Karamandan.com

Karamandan.com

26 Nisan 2017 Çarşamba
Liposuction ve Hi-def Liposuction
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.
Kategori : Sağlık
13 Mart 2017 14:38
 
Liposuction ve Hi-def Liposuction

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu; gerek diyet yaparak gerekse spor yaparak bir türlü gitmeyen vücudumuzdaki inatçı yağların liposuction yöntemi ile birlikte hayal edilen vücut hattına oluşabileceğini anlattı.

Vücut güzelliğini önemseyen ve bunu kalıcı olarak sağlamak isteyenler için estetik cerrahi yöntemlerin sağladığı en köklü uygulamalardan biri olan liposuction, 1980’lerden bu yana dünya üzerinde en çok yapılan estetik operasyonlardan biri. Liposuction uygulaması oldukça başarılı sonuç veren, herkese yapılabilen ve hastalar için risk taşımayan estetik ameliyatlar arasında yer alıyor. İnsan vücudunda boyundan ayak bileklerine kadar vücudun her alanına kolaylıkla uygulanabilenliposuctionoperasyonundan sonra da kalıcı iz kalmamaktadır.

İnsanoğlunun hayali olan vücudunu bir heykel gibi biçimlendirmeye olanak tanıyan liposuction ameliyatları, estetik cerrahinin tanıdığı en büyük özgürlüklerden biri. Liposuction operasyonlarının amacı bölgesel inatçı fazla yağlanmalardan bedeni arındırarak, vücut kontürünün düzeltilmesi işlemidir. Bu operasyonlarda, diyet ve egzersizlerle giderilemeyen fazla yağlanma bulunan bölgelere ince kanüller yardımı ile girerek, yağ dokularının diğer dokulardan ayrışması sağlanıp, vücuttan çıkarılmaktadır. Milimetrik kesilerden içeri sokulan kanüller yardımı ile bölgeye anestezik bir sıvı verilmektedir. Bu sıvı sayesinde hem yağ dokuları kan ve kas gibi diğer dokulardan ayrışırken hem de hastanın acı hissetmesi önlenecektir. Bu liposuction işlemi sırasında çıkarılan yağ dokuları vücutta dolgunluk istenen dudaklar, popo, memeler ve yanaklar gibi bölgelere de kök hücre yönünden zenginleştirildikten sonra yerleştirilebilmektedir. Liposuction operasyonu, özellikle henüz cilt elastikiyetini kaybetmemiş hastalara başarıyla uygulanmaktadır. Ama deri elastikiyetini kaybeden hastalar için de liposuction operasyonuna kombine birkaç ameliyatla başarılı sonuç alınabilmektedir.

Yeni nesil birliposuctionuygulaması olan hi-def liposuction, özellikle sportif vücut hatları isteyen hastalar tarafından tercih edilmektedir. Ses dalgaları kullanılarak yapılan hi-def lipsouctionuygulamalarında, kasların ortaya çıkarılması sağlanmaktadır. Özellikle erkek hastalar tarafından göğüs ve karın kaslarının belirginleştirilmesi için hi-def liposuctionameliyatları tercih edilmektedir. Uzman hekimlerce yapılması gereken bu liposuction yöntemi oldukça teknik bir işlemdir.

Okunma : 718
Gündem haberleri
Karaman'da Anormal Sıcaklık Düşecek
22 Nisan 2017 Okunma: 15410 Gündem
3 Mihraplı Caminin Sırrı
25 Nisan 2017 Okunma: 13183 Gündem
Antalya 45 km kısalıyor
23 Nisan 2017 Okunma: 12012 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın