Rabbimize Anlatacak Hikayemiz Olsun... | Karamandan.com - | Karaman Haber

Rabbimize Anlatacak Hikayemiz Olsun... | Karamandan.com - | Karaman Haber

18 Ekim 2017 Çarşamba
Rabbimize Anlatacak Hikayemiz Olsun...

Kardeşlerim dedi; bu kutsal bir dava ve sizler bu kutsal davanın taraflarısınız, siz butaraftasınız. Tarihi yeniden yazanların tarafındasınız. Sizlerden bir isteğim olacak, bu davaya hizmet ederken birtek amacınız olsun.

Biraz kısıktı sesi, belki böyleydi fıtratı. Sakindi fakat keskindi sözleri, samimiydi, kararlıydı. İlk cümlesi orada bulunuş sebebimizin anafikriydi belki de. Yada bütün bir hareketimizin özeti. 

Kardeşlerim; davamız ümmetin davası, yeniden dirilişin, birliğin ve kardeşliğin davası. Şuurlanmanın, yakınlaşmanın davası. Bu davada koştururken bir şeyi aklınızdan hiç çıkartmayın. Attığınız her adımda, hakettiğiniz tüm kazanımlarda...

"RABBİMİZE ANLATACAK BİR HİKÂYEMİZ OLSUN"... "Rabbimize anlatacak bir hikayemiz olsun"...

Kendimce hep düşünür davama bir isim vermeye çalışırdım. Davam kutsaldı, merkezinde ümmet vardı. Anladım ki Rabbime anlatacak bir de hikayem olmalıydı. Daha ne yapmıştım, neyi anlatabilirdim. Ya da Rabbimize hikaye nasıl anlatılırdı.

Gönül coğrafyamızın her bir köşesi ateş çembrinde, Balkanlarda binlerce bacımıza tecavüz edilmiş, Asya'nın en ücra köşelerinde uğradıkları zulümden haberlerimizin bile olmadığı kardeşlerimiz. Afrika'nın her tarafı talan edilmiş, aç bırakılmış. 

EVET, ben bir tarafım, Türk'ün, Müslüman ümmetin tarafıyım. EVET olanın tarafındayım. 

Neden EVET' in yanındayım. Çünkü tarafım Vatan, Millet, Bayrak'tan yanayım. Çünkü İstikrarlı devamlılığı olan bir yönetimin, güçlü, cesur ferasetli bir istikbalin geleceğin, yeni neslin, bağımsız Büyük Türkiye'nin yanındayım. 

Kendimi ifade edebilenin, uzun vadeli düşünebilmenin, Müslümanım diyebilmenin, Ezanı orjinal haliyle duyabilmenin,  İslam Birliği'nin ve kardeşliğinin tarafıyım.

Kutsal toprakların ve gönül coğrafyamızın kilit taşı, emniyet merkezi olan vatandan ve o vatan uğruna Şahadete tereddüt etmeden koşan imandan yanayım. 

Bugünlerde her daim demokrasiden dem vuran Avrupa'da, Türkiye aleyhine çalışmıyan Türk kökenli vekillerin partiden ihraçları anti demokratik bir şekilde uygulanırken, kararı halka bırakarak demokrasi dersi veren İRADE' den yanayım.

Irkçılığın ve Nazizmin bot seslerinin artık güçlü bir şekilde duyulduğu, Müslümana yaşam alanlarının tamamen daraltıldığı, demokrasi ve insan haklarının, eğitim haklarının engellendiği, çıkış yolunu terörde arayan Batının yerine; Özgürlükçü ve merkezinde insan odaklı olan Türkiye'den yanayım. 

Kalkınmış, üreten ve düşünebilen, değerlerine sahip çıkan, anti-demokratik unsurlardan arınmış Ülkemden yanayım.

Yüzyıllarca dünyaya örnek medeniyetler kuran Tarihimden yanayım.

...

"EVET"  Evet ben bu taraftayım.

Korkmayacağım, olduğum yerde durmayacağım, son ana kadar koşturacağım. Biliyorum ki sonunda Türkiye kazanacak, Ümmet kazanacak, insanlık kazanacak. Bizler kazanacağiz. 

O gün Rabbime içimizdeki ve dışımızdaki hainler ülkemi parçalamak için tankla, tüfekle, gök yüzünden uçakla, canli bombalarla, medyasıyla, yaptırımlarıyla saldırırken,  "ben korkmadım. Ben safımı, ben tarafımı belli ettim. Korkanlardan, sinenlerden olmadım" diyebileceğim. 

Biliyorum ve inaniyordum ki Allah bizimleydi.

Rabbime bu da benim hikayem olacak.

25 Şubat 2017

Belçika

Arife BEYHAN

Düzenleme : 25 Şubat 2017 18:26 Okunma : 4547