Karamandan.com

Karamandan.com

20 Ocak 2018 Cumartesi
CHP 23 Nisan'ı Taskale'de Kutlayacak
Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanlığı bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Taşkale'de olacak.
Kategori : Siyaset
21 Nisan 2017 13:31
 
CHP 23 Nisan'ı Taskale'de Kutlayacak

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanlığı bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Taşkale'de olacak. 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Karaman İl Başkanı Av. İsmail Atakan ÜNVER; "Atamızın bizlere bıraktığı mirasın ve eserlerin birer birer örselendiği, yok edilmeye çalışıldığı ve kısmen yok edildiği günümüzde, ulusal bayramlarımızın değeri daha fazla artmıştır. 

Ulusal bayramlarımızda kutlamalar, uzun süredir halkın olmadığı, resmi törenlerle geçiştirilen bir müsamere haline getirilmiştir. Ulusal bilincimizin oluşturulması ve korunması adına önemli günler olan ulusal bayramlarımızın, milletimizle birlikte, eski coşkusuyla kutlandığı günlerin özlemini çekiyoruz.

Türk'ün yeniden doğuşunun, yedi düvele kafa tutarak vatanını işgalden ve kendisini esaretten kurtardığı Kurtuluş Savaşımızın en önemli aktörü Gazi Meclisimizin kuruluşuna atfen kutlanan ve Ulu Önder Atatürk'ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın önemi, bugün daha da artmıştır. Milletin egemenliğinin örselendiği, vatanı kurtaran ve cumhuriyeti ilan eden Gazi Meclisimizin yetkilerinin tırpanlandığı ve etkisizleştirildiği bir sürece girdiğimiz bugünlerde biz de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Atamızın Atayurdu Taşkale'mizde hemşerilerimizle birlikte olmanın anlamlı olacağını düşündük.

Bu düşünceyle 23 Nisan Pazar Günü saat:13.00'da hemşerilerimizle ve çocuklarımızla birlikte Ulu Önder Atatürk'ün mirasına ve ulusal egemenliğimize sahip çıktığımızı göstermek için Atamızın atalarının doğup büyüdüğü topraklarda, Taşkale'de olacağız. Ulaşım imkanı olmayan hemşerilerimize ulaşım imkanı sağlayarak pazar günü saat:11.00'da partimizin önünden hareket edeceğiz. Tüm hemşerilerimi Atamızın Atayurdu Taşkalemize, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı buluşmamıza davet ediyorum.  " dedi. 

Okunma : 3318
Foto galeri
Aktekke
Göksu Emlak
gultes c6
Gündem haberleri
Döverek öldürmüşler
18 Ocak 2018 Okunma: 38315 Asayiş
Kayıp Yasin Uzun'un Cesedi Bulundu
18 Ocak 2018 Okunma: 22427 Asayiş
Karamanlı Aile Kaza Yaptı: 4 Ölü!
17 Ocak 2018 Okunma: 17862 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın