Karamandan.com

Karamandan.com

23 Mayıs 2017 Salı
Karın Germe Ameliyatındaki Avantajlar
Herkesin hayalinde olan vücut yapısı düz ve sıkı olandır.
Kategori : Sağlık
29 Aralık 2016 08:07
 
Karın Germe Ameliyatındaki Avantajlar

Herkesin hayalinde olan vücut yapısı düz ve sıkı olandır. Genel olarak bayanların isteği üzerine yapılan işlemlerin başında liposuction gelmektedir. Her zaman için en uygun şartlarda yapılan operasyonların sonucu da iyi olmaktadır.

Ameliyat Öncesi Süreç

Fazla yağların alınmasının ardından vücudun sarkmalarını toplamaya ihtiyaç duyulacaktır. Bu kadar önemli olan bir operasyon için kişinin tüm değerlendirilmesi yapılmalıdır. Ameliyat olmadan hemen önce kişinin rutin tahlilleri de yapılmalıdır.  Karın germe işlemi herkesin olabileceği sıradan bir ameliyat değildir. İlk olarak derinin yapısına uygun olmalıdır. Tahlillerinizi yaptırarak fizyolojik olarak bir hastalığınızın bulunup bulunmadığını öğrenmelisiniz. Gerekli olan ilaçları almalı ve bunun yanında istenmeyen bağımlılık yapacak ilaçları ve alışkanlıkları da bırakmalısınız. Kesinlikle sigara içilmemesi gerektiği ekstra olarak hatırlatılmaktadır. Kanamayı olumsuz yönde etkileyebileceği için aspirin gibi ilaçların da alınmaması gerekmektedir.

Ameliyat Sırasındaki Süreç

İlk olarak anestezi uzmanı gerekli olan işlemleri yaparak dozu ayarlar ve operasyondan önce çiziklerin kontrolü yapılır. Hemen ardından deri üzerinden küçük kesilerin atılması sağlanır. Fazla olan derinin toplanmasının ardından açılan kesitler kapatılır. Bu şekilde takip altında olunması gerekir. Hasta en fazla 1 gece hastanede kalmaktadır. Eve geçtikten sonraki ilk 2 ayda hastanın kendine dikkat etmesi gerekmektedir.

Ameliyat Sonrası Süreç

Ameliyatın kısa sürede bitmesi ve daha ince bir bedene sahip olunması ile istirahatin önemli olduğu vurgulanmaktadır. Tabi bazı zamanlarda ortaya çıkabilecek olan riskleri de göz ardı etmemek gerekir. Yara izleri, enfeksiyon, kanama, sıvı toplanması, hissizlik, deri üzerinde renk değişikliği, bacaklarda bulunan şişlik, deri altındaki yağ dokusunun bulunması, anesteziden kaynaklı sorunlar, kan pıhtısı, deri gevşemesi ve ağrıların devam etmesi karşılaşılacak olan risklerdendir. Aynı komplikasyonların meme estetiği gibi diğer estetik ameliyatlarında da karşılaşabilmesi mümkündür.

Kaynak: http://www.estetikciler.com

Okunma : 216
Foto galeri
Gündem haberleri
MHP Karaman Kongresi Yapıldı
21 Mayıs 2017 Okunma: 10137 Siyaset
Karaman Hava Durumu
19 Mayıs 2017 Okunma: 8756 Gündem
Çukura Düşen Araç Kepçe Yardımıyla Çıkarıldı
20 Mayıs 2017 Okunma: 8423 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın