Karamandan.com

Karamandan.com

23 Mayıs 2017 Salı
Gribi hızlıca atlatmak için 5 altın kural
Havaların soğumasıyla birlikte grip sezonu da açıldı.
Kategori : Sağlık
04 Ocak 2017 18:29
 
Gribi hızlıca atlatmak için 5 altın kural

Havaların soğumasıyla birlikte grip sezonu da açıldı. Eğer basit bir grip geçirdiğinizi düşünüyorsanız bu hastalığı evde basit yöntemlerle atlatabilirsiniz. İşte gribi hızlıca atlatmak için 5 altın kural…

İstirahat edin:
 
Gribi kolay bir şekilde atlatmanın en önemli yolu dinlenmekten geçiyor. Eğer çalışıyorsanız veya okuyorsanız muhakkak doktora gidin rapor alın. Eğer dinlenme ihtiyacı karşılanmazsa hastalığın seyri ve yan etkileri hızlı bir şekilde artış gösterebilir.

C vitamini:
 
Grip hastalığında c vitamini çok önemli bir mineraldir. C vitamininden kuvvetli ve hızlı bir şekilde faydalanmak istiyorsanız bol bol portakal tüketebilirsiniz.

Çorba tüketin:
 
Bol limonlu tavuk suyu çorbası veya kelle paça çorbası gribi hızlı bir şekilde atmak için en kolay ve doğal yöntemlerden bir tanesidir.

Yeşil sebzeler:
 
Koyu yapraklı yeşil sebzelerden bolca tüketin. Bu besinler vücudunuzun direncini arttırarak bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir.

Bol sıvı tüketin:
 
Sıvı tüketiminizi ihmal etmeyin sık sık su için. Karışık bitki çayları da bu dönemde vücudunuza oldukça fayda sağlayacaktır. (Papatya çayı, ıhlamur, kuşburnu…)tüketebilirsiniz.

Okunma : 820
Gündem haberleri
MHP Karaman Kongresi Yapıldı
21 Mayıs 2017 Okunma: 10119 Siyaset
Karaman Hava Durumu
19 Mayıs 2017 Okunma: 8755 Gündem
Çukura Düşen Araç Kepçe Yardımıyla Çıkarıldı
20 Mayıs 2017 Okunma: 8421 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın