Karamandan.com

Karamandan.com

24 Ocak 2018 Çarşamba
İŞİD 2 Türk askerini yaktı mı?
İşid'in videosuna ve iddiasına Genelkurmay'dan inceleme başlatıldı.
Kategori : Ulusal
23 Aralık 2016 14:24
 
İŞİD 2 Türk askerini yaktı mı?

İşid'in videosuna ve iddiasına Genelkurmay'dan inceleme başlatıldı. İŞİD'in 2 Türk askerini yaktığı video iddiasıyla sosyal medyadan yayılan görüntülerle ilgili Genelkurmay Başkanlığı inceleme başlattı. Şu anda Genelkurmay Başkanlığı, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün rehin aldığı iki askeri yakarak öldürmesine ait olduğu iddia edilen video görüntülerini inceliyor.

GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEYİN İZLETMEYİN PAYLAŞMAYIN

ERİŞİM ENGELİ GELDİ: Sosyal medyada büyük tepkiye neden olan görüntülerle ilgili olarak gerekli çalışmaların yapıldığı ve ilgili hesaplara erişim engeli getirildiği kaydedildi.

Suriye'de El Bab bölgesinde çatışmalar devam ederken IŞİD’e yakınlığı ile bilinen bir internet sitesinde de iki Türk askerlerinin görüntüleri olduğu iddia edilen 19 dakikalık bir videonun yayınlandı. Rehin alınan askerlerin yakıldığını gösteren görüntülerin gerçek olup olmadığı henüz bağımsız kaynaklarca doğrulanmadı.

BAKANLIK YETKİLİLERİ VİDEOYLA İLGİLİ  AÇIKLAMA YAPILACAK

Milli Savunma Bakanlığı BBC Türkçe'ye bilgi verdi ve Bakanlık yetkilileri, dün akşam sosyal medyada paylaşılan görüntülerin gerçek olup olmadığına ilişkin bir tespit yapılmasının ardından bakanlıktan konuyla ilgili bir açıklama yapılacağını söyledi.

SOSYAL MEDYADA EN ÇOK TARTIŞILAN SORU: IŞİD VİDEOSUNDA YAKILANLAR TÜRK ASKERİ Mİ?

Yayınlanan videoda üniformalı iki kişinin yakılarak öldürüldüğü görülüyor, İŞİD, bu kişilerin Türk askeri olduğunu öne sürüyor fakat videonun gerçekliği ve bu kişilerin kimliklerine ilişkin teyit edilmiş kesin bir bilgi şu anda yok. İŞİT, 2, Türk, askerini, yaktı, mı? işit

Okunma : 15827
Gündem haberleri
Ceyda'nın Katili Yakalandı
20 Ocak 2018 Okunma: 20036 Asayiş
DÜDÜKLÜ TENCERE BOMBA GİBİ PATLADI
21 Ocak 2018 Okunma: 17836 Yaşam
CEYDA'NIN KATİLİ TUTUKLANDI
21 Ocak 2018 Okunma: 16128 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın