Karaman’a Belediye Başkanı mı, Muhtar mı Seçeceksiniz?

940 bin nüfusla Türkiye’nin en büyük üçüncü ilçesi. 360 bin Suriyeli’nin yerleştiği ilçe. Adını Milli Mücadele’nin şehit komutanından, işgalci Fransızlara direnişin sembol kahramanından aldı. Bu hafta oradaydım. Yani Gaziantep’in Şahinbey İlçesi’nde… Depremin ardından gittiğim Gaziantep’i bu kez büyük acının yıldönümünde yeniden görme imkanı buldum.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun davetlisi olarak Kültür ve Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir ve dernek üyesi 7 gazeteci Ankara’dan Gaziantep’e gittik. Havaalanında Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Dinli ve ekibi tarafından karşılandık. İlk durağımız, şehrin en eski yerleşimlerinden ve geleneksel Antep konaklarıyla bir masal diyarını andıran Şehreküstü bölgesi oldu.

Karaman’a Belediye Başkanı mı, Muhtar mı Seçeceksiniz?

Belediye bir konağı Şiveydiz Restoran olarak hizmete açmış. Şiveydiz, Gaziantep’in coğrafi işaret tescili almış, taze sarımsak ve kuzu etiyle yapılan yemeğidir. Bizi konağın üst katına aldılar. Geniş bir odada, sedirle çevrili, uzun ahşap sofra kurulu. Bir tür yer sofrası, bağdaş kuranımız da oldu, tek dizini kırıp oturan da. Geleneksel Japon sofrasının benzeri.

Karaman’a Belediye Başkanı mı, Muhtar mı Seçeceksiniz?

Sofrada Gaziantep’in damak zenginliğinin onlarca çeşidi, peynir, reçel, zeytin çeşitleri, sucuklu yumurta, bal, tereyağı, yeşillikler, kuruyemiş çeşitleri, taze ekmekler, kuş sütü eksik. ( Karaman Belediyesi’nin çay içilecek mekânı olmadığını hatırladım)

Uçakta iken yan yana oturduğum gazeteci arkadaşa, “Kahvaltıya ya ciğere gideriz ya beyrana” demiştim. Sofradaki zengin kahvaltılık çeşitlerini görünce, “Demek ki Gaziantep’in ikramı da değişmiş” diye düşünürken, bakır kâseler gelmeye başladı. Taş konağın sofra kurulu odasını mis gibi bir koku sardı. Kâsenin içindekinin beyran olduğunu ilan eden bir kokuydu odaya dolan.
Acılı beyran bol etli ve çok lezzetliydi. Tadı damağımda kaldı. Karamanlı için arabaşı ne ise Antepli için beyran o.

Karaman’a Belediye Başkanı mı, Muhtar mı Seçeceksiniz?

Peynir çeşitlerinin ve zeytin ezmesinin tadına bakmadan olmazdı. Katmer incecik, çıtır ve sıcacıktı. Çekilmiş Antep fıstıklı, bol kaymaklı, baklava yufkasından, tereyağlı, az şekerli lezzet bombasının adıdır katmer. Dünya Gastronomi kentlerinden olan Gaziantep’in coğrafi işaret tescilli lezzetlerinden biri de katmerdir.

Kahvaltının finalinde menengiç kahvesi vardı. Bu ürün de Gaziantep melengiç kahvesi olarak coğrafi işaret tescili almış.

Sofrada, beyran, katmer, melengiç kahvesinden başka coğrafi işaret almış yiyecekler arasında Antep kurabiyesi, Antep muskası, Antep sıkma peyniri, Antep tırnaklı pidesi, nohutlu dürümü, zahter balı, Antep pekmezi, Antep karası kuru üzümü, patlıcanı ve biberi de vardı. Bir kahvaltıda 13 coğrafi işaretli ürünü tattık. Benim atladığım yiyecekler de olabilir. 110 kadar coğrafi işaretli ürünü olan bir şehir için bu sayı normal sayılabilir.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, esprili, hiperaktif, sportmen ve fit biri. Özgüveni yüksek, gözlerinin içi gülüyor. Kahvaltı boyunca sohbet ettik. Üç dönemdir belediye başkanı. 3 seçimi açık farkla kazanmış. Görünen o ki 4. kez seçilecek.

Başkan Tahmazoğlu’nun üzerinden büyük bir ağırlık kalkmış, rahatlamış. Çünkü daha birkaç gün önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamışlar. Türkiye’nin ikinci büyük camisinin açılışını Cumhurbaşkanı’na yaptırmışlar. Çamlıca’dan sonraki en büyük cami Tahmazoğlu’nun eseri. Cumhurbaşkanı’ndan övgüler almış. Cumhurbaşkanı Erdoğan hâlâ her gittiği yerde Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu’nun yaptıklarını öve öve bitiremiyor.

Karaman’a Belediye Başkanı mı, Muhtar mı Seçeceksiniz?

Şahinbey Millet Camisi, inanılmaz güzellikte. İhtişamı, caminin estetiğini ezmemiş; aksine daha da ön plana çıkarmış. Sadece cami değil, onlarca bölümüyle birkülliye demek daha doğru olur. 45 dönüme yakın bir alanda muhteşem bir eser. 6 minareli. Bahçe alanıyla birlikte 34 bin kişi ibadet edebiliyor. Miraç Gecesi 40 bini aşkın kişi Şahinbey Millet Camisi’ne gelmiş. Camiyi ayrıca yazacağım.

“Kâmil Uğurlu Karaman’a ne yaptı?”

Millet Camisi’ni ziyaret sırasında, Kâmil Uğurlu aklıma düştü. Karaman’a Ahmet Yesevi Camisi’ni ve yeni musallayı kazandıran efsane belediye başkanını… Açılışı Kâmil Uğurlu’ya nasip olmadı. Bir vefalı yazar çıkıp Ahmet Yesevi Camisi’ni ve Kâmil Uğurlu’nun bu eser için verdiği emeği dile getirmedi. Yesevi Cami’nin öyküsü hâlâ yazılmadı. İbadete açılalı 5 yıl olmuş. Yazılacağını da sanmam.

“Kâmil Uğurlu Karaman’a ne yaptı?” sorusunu soracak kadar utanmaz ve arsızlaşanları gördüm. Daha geçen hafta biri çıkmış, “Saray Karaman’a ne yaptı ki” diyerek cehaletini sergilemedi mi? Benim için bile “Karaman’a ne yaptı ki!” diyen çapsızları biliyorum. Bir gazeteci olarak Karaman’a ne yapmamı bekliyorsa artık.

Şehir Mezarlığı’nın bugünkü hali de Kâmil Uğurlu’nun mirası. Ne çabuk unutuluyor eski bakımsız, ottan, dikenden geçilmeyen mezarlığın içler acısı durumu. Mezar taşlarına sahip çıkması bile başlı başına büyük iş.

Karaman’a Belediye Başkanı mı, Muhtar mı Seçeceksiniz?

Bir şehrin yüzünü karartanlar iki gruptur. Birinci grupta cahiller sürüsü yer alır, diğer grupta vefasızlar. Aslında vefasızlık cehaletin çocuğudur.

Kahvaltı sonrası Başkan Tahmazoğlu’nun sunumunu izledik. Bu ülkenin gücünün ve potansiyelinin büyüklüğüne bir kez daha tanık oldum. Türkiye’yi, liyakatli, gayretli ve işinin aşığı proje adamları ayakta tutuyor. Türkiye büyük ülke; yeter ki potansiyeli değerlendirilsin. Yeter ki, her iş ehline verilsin. İster devlette, ister yerel yönetimlerde ister özel sektörde. Türkiye işte o vakit uçar.

Şahinbey Belediyesi neler yapmış neler! Onun Gaziantep’e yaptıklarını belediye başkanlığı döneminde Melih Gökçek Ankara’ya yapmadı. Ankara’nın son beş yılı ise kayıp yıllar olarak hatırlanacak. Bu dönemde çivi çakılmadı. Belki benim görmediğim gizli büyük işler yaptılar!

Karaman’a Belediye Başkanı mı, Muhtar mı Seçeceksiniz?

Şahinbey ile Karaman’ı mukayese edecek değilim. Şahinbey Belediyesi’nin yanında Karaman bir mahalle hükmünde.

Başkan Tahmazoğlu’nun yaptığı eserlerin büyük bölümünü gezip görme imkanım oldu. Her gezdiğim yerde “illa liyakat, illa ehliyet, illa dirayet” demekten kendimi alamadım.

Örnek mi? 10 bin 350 ev yıktırmış. Dönüşüm projesini gerçekleştirmiş. Herkes yeni evlerine yerleşmiş. Sanayi sitesi merkezden yeni bir alana taşınmış.

Karaman’da üç beş evden oluşan Topucak Projesi bile yapılamadı. Koçakdede, Abbas mahalleleri öylece duruyor. Son Karaman ziyaretimden aklımda kalan boyalı kaldırım taşları. Bir dönem bir elma ürünü icat edileceği söyleniyordu. Galiba o da unutuldu.

Karaman’a Belediye Başkanı mı, Muhtar mı Seçeceksiniz?

Şahinbey Yeşilvadi Millet Bahçesi, Türkiye’nin en büyüğü. Bakanlık değil, belediye kendi imkanlarıyla yaptırmış. 1 milyon 700 bin metrekare. 3,5 kilometre bisiklet yolu, 7.800 metre yürüyüş yolu, 6 bin 800 ağaç, 98 bin çalı, içinde cami ve sosyal donatı alanları. Karaman Gökçe Çamlığından üç kat büyük.

Karaman Aktekke Millet Bahçesi ile kıyaslamanızı isterim. Aktekke Millet Bahçesi’ni bakanlık yaptırdı. 43 bin 700 metrekare. Bisiklet yolu 641, yürüyüş yolu 1.260 metre. Ağaç sayısı 857, çalı sayısı 28 bin.

Şahinbey’dekinin yanında minyatür gibi kalsa da Karaman’ın da bir millet bahçesi var. Ama belediye ile ilgisi yok. Çünkü belediye, Aktekke Millet Bahçesini devralmamış. Millet Bahçesine Valilik, daha doğrusu Özel İdare bakıyor. Bunu biliyor muydunuz? Galiba Türkiye’de tek örnek.

Şahinbey’den Çanakkale’ye 180 bin öğrenci ve vatandaş geziye götürülmüş. Hedef, her öğrenciyi Çanakkale’ye götürmek. Hem de uçakla. Müthiş bir organizasyon. Birçok kişi, ilk kez deniz görüyor, ilk kez uçağa, vapura biniyor, ilk kez bir başka şehre gidiyor. Karaman Belediyesi’nin Taşkale’ye bile öğrenci götürecek dermanı yok.

Karaman’a Belediye Başkanı mı, Muhtar mı Seçeceksiniz?

30 bin üniversite öğrencisine, toplamda 240 milyon lira destek verilmiş. (Her bir öğrenciye yıllık 8 bin lira.)

Okumayı teşvik amacıyla öğrencilere ve vatandaşlara toplam 12 milyon kitap dağıtılmış.

Şahinbey ilçesi Türkiye’nin en büyük aşevine sahip. Her gün 12 bin kişiye, üç çeşit öğle yemeği veriliyor. Her sabah işçi ve öğrenciler başta olmak üzere 16 bin kişiye çorba ikram ediliyor. Yemekleri süper. Keşke bir gün Türkiye’nin gurmeleri ve yemek yazarları orada buluşup tadım yapsalar ve sonuçlarını paylaşsalar.

Karaman’a Belediye Başkanı mı, Muhtar mı Seçeceksiniz?

Aşevini gezdim. İnanılmaz büyüklükte. Hijyenik. Yöneticileri başta olmak üzere 57 personel işini aşkla yapıyor. Suratı asık bir kişi görmedim. Verimli çalıştıkları üretimden belli. 24 saat çalışan bir ekip. Binlerce ihtiyaç sahibine her gün en kaliteli malzemeden lezzetli yemekler yapmaktan mutlular. Hizmete girdiği günden bu yana aşevinde zeytinyağı ve tereyağından başka yağ kullanılmamış. Yakın zamana kadar tavuk eti de girmemiş. Vatandaşların talebi üzerine bir süredir tavuk eti de kullanılır olmuş.

Karaman’a Belediye Başkanı mı, Muhtar mı Seçeceksiniz?

Bir öğleyin aşevinde yemek yedik. Menüde ciğer sote, kuzu eti güveç, coğrafi işaret tescilli Antep içli köfte, coğrafi işaretli sumakla tatlandırılmış ezme, nar ekşili salata, coğrafi işaretli Antep baklavası, coğrafi işaretli bülbül yuvası ve kadayıf vardı. Çorba ile dövme bakırdan yapılmış bardaktan ayran, melengiç kahvesi de ikramlar arasındaydı.

Gaziantep izlenimlerim devam edecek. “Gaziantep’ten bize ne?” diyenlere önerim: Hızlı trene binin, bir Konya turu yapın. Belediyelerin ne büyük işler başardığını gözlerinizle görün. Sonra bir de Karaman’ı dolanın. Ne demek istediğimi daha iyi anlatmış olurum. “Karaman Belediyesi’nin hizmetlerini niye yazmıyorsun?” diye sorup, yazdıklarımı okumaktan acizlere, bir de “Hâlâ anlamadım” diyenlere iyi uykular dilerim. (Karaman Belediyesi ile ilgili en çok yazı yazan kişi olduğumu iddia ediyorum.)

Karaman’a Belediye Başkanı mı, Muhtar mı Seçeceksiniz?

Karaman’ın belediye hizmetlerinde çok gerilerde kaldığını görmenin zamanı geçmedi mi?

Dileğim, Karaman’da 31 Mart’ta sandıktan liyakatli, ehliyetli ve dirayetli bir belediye başkanının çıkması. Belediye başkanı yerine 5 yılı heba edecek bir “muhtar” seçilirse vah ki vah!

Not: Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Bu büyük yatırımlara kaynağı nereden ve nasıl buldunuz?” soruma şu yanıtı verdi:
Belediye başkanı istediği her şeyi yapabilir. Sadece iki şeyi yapması yasaktır:
1- Para basmak,
2- Adam öldürmek.

AHMET TEK

Hatırlatma: Bu akşam Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Salonu’nda İsmail Keçeci’nin şefliğini, Özden Mısırlıoğlu Uysal’ın sunuculuğunu yaptığı, Karaman Kültür Sanat Topluluğu’nun 6 Şubat asrın felaketi için farkındalık yaratma amaçlı “Türküler Bizi Anlatıyor” adlı Türk Halk Müziği konseri saat 20.00’de başlayacak.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ahmet Tek - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.

19

Vatandaş - Karamanın en büyük eksiklerinden heykellerle donatarak Karamanın tanınırlığını Bayburta yaklaştıran başkan Karamana çok bile.

Bu kadar çapsız ve kibirli adamlara Karamanın mahkum olması son derece acı verici

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Şubat 19:49
18

Rehber - Savaş beyin alkışlayanı çok (Akla Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un geliyor bu sahnede) ama bir eksiği var, nefsine iyi gelmesede ona "Mağrur olma padişahım senden büyük ALLAH var" diyecek gerçek bir dost.

Belki kendisine doğruyu söyleyenleri yanında uzaklaştırmasaydı, çok daha iyi işler yapabilirdi, daha isabetli kararlar ile daha iyi sonuçlara ulaşabilirdi.

Artık çok geç, hatasını kabul etmediği için yeniden seçilse, mevcut ekiple 102 projede 16 yapabilmişse, 2. döneminde başarısını katlayıp 200'de 32 proje mi yapabilecek

Bu performansın ölçüsü, sınırı nedir, vaat kapasitesi nereye kadar gider, en çok vaat eden en çok yapabilir mi, aralarında bir korelasyon var mı?

Değişen. dönüşen bir şey yoksa, aynı şeyi deneyip daha büyük başarısız olmasını mı bekleyeceğiz.

Akıl bunu kabul eder mi? Gönül buna razı olur mu?

Neyse biz başkana dost görünenlerin söyleyemediğini söyleyelim.

Yani:

Mağrur olma Başkanım senden büyük ALLAH var

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 10 Şubat 10:21
17

Ahmet Karaca - Bizim baskan sarılarak herseyi cozebilecegini saniyor milletide buna ikna etti. Gidin sorun niye oy verdin diye bana sarildi der. Ki kazandigi yil rakibi kimseye sarilmayacak kadar kibirliydi o sayede kazanmadi mi. Iki sarilir yeniden baskan olurum diye dusunuyorsa bu sefer zor çünkü bu sefer bütün adaylar sarılıyor hemde dort kolla.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 10 Şubat 01:18
16

Orantısız - Savaş pabucu yarım çık meydanlara da oynayalım.

Her türlü çağırdık, yaptıklarını anlat alkışlayacağız diye ama yok ortalarda.

Yapamadıklarını anlat desek heyecanlanır mı acaba?

Arkadaş bu dönem sen ne yaptın ya.

Benim bildiklerim

1- Şehir Parkı (Görsel güzel ama fonksiyonu yok, piknik için Türk dünyasına gidiyoruz)

2- Kaldırımları kırmızı-beyaza boyama (onları da söküp gri yaptı gerçi sonra, hatta onlar da tekrar söktü az değişiğini yaptı, bıraksak bir daha yapacak, aman!!)

3- Pandemi de maske dağıttı (her şey iyiydi ama ongunun ürettiği maske kutularında koruyucu değildir ibaresini görünce bir daha kullanmadım, kusura bakma)

4- Onguna personel aldı (Saya ve tekstil atölyesi kuruyoruz dediler, şimdi benim bildiğim ufacık bir yer 2000 kişi olacaklarmış, sandalye kapmaca mı yapacaklar acaba, bir de o kadar personel ne üretiyor, bize gösterseniz artık)

5- Yol çizgi makinesi (Belediye hem kaliteli hem de daha ucuz olacak diye makine almıştı, sahi ne oldu o iş, makine nerde, inşallah büyük paralar ile aldığınız makineyi 1 senede hurda etmemişsinizdir)

6- Heykeller (Bu yemekte bir şey eksik deyince tuz diye bağıran amcalar, savaş başkan heykel isteriz diye haykırmış olmalı, her bulduğu yere neredeyse CHP belediyelerinden daha üstün bir performanslar heykeller diktiler)

7- Türkiye'nin en ucu suyunu verdiler (Keşke en ucuzu olmasaydı da en içilebilir suyu olsaydı başkanım)

8- Türkiye'nin en ucu otobüs ücreti dediler (Tüm karaman otobüse bineceğiz derken manevi olarak savaşla, maddi olarak diğer yolcularla akraba oldular)

9- Led ekranlar,(Halka bilgi vereceklerdi, halk aydınlanacaktı fakat herkes savaşa aşık oldu, sabaha kadar o duvardan bu duvara savaşın rüya alemindeki ikizini vuruyoruz)

.... (daha eklenir ama fazla yıpratmayalım ehlini)

İzahı olmayan şeylere biraz mizah kattık, kusur varsa affola,

Ehli ve olayların sahibi çıkar hatamız varsa düzeltir, düzeltmemişse buradakinin aynısını doğruluğunun kabul etmiş sayılır zannımca.

Saygılar

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 10 Şubat 00:31
14

Ali Can - "Belediye başkanı istediği her şeyi yapabilir. Sadece iki şeyi yapması yasaktır:

1- Para basmak,

2- Adam öldürmek."

İşte bu yazıdaki herşeyi sıfırlayan kısım. Hukuk ve eğitimin yerlerde olduğu ülkelerde "binalar, betonlar" övülür liyakat(!) perdelemesi altında yapılan el çabukluğu ve kıvrak kelime oyunlarıyla bezenmiş akrobatik düşünce hokkaabazlığı ve işte vazifenin tam yapılabilmesi için de tek tek ödüllendirilenlenler, ya bizim hanımı bir yakalasaydım kulağını şöyle tutup bir çevirecektim ki...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Şubat 18:31
13

Necmettin Kalkan - Selamünaleyküm Ahmet abi kalemine ve yüreğine sağlık hakikaten memleketimizi çok güzel özetlemiş ve kıyaslamışsınız önemli olan insana dokunmak insan odaklı hizmet üretmek yakınımızda Konya belediyesinin manevi kalkınması Sabah namazına 40 gün gelen çocuğa iş adamlarından bisiklet hediyesi başarılı öğrencilere Kudüs umre gezileri ayrıca Beyşehir gölü kenarında belediyeye ait gençlik kamplarında öğrencilerin eğitilmesi Konya büyükşehir ve ilçe belediyelerinin yapmış olduğu bir tane heykel gösteremezsiniz Karaman'da heykelcilikte putculukta çağ atladık maalesef putçuluk şirk şirkte Allah'ın sevmediği en büyük günahlardan teşekkür ve dua ediyorum Ahmet abi

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 09 Şubat 18:04
12

Mehmet Bey - Savaş Kalayci veya Mevlüt Akgün'ü desteklemek demek biz fakirliğe, 10 bin lira emekli maaşına, 17 bin lira asgari ücrete razıyız. Kirayi ödemekte zorluk çekmiyoruz demek.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 09 Şubat 16:57
15

Kara İroni - @Mehmet Bey 12 nolu yoruma cevabı: Bu yerel seçim kardeşim, Belediyeler sosyal yardım yapar ama fakirliği bitiremez, emekli maaşını düzenleyemez, asgari ücrete müdahale edemezler.

Gerçi savaş başkanım personeli için elinde geleni yapıyor. Mesela kendi döneminde aldığı işçiler ile eski personeller arasında aynı işi yapmalarına rağmen bir fark var, çalışmadıkları halde fazla mesaileri tam, hatta ekstrası var işe gelmeden bile dolgun ücret alabiliyorlar, işte adil olmayan, üretken belediyecilik.

Biliyor tüm şehrin vebaline giriyor ama kendi döneminde işe girenleri kayırmasın mı o kadar da?

Sonuçta ehli olduğunu söyledi, bu işlerde ehil olduğunu biz anlayamadık.

Sonra da neden hizmetler az olmuş, 100 vaatten neden 11 tanesi yapılmışmış diye dedikodu yapıyoruz. Ah sizi güzel huylu Karamanlılar ah.

Adam dediğini yaptı, imkan bulsun daha iyi yapacak.

Bu şehir daha iyilerine layık sonuçta

Bu sefer 200 vaat 5 gerçekleşme, var mısınız?

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 09 Şubat 18:36
11

Meryem Aksay - keşke bizimde dediğiniz gibi bir başkanımız olsaydı oy verdik destekledik ve şimdi onun desteklediği yanında gezdirdiği kişileri gördükçe elimiz kırılsaydı diyoruz. bu sefer muhtar değil başkan seçeceğiz. ertuğrulu eleştirirken daha beterini gördük bir daha görmeyiz inşallah.

Yanıtla . 4Beğen . 4Beğenme 09 Şubat 15:44
10

Gayışı Goparanlar - Bu millet kucaklaşmayı bir halt sanıyor...kucaklaştıkmı işlerin hepsi çözülür. Sabah belediyenin önüne varacağız başkan geldimi komple bir kucaklaşma faslı... akşam giderken yine aynı. işler ayna .memleketin park sorunu...eski sanayiler yerinden kalkmadı,şehrin içinde kaldı.heryer köy dolmuşları ve otobüsleri dolu.. galericiler şehrin içinde.marangozlar ,mobilyacılar şehrin içinde.bunların hepsini kucaklaştıkmı sorun bitti,hepsi çözüldü.Rabbim para noksanlığı versinde ,akıl noksanlığı vermesin.

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 09 Şubat 15:11
09

Eksik Var - Belediye başkanı

3) Hırsızlık yapamaz

4) İhalelerden komisyon alamaz

5) Bankamatik memurunu şirketlere dolduramaz

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 09 Şubat 14:57
08

Yoruma - Keşke savaş bey dediklerini yapsaydı

Başımızı üstünde taşırdık

Şimdi kibarlık olsun diye yüzüne gülüyor, denk geldiğinde eliniz sıkıyor kucaklıyoruz

Ama dediklerini yapamadı maalesef

Müslüman aynı hatayı 2 defa yapmaz, yapmamalı

Bu şehir daha iyilerine, daha güzel hizmetlere, daha doğru bir ekibe muhtaç

Savaş başkanı tenzih ederim ama ekibi bir işe yaramaz, şoför iyi ama tekerler kabak, bazısı patlak, başkan da bunu hala anlamamış

Bu sebeple değişmeli

Şehir için hayırlısı oldun ama bir 5 yılda daha olmaz böyle

Yazıktır, tüyü bitmemişin hakkıdır, günahtır

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 09 Şubat 14:55
07

Tek Yine Şaşırtmadı - Yazıya göre Hırsızlık yapmak belediye başkanının yapabileceği şey mi oluyor? Ya da yolsuzluk ihaleye fesat...

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 09 Şubat 14:21
06

Beklenen - Savaş bey için de çok güzel imkanlar vardı ama heba etti kişisel hırsları için

Lütfi Elvan bakandı, kapısı açıktı, bir kere kapısını çalmadı

Murat Kurum bakandı, kapım açık dedi defalarca, bir proje götürmedi

Ertuğrul Çalışkan genel müdür yardımcısı kadrosundaydı, makamı ondan teslim almıştı, bir kere aramadı

Hadi bu adamlarla anlaşamadılar geçmişteki rekabetten dolayı diyelim Ankara’da kimin kapısını çalmışlığı var?

Şehrin hangi sorunu için Ankaradan destek/hibe istemişliği var.

Savaş Kalaycı dönemine bakınca gördüğüm şey, kendisi iyi bir siyasetçi ama maalesef gelmiş geçmiş en kötü yönetici

Öğrenim geçmişine bakınca dolu dolu bir adam bu diyorsun ama muhabbet edince işini bilmediğimi anlıyorsun

Savaş beyi tanıyanlar çok sever, ilkeli dürüsttür, haraman helale dikkat eder ama yanında taşıdıkları neredeyse suç makinesi

Acaba kır atın yanında duran neden duruyordu, bize göründüğü gibi değil miydi?

Asıl azmıyordu, hem de münafıklık yapmıyordu

Biz bu dönem iyi şeyler görmedik, yeni seçilecek başkan da çok fena şeylerle karşılaşacak gibi maalesef

Güle güle savaş, bu şehir halkıyla ve artık barışmak zorunda

Yeni başkana kolaylıklar dilerim, gerçekten 10-15 yıl geri giden bir kurunla çok işleri var

Tartışmak isteyen de buyursun, en akıllı paralı trolünüz gelsin hatta, güneş balçıkla sıvanmaz, sizin algınız hiç bir şey değilmez çünkü

Saygılar

Yanıtla . 5Beğen . 4Beğenme 09 Şubat 13:37
05

Bas Memur - Bizdeki belediye yonetimide personelle ugrasiyor kendi iscisini hallac topu gibi ordan oraya atarken ongunculari secim yatirimi diye basinin ustunde gezdiriyor. 657 tabi olup hic bu kadar degersizlestildigimizi hatırlamıyorum hele mimar muhendisseniz yolunuz düşmesin.

Yanıtla . 6Beğen . 4Beğenme 09 Şubat 13:18
03

Akılsız Akıllı. - Senin dediğini mi yapmalıyım. Neden ki.

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 09 Şubat 12:43
01

Asıl Azmaz - İmzamı atıyorum.

"Karaman’da 31 Mart’ta sandıktan liyakatli, ehliyetli ve dirayetli bir belediye başkanının çıkması. Belediye başkanı yerine 5 yılı heba edecek bir “muhtar” seçilirse vah ki vah!"

"Belediye başkanı istediği her şeyi yapabilir. Sadece iki şeyi yapması yasaktır:

1- Para basmak,

2- Adam öldürmek."

Güle güle savaş.

Yanıtla . 9Beğen . 6Beğenme 09 Şubat 12:01


Şehir Markaları

Karamandan.com, Karaman ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 765 24 01
Reklam bilgi

Anket Karamanlılar yeni belediye başkanından hangi alanda çalışma bekliyor?