Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ocak 2018 Salı
Liposuction ve Hi-def Liposuction
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.
Kategori : Sağlık
13 Mart 2017 14:38
 
Liposuction ve Hi-def Liposuction

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu; gerek diyet yaparak gerekse spor yaparak bir türlü gitmeyen vücudumuzdaki inatçı yağların liposuction yöntemi ile birlikte hayal edilen vücut hattına oluşabileceğini anlattı.

Vücut güzelliğini önemseyen ve bunu kalıcı olarak sağlamak isteyenler için estetik cerrahi yöntemlerin sağladığı en köklü uygulamalardan biri olan liposuction, 1980’lerden bu yana dünya üzerinde en çok yapılan estetik operasyonlardan biri. Liposuction uygulaması oldukça başarılı sonuç veren, herkese yapılabilen ve hastalar için risk taşımayan estetik ameliyatlar arasında yer alıyor. İnsan vücudunda boyundan ayak bileklerine kadar vücudun her alanına kolaylıkla uygulanabilenliposuctionoperasyonundan sonra da kalıcı iz kalmamaktadır.

İnsanoğlunun hayali olan vücudunu bir heykel gibi biçimlendirmeye olanak tanıyan liposuction ameliyatları, estetik cerrahinin tanıdığı en büyük özgürlüklerden biri. Liposuction operasyonlarının amacı bölgesel inatçı fazla yağlanmalardan bedeni arındırarak, vücut kontürünün düzeltilmesi işlemidir. Bu operasyonlarda, diyet ve egzersizlerle giderilemeyen fazla yağlanma bulunan bölgelere ince kanüller yardımı ile girerek, yağ dokularının diğer dokulardan ayrışması sağlanıp, vücuttan çıkarılmaktadır. Milimetrik kesilerden içeri sokulan kanüller yardımı ile bölgeye anestezik bir sıvı verilmektedir. Bu sıvı sayesinde hem yağ dokuları kan ve kas gibi diğer dokulardan ayrışırken hem de hastanın acı hissetmesi önlenecektir. Bu liposuction işlemi sırasında çıkarılan yağ dokuları vücutta dolgunluk istenen dudaklar, popo, memeler ve yanaklar gibi bölgelere de kök hücre yönünden zenginleştirildikten sonra yerleştirilebilmektedir. Liposuction operasyonu, özellikle henüz cilt elastikiyetini kaybetmemiş hastalara başarıyla uygulanmaktadır. Ama deri elastikiyetini kaybeden hastalar için de liposuction operasyonuna kombine birkaç ameliyatla başarılı sonuç alınabilmektedir.

Yeni nesil birliposuctionuygulaması olan hi-def liposuction, özellikle sportif vücut hatları isteyen hastalar tarafından tercih edilmektedir. Ses dalgaları kullanılarak yapılan hi-def lipsouctionuygulamalarında, kasların ortaya çıkarılması sağlanmaktadır. Özellikle erkek hastalar tarafından göğüs ve karın kaslarının belirginleştirilmesi için hi-def liposuctionameliyatları tercih edilmektedir. Uzman hekimlerce yapılması gereken bu liposuction yöntemi oldukça teknik bir işlemdir.

Okunma : 1588
Gündem haberleri
Ceyda'nın Katili Yakalandı
20 Ocak 2018 Okunma: 19820 Asayiş
DÜDÜKLÜ TENCERE BOMBA GİBİ PATLADI
21 Ocak 2018 Okunma: 17655 Yaşam
CEYDA'NIN KATİLİ TUTUKLANDI
21 Ocak 2018 Okunma: 15930 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın