Karamandan.com

Karamandan.com

22 Eylül 2017 Cuma
Dünya uydu devleri İstanbul’a geliyor
“Smart Connections” temasıyla gerçekleştirilecek olan 2.
Kategori : Bilim
27 Kasım 2016 16:58
 
Dünya uydu devleri İstanbul’a geliyor

“Smart Connections” temasıyla gerçekleştirilecek olan 2. Global Satshow 29-30 Kasım tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Toplam piyasa değeri 100 milyar doları bulan dünyanın dev uydu şirketlerinin CEO’ları ve Mars One projesinin CEO’su Bas Lansdorp gibi önemli isimler dünya uydu-uzay piyasalarına Türkiye’den yön vermek üzere bir araya gelecek. 

15 Temmuz sonrası yürütülen algı operasyonlarına ve iptal edilen organizasyonlara rağmen, Türkiye önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Dünyanın en etkili iş geliştirme platformu olma hedefiyle yola çıkan 2. Global Satshow, MÜSİAD’ın stratejik partnerliğinde ve ESOA (EMEA Satellite Operators’ Association- EMEA Uydu Operatörleri Birliği) ev sahipliğinde, dünyanın en büyük uydu ekosistemi derneği GVF ve dünyanın en geniş profesyonel ağ yapılanması SSPI’ın destekleriyle 29-30 Kasım tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek. 1.000’i aşkın yabancı katılımcının geleceği ve iki gün sürecek etkinlik boyunca, 200’den fazla katılımcı firma, 5 bin metrekareden fazla stand alanında ürün ve projelerini sergileyecek. 2. Global SatShow’un açılış konuşmalarını TÜRKSAT Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Vecdi Gönül, MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, ESOA Başkanı Rupert Pearce ve T.C. Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Faruk Özlü yapacak.

uydu_uzay_ve_teknoloji_gunleri_2015Bulunduğu demografik konum itibarıyla bölgenin en etkili ve büyük uydu etkinliği olmaya hazırlanan 2. Global Satshow’da bu yıl “Uzay Teknolojileri”, “Yayıncılık Sektörü”, “Uydu Endüstrisi”, “Mobil İletişim ve 5G”, “Uydu Operatörleri” ve “Nesnelerin İnterneti” sektörleri tartışılacak. Ayrıca Global CEO Summit’in dışında dünya çapında karar mercilerinin katıldığı oturumlar, üst düzey yönetim seviyesinde yuvarlak masa toplantıları yapılacak. Oturumlar, Mars One CEO’su Bas Lansdorp, Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan YardımcısıDr. Hasan Süel, Thuraya CEO’su Samer Halawi, Intelsat Genel Müdürü Peter Hall, TUBITAK Başkanı A. Arif Ergin,Vestel CEO’su Enis Turan Erdoğan, Eutelsat CEO Vekili Michel Azibert gibi sektöründe lider şirketlerin CEO’larını ağırlayacak.

Global CEO Summit

Global CEO Summit’e, Inmarsat CEO’su Rupert Pearce, Arabsat Başkanı ve CEO’su Khalid Balkheyour, Es’Hailsat Başkanı ve CEO’su Ali Ahmed Al-Kuwari, Hellas-Sat CEO’su Christodoulos Protopappas ve Türksat Genel Müdürü Cenk Şen katılacak.

“Global ve Bölgesel Uydu Operatörleri Arasında Gelecek İşbirlikleri” başlığıyla düzenlenecek etkinlikte dünya devlerinin CEO’ları, uydu sektörünün geleceğine dair yatırım planlarını ve sektörün geleceğini değerlendirecek.

Geçen yıl Uydu, Uzay ve Teknoloji Günleri adıyla gerçekleştirilen organizasyonda uluslararası ve yerli firmalar know how paylaşımı yapıyor ve uydu endüstrisi içindeki yerli startup’ların desteklenmesi sağlanıyor. 50’den fazla ülkeden 200’den fazla katılımcının davetli olduğu fuarı, 10 binden fazla ticari ve sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Okunma : 639
Gündem haberleri
Ermenek'te İşçi Minibüsü Devrildi
19 Eylül 2017 Okunma: 24363 Asayiş
Karaman’da yılkı atları yakalanmaya başladı
20 Eylül 2017 Okunma: 12331 Gündem
Sesi kesmeyince camlarını kırdı
18 Eylül 2017 Okunma: 12269 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın