Karamandan.com

Karamandan.com

20 Temmuz 2017 Perşembe
Saç Ekimi Herkese Yapılabilir mi?
Kellik problemi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişi, saç ekimi operasyonlarını yaptırabilir.
Kategori : Yaşam
05 Ocak 2017 03:17
 
Saç Ekimi Herkese Yapılabilir mi?

Kellik problemi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişi, saç ekimi operasyonlarını yaptırabilir. Ancak ciddi kazalar geçiren ve baş bölgesinde iz kalanlara, saç ekimi yapılmadan önce bölgede kan dolaşımının olup olmadığına bakılır. Genetik olarak dökülen saçlarda erkeklik hormonu etkilidir. Erkeklik hormonu saçı üreten hücrelere etki eder ve zamanla bu hücrelerin ölmesine neden olur.

Genetik nedenlerden kaynaklanan saç dökülmesi sorunlarında saç ekimi yöntemleri kalıcı bir etki gösterir. Kafa bölgesinde yanık izi bulunan bazı kişilerde yöntem uygulanamayabilir. Yöntemin uygulanmasında, dökülme şekli ve kafa yapısı önemli bir unsurdur.

Yöntemin uygulanmasında herhangi bir yaş sınırı yoktur. Genel olarak erkeklerde 40 yaşına kadar saç dökülmesi hızlı bir şekilde gerçekleşir. 40 yaşından sonra ise saç dökülme hızı yavaşlar. Bu sebepten dolayı 40 yaş altı hastalarda saç ekimi bir seanstan fazla yapılabilir. Genel durum tespit edildikten sonra ayrıca seans yapılıp yapılmayacağına karar verilir.

Yeni tekniklerin gelişmesi ile birlikte pek çok kişiye artık saç ekimi teknikleri başarı ile uygulanır. Genelde ekim için kullanılacak saçlar, ense bölgesinden alınır. Ancak bazı durumlarda kişinin bacak ve göğüs bölgesinden de alınan kıllar kullanılabilir.

Saç Ekimi Uygulanamayacak Olan Kişiler Kimlerdir?

Astım hastalarına genellikle bu tür operasyonlar uygulanamaz. Sebebi bu tür hastalara hiçbir şekilde anestezi uygulanamamasıdır. Ayrıca yüksek tansiyon olan kişilerde işlem sırasında ciddi sorunlar oluşabilir ve kişinin hayatı tehlikeye girebilir.

Aynı durum kalp hastaları için de geçerlidir. Bu tür operasyonlarda hastanın aniden heyecanlanması ve kalp ritminin bozulması, hastanın kalp krizi geçirmesine yol açabilir. Bu yüzden kişilerin saç ekimi yapılmadan önce ayrıntılı muayeneleri yapılır. Operasyona uygun olup olmadıkları tespit edilir.

Başka bir ameliyat geçirmiş kişiler ya da ağır ilaç kullanan kişilerin de bu tür operasyonları yaptırması sakıncalı olabilir.

Saç Ekimini Uzman Doktorlara Yaptırın

Yanlış ya da eksik yapılan işlemlerden sonra operasyonu geçiren kişiler, büyük sıkıntılar yaşayabilirler. Bu yüzden operasyonları uzman doktorlara yaptırmalısınız. Saç ekiminde uzman olan British Estetik kliniğini tercih edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için, http://www.britishestetik.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Okunma : 624
Foto galeri
Gündem haberleri
Karamanlı Polis Şehit Oldu
16 Temmuz 2017 Okunma: 38999 Asayiş
Romantik askerden sürpriz evlilik teklifi
18 Temmuz 2017 Okunma: 18419 Magazin
Karaman’da trafik kazası: 1 ölü, 9 yaralı
20 Temmuz 2017 Okunma: 13114 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın