Karamandan.com

Karamandan.com

20 Ocak 2018 Cumartesi
Probiyotikler Bağışıklık Sistemini Güçlendirir mi?
Probiyotikler, bağırsaklarımızdaki yararlı ve zararlı bakterilerin dengede kalmasını sağlayan mikroorganizmalardır.
Kategori : Sağlık
06 Ocak 2017 13:19
 
Probiyotikler Bağışıklık Sistemini Güçlendirir mi?

Probiyotikler, bağırsaklarımızdaki yararlı ve zararlı bakterilerin dengede kalmasını sağlayan mikroorganizmalardır. Genellikle bakteri kelimesi bizim için olumsuz bir çağrışım yapsa da vücudumuzun her iki türdeki bakteriye de ihtiyacı vardır. Probiyotikler, bağırsaklarımızdaki dengeyi sağlayarak, bağırsak sağlığımızı korumamıza yardımcı olurlar. Probiyotikler hem doğal olarak vücudumuzda bulunurlar, hem de probiyotik besinler ve probiyotik takviyeler ile vücuda alınabilirler.Enterogermina probiyotik mikroorganizmaları içerir; bağışıklık sistemini desteklemeye ve sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur ve bağırsak florasının dengesini korur.

Eğer bir bağırsak florasında yeteri kadar probiyotik yoksa, ya da probiyotikler görevlerini sağlıklı ve doğru bir şekilde yapamıyorsa, o bağırsak florası dengesini kaybeder. Dengesini kaybeden bağırsak florasında ise hastalıklar başlar. Sağlıklı bir bağırsak florası yalnızca bağırsak hastalıklarından korumakla kalmaz, bağışıklık sistemini de güçlendirerek vücudu diğer hastalıklardan da korumaya yardımcı olur. Sağlıklı bir bağırsak florası ve güçlü bir bağışıklık sistemi için probiyotik takviye çok önemlidir. Enterogermina bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olan probiyotikleri içerir ve bağırsak florasının dengede kalmasını sağlar.

Probiyotiklerin yararları bunlarla sınırlı değildir. Probiyotik takviyesi aynı zamanda antibiyotik tedavisi gören kişilerde de çok önemlidir. Çünkü antibiyotik tedavisi sırasında vücuttaki zararlı bakterileri öldürmeye çalışan antibiyotikler, zararlı bakterilerle yararlı bakterileri ayırt edemedikleri için vücuda ve bağırsak florasına destek olan yararlı bakterileri de öldürürler ve bağırsak florasının dengesini kaybetmesine sebep olurlar. Dolayısı ile antibiyotik tedavisi sırasında da bağırsakları korumak için Enterogermina'dan destek alınabilir.

Probiyotik takviye probiyotik besinler ile de alınabilir fakat probiyotik besinler, hiçbir zaman probiyotiklerin tam etki alanına sahip değillerdir. Probiyotik gıdalar ve probiyotik yiyecekler arasında yoğurt ve kefir ilk sıralarda yer alsa da bağırsak florasının dengesini korumak ve bağırsak hastalıklarından uzak durmak için direkt olarak probiyotik içeren takviyelere başvurulmalıdır.

Okunma : 1859
Gündem haberleri
Döverek öldürmüşler
18 Ocak 2018 Okunma: 39591 Asayiş
Kayıp Yasin Uzun'un Cesedi Bulundu
18 Ocak 2018 Okunma: 22861 Asayiş
Karamanlı Aile Kaza Yaptı: 4 Ölü!
17 Ocak 2018 Okunma: 17955 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın