Karamandan.com

Karamandan.com

27 Mayıs 2017 Cumartesi
Biyometrik Fotograf Nerede Çekilir?
Yeni kimlik kartları, ehliyet ve pasaportlar için istenen biyometrik fotoğraf nedir, nerede çekilir, özellikleri nelerdir?.
Kategori : Bilim
05 Ocak 2017 11:38
 
Biyometrik Fotograf Nerede Çekilir?

Yeni kimlik kartları, ehliyet ve pasaportlar için istenen biyometrik fotoğraf nedir, nerede çekilir, özellikleri nelerdir?... Hepsi bu haberde.

Yeni yasaya göre 2017 başlamasıyla birlikte çipli ehliyet ve kimlik sistemine geçilecek. Vatandaşların değişim için hazırlayacakları belgeler arasında vesikalık fotoğraf yerine biyometrik fotoğraf isteniyor. 

Konuyu işin uzmanı Rota Fotoğrafçılık sahibi Rıza Bataklar'a sorduk. Bataklar biyometrik fotoğraf çektirmek isteyenler ne giymeli bayanlar saçlarını nasıl toplamalı ve erkekler nasıl traş olmalıdır? sorularına cevap verdi. 

"Biyometri, bireyin ölçülebilir fiziksel ve davranışsal özelliklerini tanıyarak kimlik saptamak üzere geliştirilmiş otomatik sistemler için kullanılan bir terimdir" diyen Rıza Bataklar, "özetle, biyometri kişinin ölçülebilir biyolojik izlerini ifade eder" dedi.

Biyometrik fotoğraf nerede çekilir?

Rota fotoğrafçılık olarak uzun bir süredir biyometrik vesikalık fotoğraflar çektiklerini ifade eden Bataklar, standartları ICAO tarafından belirlenen ve Makinede Okunabilen Seyahat Belgelerinde kullanılan yüksek kaliteli, belli ölçüleri ve özellikleri olan ve yüz biyometrisinin tespit edilebildiği bu fotoğrafları teknolojisi buna uygun olan fotoğrafçılarda çektirebilirsiniz" dedi.

Fotoğraf üzerine her türlü teknolojiyi yakından takip ederek Karamanlılara yılllardır hizmet veren Rota Fotoğrafçılık Karaman Belediye İş Hanı Altında, İsmetpaşa ve Molla Fenari Caddesi'nin kesiştiği köşede sizi bekliyor. Telefon: (0338) 213 57 58 - www.rotafotografcilik.com

 

Okunma : 7559
Foto galeri
Gündem haberleri
Evsiz kalınca çadırda yaşamaya başladı
25 Mayıs 2017 Okunma: 19535 Gündem
Yüzyıllık Rüya Gerçekleşti
25 Mayıs 2017 Okunma: 16757 Tarım
Tesadüfün böylesi can kurtardı
24 Mayıs 2017 Okunma: 15655 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın