Halk TV’nin Asker’i ile Karamanoğlu Mehmet

Karaman sevdalısı”birini sorsalar, ilk aklıma gelen isim Yaşar Evcen olur. Karaman’da 1989-1999 yılları arasında belediye başkanlığı yaptı. Karaman’ın il olma sürecinin yakın tanıklarından. Vefası, samimiyeti, cömertliği, nezaketi onun öne çıkan insani özellikleri.

Yaşar Evcen adı, Karaman’da hürmet ve referans vesilesi. Yaşar Evcen’in Karaman’da kültür ve sanatla ilgili etkinlikler yapılması için çırpındığını ve her fedakârlığa hazır olduğunu bilenlerdenim.

Yaşar Evcen, Karaman’ın ağabeylerinden. Özverili, üzerine düşenden fazlasını yüklenen ve bundan yakınmayan biri. Örneğin, Halk TV’de Karaman’ın tanıtımına yönelik canlı yayın için yaptıkları…

Yaşar Evcen’in amacı ve beklentisi ne kadar içten ve iyi niyetli ise, Halk TV’nin “Görkemli Hatıralar” adlı programında izlediklerim bir o kadar berbattı.

Halk TV’nin Asker’i dersine çalışmadan gelmiş. Belki de çalışıp gelmiştir ve kapasitesi o kadardır. Kendisini ilk kez ekranda izliyorum. Karaman’la ilgili olmasa bir dakika bile sabır gösteremeyeceğim biri. Karaman’a yakışmayan, Karaman’ı tanıtmaktan uzak bir program izletti. Görkeminden vazgeçtik, 3 saatlik yayın süresince bir hatıra bile dinleyemedik. Kazım Karabekir’den, Rauf Denktaş’tan bir anekdot olsun aktarılmadı.

Canlı yayın için Tartan Konağı seçilmiş. İçini göstermedikten sonra ne gerek vardı. Kuru bir bahçe, yeşillik yok. Birkaç çam getirilebilirdi. Demek ki bahçe bakımı çok önemliymiş. Kimin sorumluluğunda ise bahara düzenleseler iyi olur. Arka fonda bayrak yok, Atatürk yok, Mehmet Bey yok. Boş duvar görüntüsü. Konak hakkında bilgi de verilmedi. Konağın son sakinlerinden Remzi Tartan, uzaktan çekimleri seyretmekle yetindi. Cumhuriyet Parkı tercih edilebilirdi. Şehrin kalbi konumunda olması avantajdı.

Yaşar Evcen ortada, bir yanında Osman Nuri Koçak, bir yanında Mestan Karabacak. Önde, satıcısı namaza gitmiş, 4 elma kasası. Altına sehpa koymak bile kimsenin aklına gelmemiş. Başka ürün getirip, görüntüyü cazipleştirmenin akla gelmediği gibi.

Halk TV’nin Asker’i ile Karamanoğlu Mehmet

Programı Facebook üzerinden izlemek için tıklayın..

Divle peynirsiz, bulgursuz, ekşi karasız, yoğurtsuz, bisküvisiz Karaman mı olur? Ya elmayı koymayın, ya diğerlerini unutmayın. Foto Renk Mustafa Koçak bundan daha iyisini kotarırdı. Kimseden de para istemezdi.

Halk TV’nin Asker’i bol bol siyaset yaptı, kendince Ak Parti’ye geçirdi. Yetmedi, kitabının tanıtımını yaptı, patronuna selam gönderdi, İrfan Değirmenci’nin istifasını uzun uzun anlattı. İrfan Değirmenci’nin Karamanlı olduğunu mu zannediyor diye aklıma geldi. Karaman kelimesinden çok Kürşat dedi. Cümle kurmakta her zorlandığında Kürşat’a seslendi. Anladım ki Kürşat onun can simidi…

Kendisini TRT’de işe aldıran kişi olduğu için Fikret Ünlü’yü övmelere doyamadı. Yunus Emre’ye ayrılan süreden daha fazla Fikret Ünlü güzellemesi yapıldı. Bir ara şaşırıp Fikret Ünlü’nün mezarı diyeceği yerde türbesi dedi. Mehmet Beyi de karıştırdı.

Galatasaray, Fikret Ünlü sayesinde Avrupa Şampiyonu olmuş (!)Milli Takım yine Fikret Ünlü sayesinde Dünya Üçüncüsü olmuş (!) Futbol topu Ak Parti döneminde değil, Fikret Ünlü’nün Gençlik ve Spor Bakanlığı döneminde Türkiye’ye gelmiş (!) Yaşar Evcen hatırlamasa, Işın Çelebi’yi herkes unutmuş. Fikret Ünlü’ye takılıp kalırsanız öyle olur.

Cem Karaca’yı dinletti, Musa Eroğlu’nu, Barış Manço’yu, Mustafa Sağyaşar’ı, Zeki Müren’i dinletti. Ne alakaysa Ataol Behramoğlu’nu canlı yayına aldı. Karaman’ın tanıtımı, dil konusuna kitlendi. Burada da bir çıkmaz sokağa sapıldı. Mestan Karabacak bir şeyler anlatmaya çalıştı. Görüntüsü ekrana bile getirilmedi.

Prof. Dr. İdris Nebi Uysal gibi Yunus Emre ve Türkçe uzmanını konuk olarak çağırmak kimsenin aklına gelmez mi? Yusuf Yıldırım’ı ne çabuk gözden çıkardınız? Karaman’dan görkemli hatıralar anlatacak yetkinlikte birini bulamadınız mı?

Halk TV’nin Asker’i Yunus Emre’den bir dize bile okumadı veya okuyamadı. Karamanoğlu Mehmet Bey’in fermanını okurken kekeledi, bitiremedi. İmdadına Yaşar Evcen yetişti. Yunus’tan şiirler okudu.

Halk TV’nin Asker’i, Karamanoğlu Mehmet Bey’in adını ilk kez duymuş olmalı; Karamanoğlu Mehmet, Karamanoğlu Mehmet diye diye devam etti.

Elma tanıtımına bile izin vermedi, kimseyi konuşturmadı. Programın konuk sanatçılarının yüzleri, ekranda çok az görüldü.

Cemal Yıldız, Ali Aksoy ve Mesut Türkmen'in icralarına doyamadık, yüzlerini ise hiç göremedik. Taşkale ekibi ise gölgede kaldı. Meğer Karaman’da ne kıymetlerimiz varmış, benim haberim olmamış. Program bu sanatçıları tanımama vesile oldu.

Ekranda sürekli aynı görüntüler döndü durdu. Karadağ’ın yılkı atları, Taşkale’nin tahıl ambarları, Ermenek Turkuaz Gölü, Fikret Ünlü, Bekir Sıtkı Erdoğan’ın fotoğraflarını bin kez izlemek zorunda kaldık.

Ne Karadağ’ı ne Hacıbaba Dağı’nı gördük. Hem İmaret hem Aktekke es geçildi. Bir kez olsun Canhasan’dan bahsedilmez mi? Çöl Kraliçesi Gertrude Bell’in Karadağ’da kazı yaptığı dile getirilerek merak uyandırmak gerekmez mi?

Nerde hızlı tren, nerde Zeyve, nerde Gazi Kültür Merkezi, ozanlarımız, yazarlarımız, Karasakal hocamız?

Karaman’ın çarşısından, pazarından, bağından, bahçesinden tek görüntü verilmedi. 260 bin nüfuslu şehir sanki enkazda kaybolmuş gibi bir insan portresi bile gösterilmedi. İnsanların terk ettiği yerlere yıkıntı veya harabe adı verilir. Karaman harabe değil, yaşayan bir şehir.

Laf bulmakta zorlanan Halk TV’nin Asker’i, elmanın ortadan kesilip yıldız çıkarılması numarasını iki kez tekrarladı. İlk kez gören çocukların çok hoşuna gitmiştir. İyi numaraydı (!) Ziraat Odası Başkanı sözünü tamamlayamadan köşesine postalandı. Elma deseni derken de, elma çeşitlerini sayarken de seyircinin anlamayacağı bir dil kullanmasa daha iyi olurdu.

Halk TV’nin Asker’i, 4 kasa elmayı deprem bölgesine götürmek için izin istedi. Hatay’a gideceklerini, araçlarının boş olduğunu söylerken yüzü bile kızarmadı. Depremzedelere eli boş gittiklerini itiraf etti. Sonra depremzedelerin sıkıntılarının giderilmediğinden şikayet etmekten çekinmedi.

Buna rağmen bizden biri çıkıp, “Siz zahmet etmeyin. Biz bir tır elma göndeririz. Bu kadar elma 10 aileye yetmez. Sizden önce Hatay’a ulaştırırız. Bu şehir, deprem bölgesine konvoy konvoy yardım yağdırdı. Hala yardım gönderiyoruz. Karı koca aşçı çift, depremin ikinci gününden itibaren depremzedelere iki ay yemek yaptı” diyemedi.

Halk TV canlı yayınının alt yazıları da bir âlemdi. “Burası Datça Değil Karaman” yazısını kim uydurdu? Datça ile Karaman ne alaka? “Burası Karaman’ın Maldivler’i” yazısı bir başka acayiplikti. Siz Maldivler’i gördünüz mü?Neresi Maldivler’e benziyor? Ucuz sloganlar, bayatlamış laflar.

Programın en komik yanı, “Karaman ildir. Karaman, Konya’nın ilçesi değildir. Konya Karaman mı?” cümlelerinin sıklıkla tekrarlanmasıydı. Artık herkes Karaman’ın il olduğunu öğrendi(!), artık kimse “Konya Karaman mı?” sorusunu sormayacak (!)

Bu kadar uzun programın hiç mi güzel yanı yoktu? Olmaz olur mu? Kadınlarımız batırık yaptılar, artık yemek kime nasip olduysa. Sanatçılarımız da süperdi. Yüzlerini göremesek de…

Programın en okkalı, en baba, en kral lafı Osman Nuri Koçak’tan geldi. “Türkçe andımız” komedisinin üstüne bir kalın örtü seren cümlesi bir harikaydı: “Yunus Emre Karamanlı’nın kalbinde yaşıyor. Mezarı 45 yerde olmuş ne çıkar.” İşte sözün bittiği yer. Yunus Emre Karamanlı’nın gönlünde yaşıyor.

Sahi, Halk TV’nin Asker’i Karaman’a ait hangi akılda kalıcı sözü söyledi? Karaman’ın tanıtımına katkı olabilecek bir cümlesi oldu mu? Kullanılan fotoğraflar bile Karaman’dan, bir Karaman aşığından son anda temin edilen görsellerdi.

Karaman sevdalısı Yaşar Evcen; emeksiz hiçbir ürünün getirisi olmaz. Samimiyetsizlikten fayda gelmez. Siz iyi niyetliydiniz. Her zaman öylesiniz. Çok para ödemişsiniz. Paranızın gitmesinden çok, işin özensizliğine üzüldüğümü bilmenizi isterim. Önceden haberim olsaydı, o parayla daha iyi işler yapılacağını söylerdim.

Not: Yaşar Evren’le ilgili yazılarıma Karamandan.com arşivinden ulaşabilirsiniz.
Önemli Not: Halk TV’nin Asker’i, Yahya Kemal’in “Türkçe ağzımda annemin ak sütü gibidir” cümlesini yanlış söyledi. Üstelik bu sözün Fazıl Hüsnü Dağlarca’ya ait olduğunu ifade etti. Bu yanlışı düzelten de olmadı.

Ahmet Tek

Halk TV’nin Asker’i ile Karamanoğlu Mehmet
Halk TV’nin Asker’i ile Karamanoğlu Mehmet
Halk TV’nin Asker’i ile Karamanoğlu Mehmet
Halk TV’nin Asker’i ile Karamanoğlu Mehmet
Halk TV’nin Asker’i ile Karamanoğlu Mehmet
Halk TV’nin Asker’i ile Karamanoğlu Mehmet
Halk TV’nin Asker’i ile Karamanoğlu Mehmet

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ahmet Tek - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.

39

Adanalı - Siz hâlâ mevzunun Karaman olmadığını anlayamadınız mı? Öyle olsaydı tarihi ve tabii güzelliği ekrana getirirlerdi.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 20:41
37

Lahza - Bazı arkadaşlar programın acizliğini 3 günde hazırlanıldığı bahanesine sığınıyor : Neden üç gün ... Mademki bir program düşünülüyor projesi yapılmalıydı. Yangından mal kaçırır gibi yapılmamalıydı. Yada acemice yapılan program için eleştirilere gücenmemek gerek. Karaman bu kadar karmaşık anlatılacak bu kadar basite indirilecek yer değil. tanıtım alanı bile özensiz konuklar emanet gibi kalkıp gidecek havasında oturuyor. Ancak sunucunun beceriksiz gereksiz laf kalabalığını izledik. ha bi de kitabı varmış kimsenin göremediklerini görmüş beyzade...

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 12 Şubat 10:58
36

Lahza - Bazı arkadaşlar programın acizliğini 3 gün de hazırlandığına sığınıyorlar. Neden üç gün ... Madem ki bir program düşünülüyor projesi yapılmalıydı. Yangından mal kaçırır gibi yapılmamalıydı. Yada acemice yapılan program için eleştirilere gücenmemek gerek. Karaman bu kadar karmaşık anlatılacak bu kadar basite indirilecek yer değil. Tanıtım alanı bile özensiz konuklar emanet gibi kalkıp gidecek havasında oturuyor. Ancak sunucunun beceriksiz gereksiz laf kalabalığını izledik. ha bi de kitabı varmış kimsenin göremediklerini görmüş beyzade... Arifane görüşlerini de atlamak gerek. Belli bir kısmın çok hoşuna gitmiştir ama bu tür programlara siyaset karıştırılmamalı düşüncesindeyim.

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 12 Şubat 10:53
35

Cc - KARDEŞİM O ZAMAN SİZ ULUSAL Bİ TV ÇAĞIRIN DA TANITIN O ZAMAN KARAMANI. ELEŞTİRİ KOLAY . YAPAMIYORSANIZ ÖYLE SAĞA SOLA LAF ATMAYIN

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 09:41
34

Daşgaleli - Siz ahaber de daha iyisini yapın onu izleyelim ahmet bey ...

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 12 Şubat 09:01
33

Garamanlı - Sevgili Karamanlılar tanıtımın iyisi kötüsü olmazmış. Önce 7 den 70 şe karaman tanıtılmalıydı. Ardından karamanın sorunları paylaşılmalıydı. Bir bütünlük olmalıydı. Eski başkanımızın kendi çabalarıyla elinden bu gelmiş. Ha birde ziraat odası başkanımıydı kimdi ooo çıktı elmacıların sorunlarını dile getiremedi 2023 yılı bir kilo elmanın satış fiyatını dahi söylemek istemedi. Zorla cımbızla ağzından çekildi kimden ve kimlerden kortu bilinmez? Elmacılar artan maliyet ve ucuza satılan elmanın altında kaldı diyemedi… maalesef. Yapanlardan ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 08:47
32

Yazar - Eleştiriler yapıcı olmalı. ve eşeltiri kabul edilmeli. bu programı yapanlar on numara oldu demesi enteresan. akılla oynamayın gelecekte daha iyi işler çıkarmak için motive edici olunması lazım. emeki gecenler sağolsun ama olmamış durum ortada.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 12 Şubat 02:37
31

Okur - Ahmey Tek beyefendiyi yıllardır okurum. Burada yazpılan hakaretleri haketmediğini hatta teşekkür edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü şehirde doğru düzgün yazan birleyleri eleştirebilen tek adam. Mesela Program konuğu osman nuri koçak da eskiden öyleydi. son yıllarda ya geçmişe methiye ya da maalesef ki yalakalık yazabiliyor. dirayetli bir kalem kalmadı. Devam Ahmet Bey.

Yanıtla . 1Beğen . 6Beğenme 12 Şubat 02:37
30

G. Boynukalın - Savaş Başkan neden yok o yapsaydı böyle olmazdı. Yüksek bütçeye rağmen programın beklenen sonuçları veremediği ortada.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 12 Şubat 02:37
38

Nail Karakışla - @G. Boynukalın 30 nolu yoruma cevabı: yüksek bütçeyi nerden çıkardınız sıfır bütçeyle yapıldı program

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 15:49
29

G. Boynukalın - yaşar beyin dşüncesi güzel ama kavrayamadığı şey 20 yıl önceden getirmiş konukları. chp de hiç bi genç kalmadı. çatır çatır konuşsun. yiterin gari yiterin

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 02:36
28

Atılan Kişi - bu ekip işe yaramaz kitaplarını yazıp sonra birbirini övme yarışına giren kartapcı ihtiyar heyeti değil mi.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 02:35
26

Sehba - HERKESİN ÖNÜNDE BİR SEHPA VAR MEHMET BAYRAMIN ÖNÜNDE YOK. SEHPA İÇİN İLLA SOLCU MU OLMAK LAZIM SİZİ KINIYORUM :)))

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 12 Şubat 02:34
25

Ahmetler - programı tek kelime ile özetlemem gerekirse UCUZ

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 12 Şubat 02:34
24

Ahmet - Ahmet abi çok doğru tespitler yapmış ama bu bazı dinozorlari tabi ki rahatsız ediyor.

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 11 Şubat 21:33
23

Baskan - Karaman'ın halk TV ye ihtiyacı yok.halk TV nedir Allah aşkına.chp nin televizyonu.kac kisi izliyor bu kanalı.

Yanıtla . 1Beğen . 5Beğenme 11 Şubat 21:30
41

Cc - @Baskan 23 nolu yoruma cevabı: İZLESENİZ BÖYLE KONUŞMAZSINIZ.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Şubat 12:31
40

Selman - @Baskan 23 nolu yoruma cevabı: En çokta ak partililer izliyormuş

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Şubat 10:23
22

Gurbetçi Blçk - Görsel ve içerik arasındaki uyumsuzluğu can sıkıcı oldu. kanalın amatörlüğü hat safhadaydı. yinede yapılan yapılmıştır emeği geçenlere teşekkürler.

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 11 Şubat 21:07
21

Feramus - Genç katılımcılar OLMALIYMIŞ konuları kavrayamadığı ORTADA.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 11 Şubat 21:06
20

Trenin Baktığı - Sunucuya gıcık oldum boş boş konuşuyor

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Şubat 20:12
19

Nalan Hanim - Youtubdan alınmış sürekli tekrarlanan dağ dere manzaraları yerine karaman sokakları insanları gösterilse idi iyiymiş

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 11 Şubat 20:11
18

Metin Bilgin - yaşar beyin dşüncesi güzel. ama kavrayamadığı şey 20 yıl önceden getirmiş konukları. chp de hiç bi genç kalmadı. çatır çatır konuşsun. yiterin gari yiyerin

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 11 Şubat 19:49
17

Muhammet S - görüntüde osman nuri başkan alt yazıda burası datça değil. ne alaka yahu. kgrt bile daha iyisini yapabilirdi.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 11 Şubat 19:40
16

Sıdırva - bu program için 400 bin tl verildiğini duydum. doğruysa çok yazık tam bir fiyasko idi

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 11 Şubat 19:38
15

Mahmut Demi̇r - İzleyenler sizin gibi düşünmüyor. Yanlı, taraflı ve sübjektif bir değerlendirme. Başta sunucuya hitabınız yanlış ve ayıp, aynı yorumları sizin yazılarınıza yapsalar ne dersiniz!!!! Selamlar, kolaylıklar, bundan sonra yazılarınızı okumayacağım,

Yanıtla . 8Beğen . 3Beğenme 11 Şubat 19:37
14

Gayışı Goparanlar - Mekanın son temsilcisi Remzi Tartan ' a söz vermemeleri çok büyük yanlış.Bi şeyler yapıldı amma ,her tarafı eksik dolu idi . Karamanoğlunun sülalesini araştıran '' araştırmacı yazar Şeref Güç '' varken Mestanın ne işi vardı bilemedim.

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 11 Şubat 18:42
13

Ali Can - İmtiyaz Sahibi

Kod İletişim Basın Yayın Reklam Ve Bilişim Hizmetleri Limited Şirketi adına;

Adem Kocatürk

Gazetenin genel yayın yönetmeni ve sahibine baktım ama bilgiler güncel değil galiba bu kadar sık yazıldığında göre tekelinde Sayın Tek'in?! Ya da 2 numaralı masaya 3 etli ekmek misali; yetiş usta bize bir yazı veya bir yazım geldi, tabii hemen koyalım. Sayın Yaşar Evcen madem böyle bir program yaptıracaksınız insan Sayın Tek'e danışmaz mı?! İnsan eleştirir, ki eleştirilerin çoğuna katılırım, ama bariz kişisel duygularını bu kadar işin içine katar mı?! Programcıyı kimin işe aldığını bilecek kadar yakından tanı(mı)yor ve bu duyguları hiç yazıya karıştırmıyor Karamandan.com'un Tek'i!

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 11 Şubat 18:01
12

Koca Karamanli - Sevgili Ahmet sen, içinde kendinin bulunmadığı hiç bir aktiveteye ve senin gibi düşünmeyen hiç bir görüşün yaptıklarına hem böyle muhalefet mi edeceksin, 3 günde hazırlanan bie tanıtım organizesi bu kadar ancak olur, önemli olanda Karaman'ın tanıtılması ve çok çok güzel değilse de genede başarılı oldu ben emeği geçenlere teşekkür ederim

Yanıtla . 10Beğen . 2Beğenme 11 Şubat 17:07
11

Celalettin Avcı - Programdan haberim olmadığı için izleyemedim fakat bu bahsettiğiniz şekliyle Karaman'ı tanıtmaktan epey uzak kalmış gibi görünüyor. Program akışında müzik varsa, Karamanlı bestekâr Gündoğdu Duran tanıtılıp; "Gözleri Aşka Gülen", " Ne Çıkar Bahtımızda Ayrılık Varsa Yarın" gibi güftesi ve bestesi ona ait olan muhteşem parçalar seslendirilebilirdi.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 11 Şubat 12:09
10

Doğruya doğru - Şu Ayrıştırıcı dili bir bıraksanız. Karaman ilinin tanıtımı hangi medya aracılığı ile yapılırsa yapılsın ulusal bir medyada yayınlanan bir program oluşturulmuş ve bir emek var ortada. Neler eksikti neler katılabilirdi bu tartışılır daha iyi olabilirdi ama başlığınız Güdümlü siyasi yansımanızın göstergesi olarak çıkmış.

Neye yaradı bu başlığı kullanmanız okuyan insanı yapılan programa içeriğini bilmeden yönlendirmek Karamana fayda sağladı mı lütfen cevap verin

Yanıtla . 10Beğen . 3Beğenme 11 Şubat 11:56
09

Faruk - İdeolojik körlük yaptiginiz her işi berbat eder.dertleri hükümet ak parti.siz ne yapıyorsunuz.ywptiklarimiz ortada işte..güya bir kültür sanat programı ...

Yanıtla . 2Beğen . 4Beğenme 11 Şubat 10:34
08

Duzeltme - Siz çıkın 1 ay sonra daha iyisini yapın. İnsanlar birşeylere vesile olmuş ağır eleştirmek eksik bulmak kolay. İlerde bu tarz işleri yapacak insanların hevesini kaçırmayın.

Yanıtla . 6Beğen . 2Beğenme 11 Şubat 09:08
07

Cumhur Ittifaki - bu yayini a haber yapsa idi sizin icin iyi olurdu ahmet bey yandas gazeteci

Yanıtla . 6Beğen . 3Beğenme 11 Şubat 00:22
06

Destan - CHP’nin bu saplanmışlıktan, kendi kendilerine çalıp oynadıkları girdaptan kurtulmaları lazım

Ne cevherler heba oluyor

Sen Türkiye’nin en çok oy alan 2. Partisisin daha kaliteli olmalısın, ülkenin sigortası olmalısın

Doğru işlerde destek yanlış işlerde fren olmalısın

Sürekli el freni çekik araba gibi balata kokusuna boğdunuz memleketi

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 11 Şubat 00:02
04

Ceylan - Kaleminize ve aklınıza sağlık. Karamanı bir oldu bittiye getirdiler. Yazık çok yazık…

Yanıtla . 2Beğen . 4Beğenme 10 Şubat 22:51
02

Keskinli Serdai - e-Ergenokoncu Asker ,Dile. Türkçeye, Türke ,Karamana, Böyle bakar , böyle konuşur, yok saymak !!...Oğuz Türkü 'mü?...Ot kökünde biter...

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 10 Şubat 22:28
01

Selami Kunter - dünkü yazınızın başlığını keşke bu yazıya koysaydınız: Karaman’da Yaşlılar Saltanatına Dur Diyecek Program. bu ihtiyar heyetinden ne zaman düzgün iş çıktı ki

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 10 Şubat 22:16


Şehir Markaları

Karamandan.com, Karaman ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 765 24 01
Reklam bilgi

Anket Karamanlılar yeni belediye başkanından hangi alanda çalışma bekliyor?
Tüm anketler