Karamandan.com

Karamandan.com

21 Eylül 2017 Perşembe
Gribi hızlıca atlatmak için 5 altın kural
Havaların soğumasıyla birlikte grip sezonu da açıldı.
Kategori : Sağlık
04 Ocak 2017 18:29
 
Gribi hızlıca atlatmak için 5 altın kural

Havaların soğumasıyla birlikte grip sezonu da açıldı. Eğer basit bir grip geçirdiğinizi düşünüyorsanız bu hastalığı evde basit yöntemlerle atlatabilirsiniz. İşte gribi hızlıca atlatmak için 5 altın kural…

İstirahat edin:
 
Gribi kolay bir şekilde atlatmanın en önemli yolu dinlenmekten geçiyor. Eğer çalışıyorsanız veya okuyorsanız muhakkak doktora gidin rapor alın. Eğer dinlenme ihtiyacı karşılanmazsa hastalığın seyri ve yan etkileri hızlı bir şekilde artış gösterebilir.

C vitamini:
 
Grip hastalığında c vitamini çok önemli bir mineraldir. C vitamininden kuvvetli ve hızlı bir şekilde faydalanmak istiyorsanız bol bol portakal tüketebilirsiniz.

Çorba tüketin:
 
Bol limonlu tavuk suyu çorbası veya kelle paça çorbası gribi hızlı bir şekilde atmak için en kolay ve doğal yöntemlerden bir tanesidir.

Yeşil sebzeler:
 
Koyu yapraklı yeşil sebzelerden bolca tüketin. Bu besinler vücudunuzun direncini arttırarak bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir.

Bol sıvı tüketin:
 
Sıvı tüketiminizi ihmal etmeyin sık sık su için. Karışık bitki çayları da bu dönemde vücudunuza oldukça fayda sağlayacaktır. (Papatya çayı, ıhlamur, kuşburnu…)tüketebilirsiniz.

Okunma : 1128
Gündem haberleri
Ermenek'te İşçi Minibüsü Devrildi
19 Eylül 2017 Okunma: 23397 Asayiş
Anne ve çocuklar son anda kurtuldu, baba organlarıyla hayat verdi
17 Eylül 2017 Okunma: 12349 Asayiş
Sesi kesmeyince camlarını kırdı
18 Eylül 2017 Okunma: 11947 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın