Referandum Tarihi Yaklaştıkça Siyasi Üslup da Gittikçe Sertleşiyor | Karamandan.com - | Karaman Haber

Referandum Tarihi Yaklaştıkça Siyasi Üslup da Gittikçe Sertleşiyor | Karamandan.com - | Karaman Haber

20 Ocak 2018 Cumartesi
Referandum Tarihi Yaklaştıkça Siyasi Üslup da Gittikçe Sertleşiyor

Kırmadan dökmeden başkanlık sistemini oylamak için Türkiye 16 Nisan’da referanduma gidiyor.

Önemli olan seçimlerin huzur içinde yapılmasıdır. Siyasette zaman zaman tartışmalar olur ve tartışmaların dozu da zaman zaman artar. Bunu doğal karşılamamız lazım. Ancak seçimler nedeniyle değil, her zaman söylediğimiz bir sözü tekrarlamak istiyorum; İster siyasetçiler, ister toplumun diğer kesimleri olsun, insan, yarın birbirinin yüzüne bakamayacak söz ve davranışlardan kaçınmalıdır. Vatandaş olarak elbette farklı düşüncelerin sahibiyiz. Hepimiz aynı düşüncede olsak, o zaman tek partide toplanırdık. 

Çok parti olduğuna göre, çok fikir ve görüş var demektir. Öncelikle bunu bilmemiz ve hepimizin ayrı şeyler söylememiz gerektiğine inanmamız lazım. Öyle olunca birbirimizin sözlerini de doğal olarak beğenmeyeceğiz. Beğenmemeyi ifade ederken çok dikkatli olmamız lazım. Orada birbirimizi kıracak, gücendirecek, birbirimizin yüzüne bakamayacak sözler sarf etmemek lazım. Yarın seçim bitecek yine biz yine baş başa kalacağız. Komşuyuz, arkadaşız dostuz biz, birbirimize hep lazımız.

Bazıları, konu böyle uyarılar olunca ''boş beleş'' işlerin peşinden koştuğunuzu düşünüyor. Kim ne düşünürse düşünsün. Uzun lafın kısası, hep politika ile seçimle yatıp kalkmayalım. Başka işlerimizde var.

Düzenleme : 29 Mart 2017 16:03 Okunma : 3661