Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ocak 2018 Salı
Almanya Baharı Kucaklamak İçin En iyi Yer Diyenler Buraya!
Türklerin de en az Almanlar kadar youn yaşadığı Almanya, ziyaretiniz boyunca asla yabancılık çekmeyeceğiniz bir Avrupa ülkesi ve hem tarihi dokusu, hem de kültürel ve sanatsal gelişmişliği ile gezilip görülecek birçok yer sunuyor.
Kategori : Yaşam
15 Mart 2017 21:41
 
Almanya Baharı Kucaklamak İçin En iyi Yer Diyenler Buraya!

Türklerin de en az Almanlar kadar youn yaşadığı Almanya, ziyaretiniz boyunca asla yabancılık çekmeyeceğiniz bir Avrupa ülkesi ve hem tarihi dokusu, hem de kültürel ve sanatsal gelişmişliği ile gezilip görülecek birçok yer sunuyor. Berlin, Frankfurt, Münih, Hamburg, Köln ve Stuttgart gibi popüler şehirlerin yanı sıra, arkaplanda kalmış dikkat çekici şehirlere de ev sahipliği yapan Almanya; her ziyaretinzde farklı duraklar keşfetmenize olanak tanıyor.

 

Eğer ilk defa Almanya turu yapacaksanız, Alman tarihinde; hatta dünya tarihinde önemli bir yeri olan Berlin şehri, Nazi Almanyası’na başkentlik yapması ve II. Dünya Savaşı’nda aldığı hasarın ardından bu büyük olaya dair izler taşıması açısından tarihe resmen tanıklık ediyor. Bu anlamda görülmeye değer olan bu kentte, şehrin doğu ve batı olarak ikiye ayrıldığı soğuk savaş döneminden bugüne eser kalan Berlin Duvarı, Brandenburg Kapısı, Reichstag, Checkpoint Charlie ve East Side Gallery, Berlin gezilecek yerler listesinin başını çekiyor. Türklerin yaşadığı bölge olarak bilinen Kreuzberg, Potsdamer Meydanı, Alexanderplatz ve tarihi değerlerin dün gibi korunduğu Müzeler Adası gibi noktaların da geziye dahil edilebileceği Berlin, gece hayatıyla fark yaratan şehirler arasında bulunuyor.

Ülkenin üçüncü büyük şehri olan Münih de, yaşam kalitesi ile öne çıkmakta ve gerek teknoloji gerek kültür ve sanat alanındaki başarılarıyla adından sıkça söz ettiriyor. Meryem Ana sütununun bulunduğu Marienplatz’dan Almanya gezinize başlayabileceğiniz Münih’te, Eski ve Yeni Belediye Binası, Isartor Kapısı, Aziz Peter Kilisesi, bir Ortaçağ mimarisi olan Bavyera Ulusal Müzesi; Müzeler Bölgesi’nde bulunan Alte Pinakothek, Neue Pinakothek ve Pinakothek der Moderne müzeleri ile şehir merkezinde yer alan Residenz, görkemli görüntüleri ile ziyaret edebileceğiniz yapılardan yalnızca birkaçı.

Münih şehrine bir tren mesafesinde bulunmasına rağmen gözlerden kaçan Günzburg kasabası da aslında ziyaret etmekten pişman olmayacağınız bir yer. Zaten oldukça küçük bir alanda yer alan Günzburg’a, daha çok Legoland Almanya deneyimi yaşamak isteyenlerin yolu düşüyor desek doğru olur. Sizler de Günzburg kasabasına giderek hem Almanya’nın saklı kalmış bir köşesini ziyaret edebilir, hem de Legoland’in neşeli dünyasına giriş yapabilirsiniz! Bu güzel ülkede, daha birçok şehir, kasaba, tarihi ve tabii güzellikler sizler tarafından keşfedilmeyi bekliyor! Eğer tatil planlarınızı yenilemek ve güzel bir tatil deneyimi edinmek istiyorsanız www.redarenatur.com adresinden Almanya turları hakkında daha fazla bilgi alabilir ve dilediğiniz tur için yerinizi ayırtabilirsiniz!

Okunma : 1250
Foto galeri
Gündem haberleri
Ceyda'nın Katili Yakalandı
20 Ocak 2018 Okunma: 19816 Asayiş
DÜDÜKLÜ TENCERE BOMBA GİBİ PATLADI
21 Ocak 2018 Okunma: 17653 Yaşam
CEYDA'NIN KATİLİ TUTUKLANDI
21 Ocak 2018 Okunma: 15928 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın