Badminton ne yahu.... | Karamandan.com - | Karaman Haber

Badminton ne yahu.... | Karamandan.com - | Karaman Haber

21 Eylül 2017 Perşembe
Badminton ne yahu....

Bu sabah, her sabah olduğu gibi önce ulusal, sonra yerel medyamızın güzide web sitelerini tıklayarak haber alma hakkımı kullandım.

Ulusallarda; Mardin Şehitleri, Mİlli Takım, İstanbul Patlaması gibi sıradan konular ele alınırken yerel manşetlerin tümünde sıcak gelişme, gündeme bomba gibi düşen badminton haberleri vardı.

Badminton da nedir demeyin cahiller; zengin sporu tenisle fakir sporu masa tenisinin harmanlanmasıyla oluşmuş tüylü topla oynanan orta direk sporu. Şaka şaka, bir kaz tüyü top, bir yonex raket kaç para sen biliyormusun sen. 

"Oruç oruç neden bahsediyorsun sen" diyebilirsiniz ama hakikaten anlamaya çalışıyorum. Karaman'da spor denince akla badminton gelir oldu. Millet ne sporlar yapar bizimkiler bir badmintondur tutturmuş gidiyor.

Yahu nikah şekerine vurularak oynanan bir spordan ne kazanır ahali.

Karaman spor il ve ilçe müdürlerinin badminton sevdasını anlamak mümkün değil. Kimi turnuva yapıyor, kimi hakemlik kursu, kimisi antrenör yetiştiriyor kimi bilmem ne halt. Görende ok atıp kılıç kuşanıyor, ata sporumuz yağlı güreşi, ciriti şahlandırıyorlar sanacak. 

Badminton ne yahu....

Çocukların zeka-bedensel gelişimine bizim bilmediğimiz bir katkısı mı var? Süpermen falan mı yapıyor.

Zaytung'a bile konu olmuş, Pointless Activities Today mecmuasının bir sayısında yayımlanan bilimsel bir makaleye göre yeryüzünde mevcut en gereksiz ikinci spor dalı değilmi badminton.

Muhtemeldir ki; mucidi olacak adam öbür dünyadan izleyip "Aha lan, benim oyunu olimpiyatlara almışlar, zuhahahahaa" diye bir tarafıyla gülüyordur.

Hele bazı şehirlerde abartıp camilerde oynantıldığını görse aklını yitirir. 

Değerli müdürlerim, uyduruk işlerle uğraşmayın.

Gençler siz de, kaybolduğunda bakkaldan yenisini alamayacağınız toplarla oynamayın.

Badminton ne yahu....

Adem Kocatürk
09.06.2016

Düzenleme : 09 Haziran 2016 16:47 Okunma : 12185