duyduğu ve bir ucundan dahil olduğu bir konuyu gündeme taşıdım. Aman Allahım, neler oldu, neler? Meğer Karaman'da bu sorun önüne set çekilmiş bir barajmış. Ben kapağı ucundan kaldırır kaldırmaz, kenti adeta sel bastı. Üstelik kapağı tamamen kaldırmaya benim gücüm asla yetmez. Barajda daha neler var, kim bilir?

Konuyu yeniden ve adım adım sizlere hatırlatmak isterim. 2019 yerel seçimlerinde Karaman'da MHP adayı Savaş Kalaycı belediye başkanlığını kazandı. Ak Parti'nin Ali Kantürk, Kâmil Uğurlu ve Ertuğrul Çalışkan'la yürüttüğü üç dönem ve 15 yıllık hakimiyeti böylece sona erdi. Ak Parti'ye bir daha başkanlık nasip olur mu derseniz, mevcut duruma göre, imkansız derim. 10 Nisan 2019'da Savaş Kalaycı, çok az oy farkıyla Ak Parti'nin adayı Mahmut Sami Şahin'i geride bırakarak Karaman'ın yeni belediye başkanı oldu.

Kalaycı, koltuğu oturduktan bir süre sonra Karaman'a geldim. Kiminle görüşsem, "Belediye borç batağındaymış" sözlerini duydum. Daha başka iddialar da gündeme gelmişti. Bu söylentileri Ak Parti çıkarmış değildi. Karaman'da CHP ve İyi Parti sadece isim olarak varlıklarını sürdürdükleri için, bu lafların onlardan kaynaklı olması da söz konusu edilemezdi. Bu söylentiler yeni seçilen yönetimden veya yönetime yakın olan kişilerden çıkıyor olmalıydı. O günlerde yazdığım bir makalede, "Sayın Savaş Kalaycı, çay ocağı devralmadınız. Kaç yıllık Karaman Belediyesi'ne başkan oldunuz. Devlette devamlılık esastır" diyerek, bu konuya değindim. Daha sonra bir etkinlikte Başkan Kalaycı'nın "Emmioğlu" diye başladığı bir serzenişi oldu.

Akçalı işleri, para pul meselelerini belge ve bilgi, yargı kararı olmadıktan sonra yazmadığımı ve yazmayacağımı daha önceki yazılarımda okurlarımla sık sık paylaştım. Bu konular; 'netamelidir, bel altı vuruşlar çok olur ve iftiraya, kara çalmaya, itibar zedelemeye açıktır.' Karaman Belediyesi'nde siyasi partileri temsil eden seçilmiş meclis üyeleri var, encümen üyeleri var. Bir yolsuzluk, usulsüzlük ve haksızlık varsa, Karaman halkı adına bu kişiler takipçi olmak zorundadır diye düşündüm.

Ağustos ayında bir dostumun acısını paylaşmak için birkaç günlüğüne Karaman'a geldim. Siyaset veya Karaman'ın sorunlarını konuşacak bir ortam olmamasına rağmen, duyduklarıma inanamadım. MHP yönetimi, AK Parti döneminde bazı işlemlerde yolsuzluk ve usülsüzlük yapıldığını iddia ediyor, bazı belgeleri el altından vatandaşlarla paylaşıyormuş.

Siyasetin en belirgin yanı, siyasi rakiplerin çekişme ve hesaplaşmalarıdır. Gelen gideni ve giden geleni yerden yere vurmak için her sebebe sarılır. Siyasetin en alt basamağında bile çekişme yaşanır. Köy muhtarlıkları için yapılan seçimler için kan döküldüğü bir gerçektir. Siyaset, son yıllardaki kutuplaşmanın sonucu bu çekişmeleri daha acımasız hale getirmiştir. Karaman Belediyesi'nde, geçmiş yıllarda böyle bir olay olduğunu duymadım. Yeni gelen yönetim, 'geçmişi karıştırmak yerine önüne bakmıştı' diye hatırlıyorum. Üstelik, imkansızlıktan ya da yetersizlikten hiçbir hizmet üretemeyen başkanlar için bile olumsuz söz edildiğini duymadım.

Karaman'daki hesaplaşma, Cumhur ittifakı adı altında uzun süredir ortak politikayı paylaşan iki siyasi parti arasında yaşanıyordu. Her iki partiden veya bu partiye mensup olanlardan kaynaklı ifadelerde, "İttifaka zarar gelmesin" endişesi vurgulanmasına rağmen söylentiler 'Sağır Sultan'ın kulağına kadar ulaşmıştı.

Karaman'dan ayrıldıktan sonra kamuoyundaki söylentilere dikkat çektiğim "Hababam Sınıfından Karaman Belediyesi'ne" ve "Belediyede Eski Defterler Nasıl Kapanır?" başlıklı iki makale yazdım. Dedikoduların ayrıntısına girmedim. Bu yazılarıma ilk tepki Ertuğrul Çalışkan'dan geldi.

Çalışkan'ın bilgi olarak aktardığı konulardan bir bölümünü "Eski Başkan Çalışkan'dan Kalaycı'ya Hodri Meydan" başlıklı makalemde yazdım. Çalışkan bir devlet memuru ve önemli bir görev ifa ediyor. Tarafıma bir yazılı açıklama göndermedi, buna gerek duymadı. Kendi ifadesiyle güvendiği için bilgilendirmeyi yeterli gördü. Çalışkan, bu açıklamanın akabinde, "Konu benim için kapanmıştır. Gerekli açıklamalarım sizin yazınızda yer alıyor. Verilemeyecek hesabımız yok. Alnımız ak" dedi.

Ertuğrul Çalışkan'ın beni aradığı günün gecesi Karaman Belediyesi'nden arandım. Konu, ardı ardına yayınlanan iki yazımla ilgiliydi. İlk bilgi, Karaman Belediyesi'nin İçişleri Bakanlığı müfettişi tarafından denetlenmiş olmasıydı. Mülkiye Müfettişi Hamdi Üncü, Karaman Belediyesi'nde 16 Kasım 2020 tarihinde teftişe başlamış. Teftiş 2 Aralık 2020'de bitmiş. (Karaman Belediyesi'nde bir önceki teftiş 8 Haziran 2012'de yapılmış.)

Mülkiye Müfettişi'nin teftişine ilişkin geniş denetim raporu Karaman Belediyesi'nin web sayfasında yer alıyor. Konuyu merak eden veya derinliğine öğrenmek isteyen okuyucu buradan kolayca ulaşabilir.

Müfettişin teftişinden sonra Ertuğrul Çalışkan ve bazı meclis ve encümen üyelerinin savunmaları istenmiş. Bu savunmalar bakanlığa gönderilmiş. Ancak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzası ile Karaman Belediyesi'ne gönderilen bir yazıda soruşturma izni verilmemiş. 2021/103 karar sayılı yazı, 6 Nisan 2021 tarihinde Karaman Belediyesi'ne gelmiş. Bir iddiaya göre, soruşturmayı gerektirecek bir husus olmadığı için soruşturma izni verilmeyip dosya kapatılmış. Karşı iddaya göre de, İçişleri Bakanı Soylu soruşturma izni verdirmemiş. Soruşturma konusu, benim açımdan teknik ve okuyucuya izah edemeyeceğim kadar karmaşık. Hata yapmaktan korkarım. Soruşturmada adı geçen kişiler veya onların mensup olduğu parti temsilcileri bu konuyu açıklama hakkına sahiptir.

Karaman Belediyesi'nden beni arayan yetkili, "Biz Sayıştay denetimi istiyoruz" dedi. Sayıştay denetiminin 2022 Ocak ayına kadar gelmemesi durumunda Ertuğrul Çalışkan dönemine ait hesapların denetim dışında kalacağını belirten yetkili, "Sayıştay denetimi 2022'ye kalırsa, 2020-2021 yılları denetlenecektir. Yani Savaş Kalaycı'nın dönemi. Sayıştay denetimi iki yıllık süreyi kapsar. Biz, önceki dönemin hesaplarının incelenmesini istiyoruz" diye vurguladı.

(Benim aldığım bilgiye göre, Sayıştay, Karaman Belediyesi'ni denetim takvimine aldı. Muhtemelen Kasım ayından önce denetim gerçekleştirilecek. Ancak Sayıştay denetimi, ilgili yılla ilgili yapılırmış. Eğer konu denetimi yapılacak ise geçmişe yönelik olabilirmiş. Karaman'da yapılması planlanan denetimin ne şekilde olacağını bilmiyorum. Sayıştay Başkanlığı Karaman Belediyesini 2016 yılında denetlemiş. Denetim Raporu 2017 yılında tamamlanmış ve Sayıştay Başkanlığının resmi sitesine konulmuş.)

Karaman'da dedikoduların bitmeyeceği bir gerçek. Kim hangi siyasi görüşe veya kişiye kendini yakın görüyorsa onun yanında yer alacaktır. Daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi, şeffaflık esas olsa, denetim mekanizması tıkır tıkır işlese, liyakatli ve ehliyetli kişiler, görevlerini adaletle ve sorumluluk bilinciyle yerine getirseler, vatandaş dedikodu çukurunda debelenmez.

"Eski Başkan Çalışkan'dan Kalaycı'ya Hodri Meydan" başlıklı makaleme görüş bildiren bazı kişilerin iddia ve iftiraları kendilerine aittir. Kamuda belli görevleri üstlenenlerin 6 ayda bir mal beyanında bulunma zorunluğu vardır. Ertuğrul Çalışkan bu kapsamdadır. Ayrıca, Karaman'da birkaç kişi bir araya geldiğinde masanın üzerine dökülen "Karaman Belediyesi'nde kimlere neler neler verilmiş" benzeri imalı ve kinayeli lafları çekirdek gibi çitleyip, bunun ölçülü bir üslupla yazıldığını görünce, "Bu konu da nereden çıktı?" diye tepki gösteren iki yüzlülere verilecek yanıtım yoktur.

Bu konuları Karaman'da bir başka kişiden okuma şansı bulamayacağınızı üzülerek belirtmek isterim. Bu konuları onlarca kez dinleyip yazmakla yükümlü olduğunu bilmeyenler, yazmaktan kaçınanlar üç maymunu oynamayı sürdürüyor. Yazımı Savaş Kalaycı'ya karşıtlık zanneden ve her zaman olduğu gibi yine okuduğunu anlamayan fanatikleri Allah bildiği gibi yapsın. O zavallılara ne söylense boş. Zeka konusunda insanlar eşit yaratılmamış.

Ne ilginçtir ki, Karaman'ın siyasi temsilcileri bu konudaki sessizliklerini sürdürüyor. Acaba, vatandaşlardan bunlara, "Neler oluyor? Sizin bu konuda söyleyecek sözünüz yok mu?" sorusunu yönelten birileri de mi çıkmıyor?

"İyi, ehil, adil ve doğru bir yönetim, iyi, ehil, adil ve doğru insanların çoğunlukta olduğu bir toplumdan doğar."

Karaman Belediyesi'nde hatta Karaman'da bazı konularda hesaplaşma bitecek gibi gözükmüyor. Bu konuda benden bu kadar.

Karaman'ın duayen iş insanlarından ve benim fikirlerine önem verdiğim bir dostumdan aldığım mesajı da paylaşmak isterim.

"Emeğinden, katkısından ve hakkından fazlasına tenezzül etmeyen; tek derdi insanlığa ve tüm canlıların yararına adanmışlık zihniyeti ile fikir, sanat, teknoloji, mal ve hizmet üretmek olan insanı Kâmil çocuklar ve nesiller yetiştirdiğimizde defterlerin açılmasına ve kapanmasına gerek kalmaz İnşaAllah."

Yaz dostum, bir dünya ki haklı haksız karışmış.

Yaz dostum, boşa koysan dolmaz dolusu alır mı?

Yaz tahtaya bir daha, tut defteri kitabı.

Sarı Çizmeli Mehmet Ağa bir gün öder hesabı.

(Barış Manço böyle yazmış. Bir de internet ortamında dolaşan bir öykü var. Buna göre, Sarı Çizmeli Mehmet Ağa Karamanlı imiş.)

Bir ülkede dalkavukluğun sağladığı çıkar, dürüstlüğün sağladığı çıkardan daha verimli olursa o ülke batar."

(Fransız düşünür Montesquieu, bu sözü 1700’lü yıllarda söylemiş.)

Not: "Bizim Yunus, Bizim Yunus" diye yola çıkıp, Yunus Emre ve Türkçe Yılı için seferberlik ilan ettik diyenleri utandıracak bir yazıyı önümüzdeki günlerde paylaşacağım. Sizi tozlu, dumanlı, kazıklı kısa bir yolculuğa çıkaracağım. Anlatacaklarımdan üç kişinin bile vicdanı sızlasa yazımı amacına ulaşmış sayacağım. Yunus Emre'yi Karaman'la özdeşleştiren birileri çıkacak mı, hep birlikte göreceğiz. Ah Karaman, vah Karaman...

Bir kenara çekilip, her işi iki vekile havale etme kolaycılığı... Derdini, sorununu dile getirmeyip, siyasetçiye laf sokmaya çalışma hoyratlığı... Yüze gülüp, arkadan çekiştirme edepsizliği... Başım derde girmesin korkaklığı... Neme lazımcılık... Tarafgirlik, fanatiklik, yandaşlık, eblehlik... Menfaat umudu, hatır gönül (!) ilişkileri... Umutsuzluk, karamsarlık... Armut piş, ağzıma düş bekleyişi... Sigara içmeyip dumanaltı olma durumu... Bir dönemin klişe sözüyle noktalayalım:

"Çaresizsiniz, çare sizsiniz."

AHMET TEK

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ahmet Tek - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.

19

Tencere Dibin Kara ... - Tencere dibin kara seninki benden kara her dönemde her siyasi partinin yandaşı yardakcisi nemalanani vardır (maalesef) Savaş kalaycı iyi birisine benziyordu ama çevresi onu parmağında oynatıyor Ertuğrul zaten kendisi hallediyordu bu işleri Karaman şanssız çalışan bir belediyesi olmadı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Eylül 22:36
18

Selâmet 83 - SelamünAleyküm ben bir vatandaş olarak naçizane fikrim ; Öncelikle biz yani genel anlamda millet olarak hepimiz doğru, dürüst olacağız ki başımızdaki yöneticiler iyi olsun hani yukarıda yazmış olduğunuz bütün özellikler inanın hepimizde var.Ya bir kere herkes hizmet konusunda elini taşın altına koysa bu memleket ihya olur diye düşünüyorum..Ne yazık ki karaman her konuda pasif hem de pasifligin de ötesinde.Aslinda söylenecek çok şey var ama kısa olarak belki hepimizin bundan alacağı bir ders olması temennisi ile şunu söylemek istiyorum;Kutsal kitabımız da bir Ayeti kerime de yüce Allah biz kullara şöyle buyurmakta dır

"Sizler nasılsanız(Ahlak,huy vs. açısından) Öyle yönetilirsiniz"söyleyeceklerim bu kadar sürç-ü lisan ettim'se affola.. sağlıcakla..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Eylül 23:03
17

Bülent Karademi̇r - Bu tartışmalar kimseyi bir yere götürmez.iui niyetle yapılan bazı çalışmalar alınan riskler başkaları tarafindan yolsuzluk olarak görülebilir ve siyasi tartışma konusu olarak kullanılır.simdi yeni dönem ne yada neler kazandırdı ona bakmak gerekir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Eylül 20:57
13

Portakal - Bankamatik memurlarının işine son verin, Belediyede kalaycı döneminde hiç ugramadan maaş alanlar var, 2. hatta 3. işini yapanlar var.

Kalaycı yapamıyacaksan istifa et.

çok farklı iddealar dönüyor.

kokusu çıkacak..

Yanıtla . 3Beğen . 4Beğenme 14 Eylül 16:11
12

>>>> - ömründe sağlık sektörüne hizmet etmeyip kıyıda köşede yatan adamı belediye başkanı yaparsan olacağı bu emmoğlu!!!!!!

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 14 Eylül 09:32
11

Kamil - Kardeşim ortada bir iddia var. Ciddi bir iddia. Gazeteci olarak iddiayı araştırman gerekirken sen iddia sahibi bunu yapmış şunu yapmış diyorsun.

Adam adli olarak ne yapması gerekiyorsa yapıyor. Ama belliki yukarısı izin vermiyor. Bir bunun üstüne gidin. Sanane halka dagitiyorsa. O paranın sahibi halk değil mi , tabiki dağıtacak. Bir kere de hükümete laf söyle. Ayiptir yahu. Sözde eleştiriyor gibi yapıp yine savunuyorsunuz. Bu nasıl bir savunmadir

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 14 Eylül 08:14
14

Kamile Kamile - @Kamil 11 nolu yoruma cevabı: ##Kamil ;;;; sen ne kadar alıyorsun iyi veriyorlar ki konuşuyorsun aldığının hakkını veriyorsun sen de bir kere kalaycıya söyle delikanlı isen

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 14 Eylül 19:57
10

Kamanlıçeto - HERKES OYUNU BİLİYOR; EBE KİM BELLİ DEĞİL?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 23:34
09

Mehmet - Zamanında yedi köyün ağası varmış; Ölünce benim hâlım ne olur, kabirde hangi soruyu sorarlar diye.! düşününce aklına bir fikir gelmiş hemen yanında çalışan hammala demiş ki ; benimle ben ölünce kabine gir. Ve soracaklar sorulara sende yardımcı ol demiş herneyse ağa ölmüş.Bu garip hammalla ağayı aynı mezara atmışlar, Hesap melekleri demiş ki bu bekleye dursun.. biz yanındaki hammaldan bi başlayalım ..Söyle bakalım hammallıkta kullandığın urganı nasıl aldın,nerden buldun.! Diye sorguya çekerler, hammal mezarlıktan atlayarak kaçmaya başlar ağanın oğlu dur ne oldu demeye kalmadan, hammal ben bir urganın hesabını veremedim..!! senin ağanın, babanın işi baya bir zor der..!!!

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 22:12
08

Kamanliçeto - ÇEKME BENİ;POLOMİĞE: GAZETECİ YİNE...BEN 5"defa ? BU İL ve İNSANI İÇİN-(bazıları nankör)-/5."si ;Karaman(70)-KREDİLİ YURTLAR-/ SON SÖZLERİNİZE İSTİNADEN YAZAYIM-( KAMANLI ÇETO )-/...HERKEZ OYUNU BİLİYOR=EBE KİM BELLİDEĞİL ??????

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 13 Eylül 20:23
07

Ş.güç - Çok dikkatli okudum. Satır aralarını ayrıca okudum. "Zor dostum zor" demeden geçemedim. Yazmak gerekir tabii ki. Hayırlısı olur inşallah. Şerafettin GÜÇ

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 13 Eylül 17:15
06

Mehmet - Yazarlık ve gazetecilik demek hata yaparım, korkarım demek ile bu işten kaçmak değildir..!! Ve o kişilerin mensup olduğu yerden açıklama beklemek ile hiç olmaz gazetecilik. Üstüne gideceksin araştırıp belgeleri ile ortaya koyacaksın ki, vatandaş anlayacak ne olmuş ne bitmiş vatandaşın hakkıdır anaların ak sütü gibi vergi veriyorlar..!!

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 15:39
15

Kamile Kamile - @Mehmet 06 nolu yoruma cevabı: sen söyleyemiyorsun neden korkouyon arpan mı kesilir

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 14 Eylül 19:59
05

Mehmet - doğru cevap vermediler;

Kimi alçak, kimi hırsız, kimi deyyus! dediler...

Künyeni almak için, partiye ettim telefon:

Bizdeki kayda göre, şimdi o mebus dediler! ..

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 13 Eylül 15:33
04

Karamanlı Ensar - bu yazıyı okuduğumda yazıp yazmamak için düşündüm ve yazmaya karar verdim. Öncelikle eski başkanın nasıl başkan olduğu araştırılmalı, kimden destek aldığına basamakları hiçbir tecrübesi olmadığı halde nasıl tırmandığına bakılmalı. Yaptığı projelere bakılmalı tabi bir çivi çakmış mı oda mechul. Hepsi gönüllerde kamil dede olarak kalan kamil beyin projelerini geçmemiştir. Bir önceki dönem başkan olan kişinin nihat beyle gezilerine(eski bürokratların dilinden) ilişkilerine bakmakta fayda olacaktır. Birde işin fetö ayağı var sahi koskoca karaman belediyesinde 6 personel açığa alıp ihraç ettikten sonra kaç personel iade oldu(hepsi). Demekki yandaşlarını ve gerçek fetöcüleri söylememiştir. Sahi nerde ise darbeye yakın bir zamana kadar toplu ulaşımı kullanan tüm karamanlıların mecburi olarak gidip hesap açıp kullandığı dıt kart(bank asya ) anlaşmasını kim yaptı veya yaptı ise de gelen başkan madem onlara karşı ise neden iptal etmedi.vs. vs. Dışardan davulun sesi hoş gelir üstadım.. Vatandaştan ziyade yolda yürüdüklerin(görevde iken çalışan personel) senin yolda ne yaptığını iyi bilir. Kim gelirse gelsin vatandaşa ne yapmışsa Allah razı olsun deriz.. Gayrısını Hüdaya bırakırız, en güzel hesap gören Hüdadır....

Yanıtla . 11Beğen . 1Beğenme 13 Eylül 15:31
16

Kamile Kamile - @Karamanlı Ensar 04 nolu yoruma cevabı: baya bilgilisin sen suçluları bilipte savcılığa bildirmiyorsan suça yardım ve yataklık ediyorsun demektir .en az suçlu kadar sende suçlusun

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 14 Eylül 20:03
03

Mehmet - Suluparkı kesenleride haber yapmanızı istiyoruz.!!!

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 15:26
02

Mehmet - Garibanın,tüyü bitmemiş yetimin hakkını kim yediyse kendi bilir bu mahkeme değil önemli olan kılı kırk yaran bir mahkeme var..!!

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 15:25

Esentepe Mah.de Satılık Müstakil Ev

Karaman Esentepe Mahallesinde Satılık Müstakil Ev 970 m2 arsa üzerine brüt 280 m2 olarak inşaa edilmiş 3+1 satılık müstakil ev 'in kalorifer tesisatı...

EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Sümer Mahallesinde Satılık Dükkan

Sümer Mahallesinde Fırın Ruhsatlı Satılık Dükkan Sümer Mahallesinde 250 m2 zemin + 250 m2 bodrumlu toplamda 500 m2 dir. Fırın ruhsatlı, yüksek getiril...

EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

İbrahim Öktem Caddesi Üzerinde Satılık Daire

İbrahim Öktem Caddesi, İmam Hatip Orta Okulu karşısı ana cadde üzerinde Satılık Daire. Bina, her katta 2 daire olacak şekilde zemin + 3 kat olarak inş...

EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Külhan Mahallesinde Satılık Daire

Karaman Külhan Mahallesinde Satılık Daire Bina 328 m2 üzerine her katta tek daire olacak şekilde bitişik nizam 180m2 oturumlu, zemin+ 3 kat olarak inş...

EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karamanda Sanayi imarlı Satılık Arsa 2400 m2

Karamanda Sanayi imarlı Satılık Arsa 2400 m2 Satılık Arsa Sanayi imarlı, Depo, Sanayi dükkanı, vb inşaat alanları için uygundur. B-1 (bitişik nizam te...

EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Külhan Mahallesinde Satılık Dükkan

Külhan Mahallesinde Satılık Dükkan Karaman Külhan Mahallesinde 60 m2 Satılık Dükkan, Mutfak, Wc, ve 2 bölüm den oluşan çarşı merkezinde uygun fiyatlı...

EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Mahmudiye Mahallesinde Ara kat 3+1 Satılık Daire

Karaman Mahmudiye Mahallesinde Ara kat 3+1 Satılık Daire Dairenin lokasyonu cumartesi pazarına yakın konumda, 4 katlı binanın 3. katında bulunmaktadır...

EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Ali Şahane Mahallesinde Satılık Daire

Karaman Ali Şahane Mahalellesinde Dubleks Satılık Daire Zemin + 3 katlı binanın son katında 212 m2 brüt 180 m2 net kullanım alanına sahip, 4 + 2 odalı...

EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karaman'da çift cepheli kiralık dükkan

Karaman merkez Tahsin Ünal Mahallesindeki 4 Nolu Aile Sağlık Merkezi ve İş Bankası yanında, Faik Kayserilioğlı Caddesi No: 72 A/B adresindeki dükkan v...

0534 723 9174

Canlı kaz ve hindi satışı yapılır.

Merhaba, Canlı, yeni mahsül, bakımlı ve organik kaz ve hindi satışı yapıyoruz. Fiyatlar için lütfen irtibat kurunuz. İrtibat tel: Mehmet Doğançay, 05...

MEHMET DOĞANÇAY

Karaman Markaları

Karamandan.com, Karaman ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 765 24 01
Reklam bilgi

Anket Ülkemizdeki Mülteciler Sınır Dışı Edilmeli mi?