Karaman’ın 2023 hedefi var mı? | Karamandan.com - | Karaman Haber

Karaman’ın 2023 hedefi var mı? | Karamandan.com - | Karaman Haber

19 Ocak 2018 Cuma
Karaman’ın 2023 hedefi var mı?

Hayallerimiz vardı, her şehir gibi hedeflerimiz vardı…

Son yıllarda “Marka Şehir” denilen bir garabetten bahsedilip durur. Marka dediğin bir logo çizmekle ya da reklam yapmakla olur mu? Şehrin somut hedefleri olmalı ve bu hedefe, bireylerinden kurumlarına topyekûn kilitlenmiş, inanmış insanların olması gerekir.

Geçtiğimiz yıllarda, Sayın Bakanımız Lütfi Elvan tarafından ortaya atılmış, Karaman’ın 500 bin nüfuslu bir kent olma gibi bir hedefi vardı. Hatta bu hayali gerçekleştirmek için Mut ve Ereğli’nin Karaman’a bağlanması hayalinden bile bahsedilmişti. 

Bu konuda yerel siyasilerde bir hareket göremiyoruz. Hükümetin Karaman icraatlarını bir kenara koyarsak, yerel siyasetçilerde hiçbir hareket göremiyoruz. 

Uyanın artık…

Baylar uyanın artık, 1 Kasım seçimleri bitti, hükümet kuruldu. Karaman, yerel siyasetçilerinden elle tutulur icraat bekliyor. Son yıllarda siyasetçiler yönünden Karaman şanslı iller arasındayken yani su akarken testiyi doldurmak lazım. Başbakan Karamanlı olduğunu söylerken, Başbakan yardımcısı Karamanlı iken, Milletvekilimiz Recep Konuk TBMM Tarım Komisyonundayken, Recep Şeker hizmet için hazır ve nazır beklerken AK Parti’nin yerel yöneticilerinin hiç sesi soluğu çıkmıyor. 

Yerel siyasilerin sürekli proje üretip Ankara siyasetini zorlamaları gerekmez mi?

Yerel Siyasilerin yapılan icraatları halka doğru aktarması gerekmez mi?

Yerel Siyasilerin anneler günü dışında da, cereyan eden hadiselerle ilgili bir fikri olması gerekmez mi?

Yerel Siyasilerin Karaman için bir 2023 hedefleri olması gerekmez mi?

Ama yerel siyasilerimiz bu konuların peşine düşmek yerine hangi kuruma kimin baldızı işe alınacak o işlerle gün geçiriyorlar. Hareketi yine Sayın Lütfi Elvan’dan bekliyorlar. Onun artık yüklendiği sorumluluk sebebiyle bilhassa Karaman’ı ilgilendiren konularda desteğe ihtiyacı var. Artık bizzat Karaman’la ilgili yerel sayılabilecek konuları takip edemeyecek kadar yoğun. 

Yerel Siyasilerin sesi kısılmış

Aslında şehrimizde güzel şeyler de oluyor ama siyasilerimiz bunun reklamını bile yapamıyorlar sanki sesleri kısılmış.

Karaman’a havaalanı yapılıyor yerel siyasilerden ses yok.

Karaman’da belediye çılgın projeler yürütüyor siyasetçilerden ses yok.

Her tarafa TOKİ konutları yapılıyor, köprüler, barajlar, yollar, tüneller yapılıyor yerel siyasilerden ses yok.

Memlekette terör can yakıyor, mülteciler şehri doldurdu, komşularımız savaşıyor fabrikalarımız durdu, Rusya kafa tutuyor olan bizim firmalara oluyor, küçük esnaf kan ağlıyor, yerel siyasilerimizden çıt çıkmıyor.

Baylar Cuma mesajı atmakla siyaset olmaz. Varlığınızı gösterme vaktidir.

Eğer 2023 yılında çok farklı ve hedeflerini gerçekleştirmiş bir Karaman görmek istiyorsak mevcut ataleti bir kenara bırakarak daha aktif ve konuların sıkı takipçisi bir yol izlemek zorundayız.

Bizler de yazılarımızla Karaman’a hizmet eden ya da Karaman için kaygı duyan herkese destek vermeye devam edeceğiz.

Adil Can

Düzenleme : 26 Ocak 2016 15:59 Okunma : 4242
Foto galeri