Karamandan.com

Karamandan.com

21 Eylül 2017 Perşembe
Uydunet Başvurusu Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler!
İnternetin hayatımız için ne kadar önem arz ettiğini ifade etmeye gerek yok.
Kategori : Ekonomi
18 Mart 2017 20:16
 
Uydunet Başvurusu Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler!

İnternetin hayatımız için ne kadar önem arz ettiğini ifade etmeye gerek yok. Her geçen gün daha fazla internetle iç içe yaşıyoruz. Ancak internete olan bağlılığımızın bizde yarattığı bir stres var. Stresin nedeni, yavaş internet problemi. Bunun çözümü için de en iyi yollardan birisi, Uydunet internet paketlerinden faydalanmak. Henüz Türkiye’nin her noktasına ulaşmamış olsa da, birçok büyükşehirde Uydunet altyapısı bulunuyor.

Uydunet, uydudan alınmıyor

Toplumda uydunete yönelik en yanlış algılardan birisi, uydudan elde edilen bir hizmet sanılmasıdır. Halbuki böyle bir durum söz konusu değildir. Bu algının ortaya çıkmasına sebep olan şey, hem isimden kaynaklı hem de uydunet hizmetinden memnun kalınmasından dolayıdır. Ancak Türksat, uydudan internet hizmeti algısını ortadan kaldırmak için isim değişikliğine gitti. Uydunet hizmetinin yeni ismi ise, Kablonet oldu.

Kablonet hizmeti uydunet ile aynıdır. Verilen hizmet kalitesinde hiçbir farklılık söz konusu değildir. Kablonet başvurusu yapmadan önce en çok tercih edilen internet paketleri hakkında da bilgi verelim:

1.      Her firma için yüksek hızda internetin önemi çok büyüktür. Özellikle ekonominin giderek dijitalleştiği ve buna ayak uydurmaya çalışan firmalar için internet hızı daha da ön plana çıkıyor. Bu sebeple yükse hızla ulaşan internet paketini tercih edebilirsiniz. Böylece 20 mpbs hızında bir internetle işlerinizi daha çabuk halledebilirsiniz.

2.      Ortalama bir hız arzu edenler için en iyi çözümlerden birisi, hem sınırsız hem de 10 mpbs hıza ulaşan paketleri değerlendirmektir. Böylece daha düşük bütçeyle hızlı bir internete sahip olabilirsiniz. Ev için en ideal paketler budur diyebiliriz.

3.      Çok fazla internet kullanmayanlar için kotalı paketler tercih edilebilir. Böylece kullandığınız kadar ödeme yaparsınız. Ancak kotaları paketlerin riski vardır. Kota aşıldığında ek ödeme sürprizleriyle karşılaşabilirsiniz.

Uydunet başvurusu yapmak içinse gereken şartlar var. Eğer yaşadığınız kentte Kablo TV altyapısı bulunmuyorsa, yüksek hızlı internetten faydalanabilmeniz mümkün olmaz. Bu altyapı, birçok ilimizde mevcuttur. Ancak henüz altyapının gitmediği bölgeler de var. Dolayısıyla online başvuru yapmadan önce yaşadığız şehirde Kablo TV altyapısın olup olmadığını araştırın. Kablonet altyapısı bulunan şehirlerde Kablo TV hizmetiyle beraber yükse hızlı internet hizmeti alınabilir. Çok ucuz fiyatlardan hızlı internete ve kaliteli yayınlara sahip kanallara ulaşabilirsiniz.

Okunma : 1637
Foto galeri
Gündem haberleri
Ermenek'te İşçi Minibüsü Devrildi
19 Eylül 2017 Okunma: 23405 Asayiş
Anne ve çocuklar son anda kurtuldu, baba organlarıyla hayat verdi
17 Eylül 2017 Okunma: 12350 Asayiş
Sesi kesmeyince camlarını kırdı
18 Eylül 2017 Okunma: 11949 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın