Karamandan.com

Karamandan.com

22 Eylül 2017 Cuma
Bahçeli: Referandumda 'evet' oyu vereceğim
Reina katliamına işaret eden MHP lideri Bahçeli, "El Bab kuşatması ve Suriye'deki ateşkes süreciyle bağı var.
Kategori : Siyaset
03 Ocak 2017 11:40
 
Bahçeli: Referandumda 'evet' oyu vereceğim

Reina katliamına işaret eden MHP lideri Bahçeli, "El Bab kuşatması ve Suriye'deki ateşkes süreciyle bağı var. Bu çok açık. Reina katliamı, 15 Temmuz'un artçı sarsıntısıdır" ifadelerini kullandı. Yeni Anayasa sürecine de işaret eden Bahçeli, "'Evet' oyu vereceğim, verdiğim oyu referandumda da aynen tekrarlayacağım" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2017'nin ilk MHP Grup Toplantısı'nda gündem başlıklarına dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli'nin açıklaması şöyle:

"Hedef Türkiye ve kardeşliğimiz. FETÖ, IŞİD, PKK/PYD ve DHKP-C'yi infaz ve yıkım için görevlendirmişlerdir. Türkiye hainlerin kanlı eylemlerine mahkum değildir. Bu oyunu hep birlikte bozacağız. Hiçbir millet evladı korkmayacaktır.

Reina katliamı, sözün ve insanlığın bittiği noktadır. Ülkemizde misafir duruyorken, bir katilin silahından çıkan kurşunlarla hayatlarını kaybeden yabancı uyruklu insanların ailelerine taziyelerimi iletiyorum. Ortaköy'e gelen teröristin yabancı istihbarat servislerinden bağımsız oluğu düşüncesi beyhude bir değerlendirmedir.

El Bab kuşatmasıyla bağlantılı

El Bab kuşatmasıyla bağı olduğu kadar, Türkiye-Rusya-İran arasındaki görüşmeleri ve Suriye'deki ateşkes süreciyle bağı vardır. Bu çok açıktır. IŞİD maşadır. Batı'nın şiddet aparatıdır. Reina katliamı, 15 Temmuz'un artçı sarsıntısıdır. Terörle mücadele kesinlikle bir ve beraber olmalıyız. Terörle mücadelemize İstanbul'da adeta cevap verilmiştir. Biz bunu görüyoruz. Ne yaparsanız yapın Türkiye namerte el açmayacaktır. Katiller için kaçış yoktur. Çibanın başı okyanus ötesidir.

Yeni yılın karşısına Mekke'nin fethi

Bir yanda yılbaşı kutlayanlar, diğer yanda Mekke'nin fethini ananlar iki kampa bölünmüştür. Yeni yılın karşısına Mekke'nin fethini çıkarmak cehalettir. Bacadan girdiği söylenen Noel Baba figürüne karşı, hoşgörüsüzlük damardan giriyor. Fitne çıkarmaya müsaade etmemeliyiz. Üzerimizde tahakküm kurmak isteyenlere, aramızı bozmak fitne çıkarmak isteyenlere asla tahammül gösteremeyiz. Kutuplaşmalara hizmet eden kim varsa, Türk Milletinin potansiyel ve azılı hasmıdır. Bu oyunu Müslüman Türk milleti bozacaktır.

Gün birleşme günü

Bölünme gayreti içinde olanları affetmemizin mümkün olmadığını buradan ilan ediyoruz. Türkiye, icazetle kurulmamıştır. Türk vatan ve devleti şehit kanlarıyla kazanılmıştır. Tarihin hiçbir döneminde Türk Milletine edilen ihanet cezasız kalmamıştır. Ayrılıkta hayır yoktur, gün birleşme günüdür. Huzurun merkezi Türkiye Cumhuriyet'dir. Beklemeksizin bir olalım, iri olalım, diri olalım. Terörizmi milli mutabakat içinde alt edelim."

Bahçeli'den OHAL'e destek

Bahçeli, grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
OHAL sürecini değerlendiren Bahçeli, "Terörün kökü kurutuluncaya kadar MHP bütün gücüyle tam destek verecektir" dedi.

'Evet' oyu vereceğim

"Yeni Anayasa'ya 'Evet' oyu vereceğim, verdiğim oyu referandumda da aynen tekrarlayacağım."

Okunma : 706
Gündem haberleri
Ermenek'te İşçi Minibüsü Devrildi
19 Eylül 2017 Okunma: 24362 Asayiş
Karaman’da yılkı atları yakalanmaya başladı
20 Eylül 2017 Okunma: 12329 Gündem
Sesi kesmeyince camlarını kırdı
18 Eylül 2017 Okunma: 12269 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın