Karamandan.com

Karamandan.com

25 Kasım 2017 Cumartesi
Karaman MHP Heyeti Tarım Fuarını Gezdi
Milliyetçi Hareket Partisi heyeti Karaman’da devam eden Tarım Fuarını ziyaret etti.
Kategori : Tarım
30 Ekim 2016 16:28
 
Karaman MHP Heyeti Tarım Fuarını Gezdi

Milliyetçi Hareket Partisi heyeti Karaman’da devam eden Tarım Fuarını ziyaret etti.

Larende kapalı Pazar yerinde kurulan fuara il başkanı Av. Oktay Yılmaz, başkan vekili Hüsamettin Yıldırım, Merkez ilçe başkanı Mahmut Ünüvar, ülkü ocakları başkanı Latif Pulcu ve partililer katıldı.

Ziraat Odası başkanı Recep Muğlu’nun anlatımıyla stantları gezen MHP heyeti, firmaların ürünleri hakkında bilgiler aldı. Açtıkları fuarla Karaman’da önemli bir eksikliği kapatmaya çalıştıklarını belirten ziraat odası başkanı Recep Muğlu, ‘’Burada firmalar kendilerini ifade edebilme ve müşteri ile diyaloğa girme şansı buluyor. Öte yandan ziraat işi ile uğraşan vatandaşımız ekipman çeşitlerini incelediği gibi, üretim noktasında da değişik fikirler görüyor’’ dedi.

Karaman’ın yanı sıra birçok ilden firmaların bulunduğu fuarın Karaman çiftçisi açısından verimli geçmesini temenni eden MHP il başkanı Av. Oktay Yılmaz, ‘’ilimiz çiftçisinin örgütlü ve bilinçli bir üretim yapabilmesi adına değişik coğrafyalara ürün satan bu firmalarla bu fuar vesilesi ile diyalog şansı bulması oldukça mühim. Çiftçimizin yoğun iş temposu arasında seyahat etme ve tek tek bu tür firmaları ziyaret edip istişare etme şansı bulamayacağı da bir gerçek.

Giderek azalıyor olsa da ilimizin köy nüfusu aslında hepimiz için halâ bir şans. Tarım ve kırsal nüfusun desteklenip korunması adına getirisi olan işler yapılmalı diyoruz. İşte bu getirisi olan işlerden birisi olan tarım fuarının hem çiftçimiz hem de firmalar açısından bereketli geçmesini temenni ederim’’ dedi.

MHP heyetinin ziyaretinden dolayı memnun olduklarını söyleyen firma yetkilileri ziyarette çeşitli ikramlarda bulundu.

Okunma : 2893
Foto galeri
Gündem haberleri
YENİ BİR AVM AÇILIYOR
23 Kasım 2017 Okunma: 14755 Ekonomi
Polis sanayiye dadanan hırsızı arıyor
21 Kasım 2017 Okunma: 9741 Asayiş
Sosyal Medya Paylaşımı İşinden Etti
23 Kasım 2017 Okunma: 9206 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın