Gelin Bir olalım Diri Olalım İri Olalım | Karamandan.com - | Karaman Haber

Gelin Bir olalım Diri Olalım İri Olalım | Karamandan.com - | Karaman Haber

22 Ocak 2018 Pazartesi
Gelin Bir olalım Diri Olalım İri Olalım

Bir süredir Türkiye'ye operasyon üzerine operasyon düzenleyen çevreler, üst üste aldıkları başarısız sonuçlara rağmen yine boş durmuyor.

Son olarak Türk ekonomisi üzerinde operasyon deneyen güçler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı hamleler karşısında çileden çıktı. Bu kez de "Türkiye iç savaşa gidiyor" söylemleriyle yeni bir algı oluşturulmaya çalışılıyor.

Yeni Anayasa Çalışmaları hızla devam ederken bu vahim olayların artması hiç de tesadüfü değil. Çünkü, yeni bir Türkiye kuruluyor. Düşmanlarımızın tek çabası Türkiye'nin Ortadoğu da ve Dünya da ilerleyişini büyümesini engellemek ve Türkiyeyi tökezletmek. Artık, Büyük Türkiye olacak, olmak zorunda. Aksi halde Küçük Türkiye olmak tehlikesi var çünkü. Bu tehlikeyi önlemek için siyasetçilere ve STK'lara büyük görevler düşüyor. Toplumsal bir barışın ülkemize gelmesi için herkes elinden geleni yapmalı.
Bu operasyonlardan biri, hain ve kanlı bir saldırı ile Kayseri' de yine yaşandı.

Kayseri'de sabah saatlerinde gerçekleşen hain terör saldırısı sonrası vatandaşlar da tepkilerini farklı şekillerde göstererek. Kimi eylem yapıp sokaklara dökülürken kimi de sosyal medyadan düşüncelerini yansıtıyor. Öfkeli vatandaşların bir kısmı da terör örgütü PKK'yla bağlantılı olduğu düşündüğü HDP'nin binalarına saldırması, Bir grup vatandaşın da doğu ve güney doğulu bazı vatandaşlara saldırı girişiminde bulunması "Türkiye iç savaşa gidiyor" söylemlerini haklı çıkarmaya yönelik senaryoya alet olan vatandaşları da aklı selime davet ediyorum. Bu saldırılara elbette sessiz kalınmamalı ancak, bu insanların yada partilerin terörle ilgisi varsa devlet zaten gereğini yapıyor. Bu tür profakasyonlara alet olmaya devam edersek hainlerin planlarına hizmet etmiş oluruz asıl. Biz diyoruz ki, gelin geç olmadan yeniden bir millet olmanın, toplumsal olarak bütünleşmenin yolunu yordamını bulalım, yoksa durum çok vahim. Lütfen bu alçakların senaryolarına alet olmayalım. Bu tür olaylar ancak, kuklacılara ve hainlere çifte sevinç yaşatır.

Etrafımız bakmamız yeterli,kanlı coğrafya haritasıyla çevrili olan sınırlarımıza yüreğimizle bakmamız yeterli,hiç biri huzurlumutlu müreffeh değil.

Ayrılıkta gayrılıkta zayıflık, zayıflıkta ise başkalarına yem olmak vardır,birlikte dirlikte irilik,irilikte huzur ve İnsan olamanın özneleri yatar.
Gelin acı yarıştırmayı bir kenara bırakalım,bu Vatan hepimizin,aynı geminin yolcularıyız,gemiyi parçalara bölersek hep beraber batarız,
Hiç olmadığı kadar Vicdani parçalanmaya bölünmeye ayrışmaya itiliyoruz,kimsenin gazına gelmeyelim,sağduyumuzu bırakmayalım,her zamankinden daha fazla birlik dirlik ve beraberliğe ihtiy’acımız var . . .

Bu ülkeyi iç savaşa sürükleyerek kötü duruma düşürmek için uğraşanların artık farkına varalım.
Benim fikrim senin fikrini döver,benim acım senin acından büyük yangınını yarıştırmayı bir kenara bırakıp sarılalım artık,
Eğer gerçekten samimiysek;doğru birdir,kötünün değil iyinin,öldürmenin değil yaşatmanın,yalanın değil doğrunun tarafında olmalıyız,şeklen olamıyorsak fikren,fikren olamıyorsak kalben,kalben olalım.

Size bir şey diyeyim mi;

Bu hain saldırıların arkasında bizimle açıkça savaşmayı göze alamayan emperyalist devletlerin olduğunu artık kimse inkar edemez. Bu hain saldırıları planlayan ve düzenleyen kuklalar ve kuklacılardır. Bu kuklaların her saldırısı, PKK'ya, DEAŞ'a, FETÖ'ye ve onların hamileri olan devletler ile her çeşit terör örgütlerine karşı verilen mücadeledeki kararlılığımızı artırıyor. 
Eğer, perde arkasındaki düşmanlarımız bizi kuklalarıyla korkutmayı falan hedefliyorlarsa bu millet 15 Temmuz'da olduğu gibi bu alçaklara da gereken dersi verecektir. Bu aziz millet yola kefenlerini giyerek çıktı.. Bu aziz milletimiz şehadet makamına ermeyi, şereflerin en yücesi olarak kabul etmiş bir inanca sahiptir. Bu inanca sahip bir milleti hiç bir güç yıkamaz ve bölemez. Bu noktada hayal kırıklığımıza sebep olan tek neden, kendi içimizdeki devletimizin içine kadar yerleşmiş, devletimizin makam ve mevkilerini işgal etmiş halen sökülüp atılamamış emperyalistlerin yerli işbirlikçileri olan kripto hainlerdir. Bu hainlerin bu vatanda en ufak bir hissesi, payı söz konusu değildir. Bunların bu vatana yönelik en ufak bir kaygısı yok.Bunların amacı ülkede ve bölgede kaos çıkarmak.

Okunma : 5380