Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ocak 2018 Salı
Talihsiz bebek defnedildi
Karaman'da doğumdan sonra balkona atılan bebek, mezarlığa defnedildi.
Kategori : Asayiş
12 Mart 2017 15:42
 
Talihsiz bebek defnedildi

Karaman'da doğumdan sonra balkona atılan bebek, mezarlığa defnedildi.

Sevgilisinden hamile kalan 22 yaşındaki Huriye P.'nin evde doğum yaptıktan sonra boğup, poşet içinde balkona attığı kız bebeğin cesedi, sahip çıkan olmayınca belediye ekipleri tarafından defnedildi.

Karaman'da oturan ve ailesiyle birlikte yaşayan Huriye P., oto elektrikçisi sevgilisi 25 yaşındaki Ramazan Y.'den hamile kaldı. Huriye P., geçen 22 Şubat günü, tedavi için Karaman Devlet Hastanesi Kadın Doğum Acil Servisi'ne gitti. Burada yapılan kontrolde doktorlar, Huriye P.'ye bebeğin doğum kanalına girdiğini ve doğumun başlamak üzere olduğunu söyledi. Huriye P. de iddiaya göre doğum yapmayı reddetti. Doktorlar da, ancak bebeğin babasının da rızasıyla kendisini doğum yapmadan taburcu edebileceklerini söyledi. Huriye P. de sevgilisi Ramazan Y.'yi hastaneye çağırdı. İki sevgili gerekli evrakları imzalayıp, doğum yapmadan hastaneden ayrıldı.

EVDE DOĞUM YAPIP, BEBEĞİ BALKONA BIRAKTI 

Evine dönen Huriye P., iddiaya göre kendi imkanlarıyla evde doğum yapıp, dünyaya gelen kız bebeğini boğdu. Kanlar içindeki cesedi beze sarıp evin balkonuna attı. Bu sırada doktorlar durumu polise bildirdi. Geçen 24 Şubat günü, polis tarafından ifadesi alınmak için karakola davet edilen Huriye P.'nin hamile olmadığı fark edildi. Polisin yaptığı sorgunun ardından Huriye P., ailesinin hamile olduğunu bilmediğini, evde doğum yaptığını ve bebeğin ölü doğduğunu öne sürdü. Genç kızın ifadesinin ardından, ailesi ile birlikte oturduğu evde arama yapan polis, bebeğin cesedini evin balkonunda buldu. 

BEBEK CANLI DOĞMUŞ 

Yapılan otopsi sonucunda bebeğin canlı doğduğu, doğumdan bir süre sonra boğularak öldüğü bu sırada elmacık kemiklerinin ve sırtında bulunan 6 adet kaburga kemiğinin kırıldığı tespit edildi.


 
TUTUKLANDI

Polis Huriye P., annesi F.P., babası H.İ.P., erkek kardeşi M.P., kız kardeşi H.P. ile sevgilisi Ramazan Y.'yi gözaltına aldı. Yapılan sorgulamanın ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Huriye P. tutuklandı, diğer şüpheliler ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Cumhuriyet Savcılığı'nın itirazı üzerine Huriye P.'nin sevgilisi Ramazan Y. ile kız kardeşi H.P., tutuklandı. 

BEBEK MEZARLIĞA DEFNEDİLDİ 

Huriye P.'nin doğumdan sonra boğarak öldürdüğü ve poşet içinde balkona bıraktığı kız bebeğin cesedi de, 15 günlük yasal süreç boyunca kimsenin sahip çıkmaması üzerine belediye ekipleri tarafından morgdan alınıp, Şehir Mezarlığı'na götürüldü. Burada kılınan cenaze namazının ardından defnedildi. Belediye ekipleri tarafından mezar taşına ise 'İsimsiz bebek Pınar' yazılması dikkat çekti. 

MUAMMER ŞEN / DHA

Okunma : 33351
Foto galeri
Gündem haberleri
Ceyda'nın Katili Yakalandı
20 Ocak 2018 Okunma: 19820 Asayiş
DÜDÜKLÜ TENCERE BOMBA GİBİ PATLADI
21 Ocak 2018 Okunma: 17655 Yaşam
CEYDA'NIN KATİLİ TUTUKLANDI
21 Ocak 2018 Okunma: 15930 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın