SPORDA İKİ GÜZEL ÖYKÜ ve OLAĞANDIŞI GELİŞMELER.

Karaman’da gelişmesini beklediğimiz alanların başında spor ve turizm geliyor. Sporda ivme kazanmış ve süreklilik arz eden gelişme tüm Karamanlıların dileğidir diye düşünüyorum. Karaman Belediyespor’un 3. Lige çıkmasından sonra ligde kalması memnuniyet ile karşılanmıştı. Şehir adına Karaman Belediyespor’un amatör statüden profesyonel statüye geçmiş olması en önemli kazançlardan birisidir. Bugünlerde Karaman Belediyespor cephesinden olağandışı diye niteleyebileceğimiz önemli sinyaller geliyor fakat şehirdeki tek olağandışı gelişmeler futbol branşında değil. Karaman Belediyespor'da ki gelişmelerden önce diğer branşlardaki gelişmelere göz atalım. Ortak yönleri var mı bakalım.

Yıl boyunca futbolun kamuoyundaki ağırlıklı gündemi sürerken Kadınlar Hentbol ve Kadınlar Voleybol branşlarında gelişmeler yaşandı.

İŞTE O ÖYKÜ TADINDAKİ GÜZEL HABERLER.

İlk güzel haber kadınlar voleybol cephesinden geldi. Türkiye Voleybol Federasyonunun organize ettiği Bölgesel Lig Kadınlar grup müsabakalarında temsilcimiz Karaman Spor Lisesi Kulübü 10-13 Haziran 2021 tarihleri arasında Aksaray’da düzenlenen Bölgesel Lig Kadınlar grup müsabakalarını yenilgisiz tamamladı. Karaman Spor Lisesi Kulübü’nün hedefi TVF İkinci Ligi. Temsilcimiz başarısını devam ettirebilirse 2. Lige çıkacak. Sporcularımızı, Murat Gül ve Ali Sak hocalarımızı, teknik heyeti ve okul idaresini spor camiasına ve Karaman’a moral olan bu güzel haber nedeni ile tebrik ediyorum.


21-23 Haziran 2021 tarihleri arasında oynanacak olan finallere 100 üzerinde takım katılması bekleniyor. Karaman Spor Lisesi Kulübü Karamanı temsil edecek. Finallerin planlaması devam ediyor birkaç gün içerisinde detayların federasyon tarafından açıklanması bekleniyor. Finallerde 5 grup olursa temsilcimiz 4 maç yapacak. Başarılı olursa 2. Lige doğrudan sportif başarısı ile katılacak eğer bir aksilik olursa 10 Bin lira ödeme yaparak 2. Ligde mücadele etmeye devam edebilecek. Gruplarda başarılı olarak şimdiden 2. Lige katılmayı hak etmişler.


Ali Hocam ile biraz sohbet ettik, Ali hoca 10 yıldır emek veriyor, daha öncede erkek ve bayan takımları 2. Lige yükselmeyi başarmışlar fakat maddi imkânsızlıklar nedeni ile lige katılamamışlar. Bu başarıyı yakalayan sporcuların en genci 16 yaşında en yaşlısı 22 yaşında, hayatının baharında pırıl pırıl gençler. Sporcuların büyük çoğunluğu Karaman Spor Lisesinde öğrenci, yaşça daha büyük olan sporcular ise Karaman Spor Lisesinden mezun olup Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu bölümünde okuyan öğrenciler. Ali Sak ve Murat Gül önderliğinde, 16 – 22 yaş arası bu inançlı ve başarıya iman etmiş gençlerin tamamı Karaman’ın öz evladı. Karaman’ın çocukları…

BİR GÜZEL HABER DE HENTBOLDAN…

İkinci güzel haber ise Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar Hentbol İkinci Liginde mücadele eden Karaman Minik Atılım Kulübünden geldi. Adında minik kelimesini barındıran Karaman Minik Atılım Kulübü kocaman bir başarı yakaladı ve birinci lige yükseldi. Bu başarıyı yakalayan temsilcimizin ilginç fakat bir o kadarda Karaman klasiği sayılabilecek bir hikâyesi var.


Mersin’de yaşayan Ayşe Minik 2016 yılında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine BESYO’yu kazanarak Karaman’a okumaya geliyor. Küçük yaşta genç yetenekleri gençleri fark eden Ayşe Minik gelecekte bir hentbol kulübü kurmayı hayal ediyor. Ayşe Hoca kulüp hayalini kime anlatsa takdir ediliyor fakat desteklenmiyor, kendi haline bırakılıyor, hayatının odağında mücadele olan ve kendiside bir sporcu olan Ayşe Hoca hayalini gerçekleştirmek için adımı atıyor ve 2018 yılında Karaman Minik Atılım Kulübünü kuruyor. Lig maddi imkansızlıklar ile başlıyor. Ayşe Hoca takımını bölgesel ligde tutabilmek için son çare kredi çekiyor. Maddi sıkıntıları kredi ile öteleyen Ayşe Hoca ligde sportif başarıya odaklanıyor ve sporcuları ile çok çalışarak 18 takımın içerisinde Türkiye ikincisi olarak 2. lige çıkıyor. Alkışlanacak olan bu başarıdan hangimizin haberi oldu veya kaç gün gündemde kaldı hatırlamıyorum. 2. Ligin ilk yılında Kadınlar Hentbol ligindeki temsilcimiz maddi zorluklar nedeni ile 2. Ligde kalmayı hedefliyor ve ligde kalmayı başarıyor. Sezon boyunca, boyunu aşan maddi zorluklarla mücadele eden Ayşe Hoca emekleri, sevdası ve maddi zorluklarının arasında kalıyor.


Ayşe Hoca Karaman’da önce organize sanayi bölgesindeki fabrikaların kapısını çalıyor fakat kimisi Ayşe Hocayı dinlemeden kapıdan geri gönderiyor, kimisi ise bir dinleyelim deyip Ayşe Hocayı kabul ediyorlar fakat destek olmuyorlar.


Hoca uzunca süre düşündükten sonra kulübü kapatmaya karar veriyor. Aldığı kararı oyuncuları ile paylaşacakken Antalya’dan gelen bir telefon her şeyi değiştiriyor ve yeni başarılara kapı aralıyor. Karamanda bütün kapılar sporun ve sporcunun yüzüne kapanırken daha önce tanışmadığı Kırbıyık Holding Karaman’ın temsilcisini desteklemeye karar veriyor. Kırbıyık Holding’in sahibi Şahin Kırbıyık’ın Karaman ile uzaktan yakından alakası olmayan bir iş adamı fakat onu tanıyanlar kendisini spor sevdalısı olarak ifade ediyorlar. Ben 7 yıl 2 faklı kulüpte spor yöneticiliği yapmış birisi olarak Şahin Beyi kutluyorum. Temsilcimiz, Şahin Beyin desteği ile Kadınlar Hentbol 2. Ligindeki mücadelede başarılarını taçlandırmak üzere yol alıyor.


Kırbıyık Holding’in desteğini alan Ayşe Hoca takımı transferleri ile güçlendiriyor. Karamanlı çocuklar ve yeni transferler ile güzel bir takım oluşuyor. İzmir’de oynanan ilk grupta Karaman Minik Atılım Spor Kulübü 3 maçın ikisini kazanıyor, ikinci grup maçları Karaman’da oynanıyor. Karaman’da 3 oyuncusu ve bir kalecisi sakat olan temsilcimiz hayli zorlanarak 3 maçın ancak birini kazanabiliyor. Karaman grubu zorlu geçmesine rağmen topladığı puanlar ile yükselmeye gurubuna çıkan temsilcimiz sakat sporcuların takıma katılması ile umutlanıyor. Yükselme grubunda hanesinde puanı bulunmayan temsilcimiz 0 puan ile diğer takımlar ise hanesine 1 puan yazmanın avantajı ile mücadeleye başlıyorlar. Açığı kapatmak zorunda olan temsilcimiz 3 maçı da kazanamazsa yükselme şansını kaybedecek olmanın stresi ile playoff maçlarına başlıyor.


Ankara’da sakatlıktan yeni dönen oyuncuların adaptasyonu nedeni ile ilk maçın zor geçmesi beklenirken temsilcimiz, Mardin Kızıltepe Spor Kulübünü rahat geçiyor. 2. Maçta Kırşehir Belediye Spor maçını 24 - 25 skorla ve son saniye gelen gol ile kazanılıyor. Finalde İstanbul Göktürk Spor Kulübünü 28 - 21 yenen temsilcimiz 3 maçın üçünü de kazanarak zoru başarıyor ve alkışlar ile Kadınlar Hentbol 1. Ligine yükseliyor.


Bu süreçte Karaman Minik Atılım Kulübüne Kırbıyık Holding’in yanı sıra Playoffa giderken Selçuk Ecza Deposu Yönetim Kurulu Başkanı Sonay Bey destek oluyor.


Mersinli Ayşe Hoca Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi BESYO’dan mezun olduktan sonra Karaman’ı terk etmiyor. Karamanda hentbol kulübü kuran ve kulübün adına Karaman ismini ekleyen Ayşe Hoca’ya Karamanlılardan daha çok Karamanlı der misiniz bilmiyorum ama başarıları ile Karamanlıların gönlüne girmeyi başarıyor. Karamanlı Ayşe Minik Hoca…


Müsabakalar sonrası düzenlenen kupa töreninde İzmir Gençlik Hizmetleri ve GSK ile Karaman Minik Atılım Spor Kulübü oyuncularına kupalarını Türkiye Hentbol Federasyonu Milli Takımlar Teknik Koordinatörü Adnan Öztürk takdim etti.


Her iki başarı öyküsünde de bir Karaman klasiği ile karşılaşıyoruz. Kulüplerin ve sporcuların tüm mücadelesine ve başarılarına rağmen destek bulamadıkları gerçeği… Desteksiz kalmalarına rağmen mücadele edip başarmaları ve çıtayı daha yükseğe koymaları.


Yazıya bolca resim ekliyorum, bu minik ve inançlı yüreklerin gözlerinin içindeki sevince bakın. Destek olamayıp bu başarıya ortak olamasanız da, resimlere bakarak bu sevince ortak olmak bedelsiz, belki ilham alırsınız ve kupanın ucundan tutmak istersiniz.


Ali Sak, Murat Gül ve Ayşe Minik Hocalar zorlu geçecek süreçler için başka illerden gelecek desteklere muhtaç olmadan Karaman’ın maddi manevi desteklerini bekliyorlar. Hiç bir şey yapamıyorsanız arayıp bir teşekkür edin, dertlerine dinleyip ortak olun, sosyal medyada tebrik mesajları ile destek olun, alkışlayın…


KARAMAN BELEDİYESPOR’DA OLAĞANDIŞI GELİŞMLERE VAR.

Biliyorum Karaman Belediyespor'daki gelişmeleri merak ediyorsunuz. Temsilcimizde de olağandışı gelişmeler var, alışık olmadığımız ama yukarıda okuduklarınıza benzer, Karaman Belediyespor’u profesyonel yönetim ve bütçe anlamında geliştirecek, sportif başarı hedefinin önündeki engelleri kaldıracak gelişmeler.


Son birkaç hafta içerisinde Karaman Belediyespor kanadında Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’nın liderlik ettiği önemli gelişmeleri işitiyoruz. Güzel haberler geliyor. Karaman isminin korunarak en değerli şekilde temsil edilmesi, genç sporculara hedef olacak bir kulübün inşa edilmesi odağındaki bu güzel gelişmeler tamamlanma ve resmileşme aşamasında. Bir bölümüne vakıf olduğumuz TFF 3. Ligdeki temsilcimiz ile ilgili gelişmeleri de birkaç gün içerisinde sizlerle paylaşacağım. Taraftarları heyecanlandıracak, sahaları kasıp kavuracak gelişmeler... Kim bilir belki de yarın.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Kurşun - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.

01

Şevket Serintürk - hani satılıyordu sayın kurşun bey

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Haziran 11:33

Bay-bayan personel alınacak

YURTSEVER PETROL OTOGAR Şubesi’nde çalıştırılmak üzere bay bayan akaryakıt Satışı ve markette görev alabilecek takım arkadaşları alınacaktır. Müracaa...

0541 735 67 76 YURTSEVER PETROL

LÜKS VİLLA-KALİTELİ MİMARİ VE FULL AKILLI EV SİSTEMİ- ÖZEL HAVUZLU- KENDİNİZİ ŞIMARTIN..

0(533) 894 81 64 OTTAVİA KUSADASİ

Vasıflı vasıfsız personel alınacak

Karaman'da faaliyet gösteren Desobsan Elktronik Soba Sanayi'de çalıştırılmak üzere vasıflı vasıfsız personeller ve kaynakçılar alınacaktır. Müracaatl...

0 (543) 382 67 59 DESOBSAN ELKTRONİK SOBA

Kaynak Ustaları - Torna Ustaları aranıyor.

Firmamız bünyesinde çalıştırılmak üzere kaynak ve torna ustaları aranıyor.

FATİH YILDIRIM - TALARANZA TARIM MAKİNALARI VE EKİPMANLARI

Danış Kitabevi bayan personel arıyor

Karaman Danış Kitabevinde çalıştırılmak üzere, en az lise mezunu bayan personeller alınacak. Başvuruların şahsen yapılması gerekmektedir.

03382127653 DANIŞ KİTABEVİ

Karaman Külhan Mahallesinde Ultra Lüks 3+1 Satılık Daire

Bina her katta tek daire üzerine 4 kat olarak kurulmuş, daire 4 ncü katta bulunmaktadır. 165 m2 3+1 odalı dairenin giriş kapısı çelik, oda kapılar ise...

0(338) 213 40 72 EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karaman Zembilli Mahallesinde Satılık Daire

955 m2 arsa üzerine 400 m2 (brüt) alana sahip her katta 2 daire olacak şekilde, asansörlü olarak inşa edilmiş, binada toplam 2 adet dükkan 6 adet dair...

0(338) 213 40 72 EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karaman Medreselikte Satılık Dağ Evi

Şehir hayatının yorucu temposu, artan gürültü ve çevre kirliliği gibi sorunlarından kurtulmak ister misiniz? Oksijeni bol, temiz havasıyla ve doğal gü...

0(338) 213 40 72 EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Web Yazılım Uzmanı

Şirketimiz bünyesinde görevlendirilmek üzere Karamanda ikamet eden yada edebilecek (Freelance veya Remote değil); NodeJs, AdonisJs, ReactJs, teknoloji...

DİJİBİZ YAZILIM TEKNOLOJİLERİ

Karamanda Sanayi imarlı Satılık Arsa 2400 m2

Karamanda Sanayi imarlı Satılık Arsa 2400 m2 Satılık Arsa Sanayi imarlı, Depo, Sanayi dükkanı, vb inşaat alanları için uygundur. B-1 (bitişik nizam te...

EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karaman Markaları

Karamandan.com, Karaman ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 765 24 01
Reklam bilgi

Anket Asgari ücret ne kadar olmalı?