Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ocak 2018 Salı
Büyükçekmece’de Bulunan Boşanma Avukatı
Evliliklerini sonlandırma kararı alan kişiler, yasalar önünde de evliliklerini sona erdirmek zorundadırlar ve bunun için birtakım yasal süreçlerden geçerler.
Kategori : Gündem
21 Nisan 2017 10:58
 
Büyükçekmece’de Bulunan Boşanma Avukatı

Evliliklerini sonlandırma kararı alan kişiler, yasalar önünde de evliliklerini sona erdirmek zorundadırlar ve bunun için birtakım yasal süreçlerden geçerler. Yasal süreci ilk olarak başlatacak eylem; aile mahkemelerine boşanma davası açmak için başvurmak olacaktır. Genel olarak boşanma davalarında avukat tutma zorunluluğu yoktur. Ancak sürecin çok daha hızlandırılması istendiğinde ya da yasalar önünde talep edilecek haklar olduğu durumlarda, yapılacak en doğru tercih bir avukat desteği almak olacaktır. Bunun için de çiftler yaşadıkları ilçede bulabilecekleri en uygun avukatla anlaşıp, süreç için profesyonel destek alırlar. Büyükçekmece’de ikamet ediliyor ve burada boşanma kararı alınıyorsa; Büyükçekmece boşanma avukatı yardımıyla süreç olabilecek en hızlı ve en doğru biçimde sonlanabilir.

Boşanma davaları, birçok çift arasında sorunlu geçen bir süreçtir. Sorunlu geçme nedenleri genellikle; mal paylaşımı, velayet, nafaka ya da tazminat gibi hassas konular olmaktadır. Hem sürecin bir an önce bitmesi istenildiği hem de sayılan hassas konulara en uygun çözümlerin getirildiği bir süreç yaşanmak istendiğinde, en doğru tercih boşanma davaları alanında uzmanlaşmış bir avukattan destek almak olacaktır.

Boşanma Davaları ve Avukatlar

Boşanma kararı alan çiftlerin her konuda anlaşması ile aile mahkemesine başvurması sonucu görülecek dava, anlaşmalı boşanma davası olacaktır. Bir dilekçe yazarak ve mal paylaşımı, velayet, tazminat ya da nafaka gibi konularda da protokol doldurularak anlaşmalı boşanma davası talebinde bulunur. 1 yılı dolmayan evliliklerde gerçekleştirilemeyen anlaşmalı boşanma davalarında, dilekçe ya da protokollerde yapılacak en küçük bir hata davanın düşmesine ya da reddedilmesine neden olabilir. Bu bakımdan her ne kadar anlaşmalı boşanma davası da olsa ve çiftler arasında herhangi bir sorun olmasa da bir avukat desteği alınması önerilir. Büyükçekmece’de yaşayan bir çift, anlaşmalı boşanma kararı için Büyükçekmece avukatları içinden boşanma davası alanında uzmanlaşmış bir avukattan yararlanarak, en kısa sürede ve herhangi bir sıkıntı yaşanmamak üzere davalarını sonlandırabilirler.

Çiftlerin boşanma sürecinde karşılarına çıkacak konuların herhangi birinde anlaşamamaları sonucu görülecek dava ise çekişmeli dava olacaktır. Çekişmeli dava ile boşanmak isteyen çiftlerden biri davayı açacak kişi olur. Ardından İstanbul Büyükçekmece avukat tercihlerinden boşanma alanında uzmanlaşmış bir avukat tercih edilerek, tüm yasal talep ve hak korumaları en sağlıklı biçimde gerçekleştirilmiş, sürecin en kısa sürede sonlanması sağlanmış olur.

 

 

 

 

 

Okunma : 726
Gündem haberleri
Ceyda'nın Katili Yakalandı
20 Ocak 2018 Okunma: 19816 Asayiş
DÜDÜKLÜ TENCERE BOMBA GİBİ PATLADI
21 Ocak 2018 Okunma: 17652 Yaşam
CEYDA'NIN KATİLİ TUTUKLANDI
21 Ocak 2018 Okunma: 15928 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın