Karamandan.com

Karamandan.com

25 Kasım 2017 Cumartesi
Karaman’a Şehit Ateşi Düştü
Karaman’a 2 şehit ateşi düştü.
Kategori : Asayiş
15 Nisan 2017 18:06
 
Karaman’a Şehit Ateşi Düştü

Karaman’a 2 şehit ateşi düştü.

Piyade Uzman Çavuş Barış Düver ve Binbaşı Kürşad Selim Şenol şehit oldu.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde operasyon sırasında uçuruma düşerek şehit düşen 2 askerden birisi Piyade Uzman Çavuş Barış Düver diğeri Binbaşı Kürşad Selim Şenol. Şenol Ermenek doğumlu Düver'in ise nişanlısı Karamanlı, ailesi ise Gaziantepte yaşıyor.

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde İkiyaka Dağları'nın sarp ve karla kaplı bölgede arazi taraması yaparken uçuruma yuvarlananan askerlerden Binbaşı Kürşat Selim Şenol ile şehit olan 26 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Barış Düver'in resmi nikah yaptığı 20 yaşındaki Merve Düver'e, acı haberi memleketi Karaman'da aldı. Merve ve Barış Düver çifti 15 Haziran'da düğün yapacaktı.

İlk Şehidimiz Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde uçuruma düşerek şehit olan Karaman Ermenek Doğumlu Binbaşı Kürşad Selim Şenol. Şehit Binbaşı Uşakta yaşıyor. Aynı zamanda Isparta'da evi bulunan şehidin ailesi yasda.

Şehidin annesi Muazzez Şenol'un Uşak'ta yaşadığı Atatürk Mahallesi'ndeki evine oğlunun şehit olduğu haberinin ulaşmasının ardından 4 katlı apartmana Türk bayrakları asıldı.

Şehit Şenol'un, Isparta'nın Eğirdir ilçesindeki evine de Türk bayrakları asıldı. Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı Albay Selçuk Emirdağ ve Eğirdir Kaymakamı Abdullah Akdaş, şehit Kürşad Selim Şenol'un eşi Sümeyde Şenol'a şehadet haberini verdi. Şehidin eşi ve 2 çocuğu daha sonra Isparta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne ait araçla Uşak'a hareket etti.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Şehit Tank Yarbay İhsan Ejdar Operasyonu" kapsamında İkiyaka/Davulcu Tepe mevkisinde pusu ve güvenlik için bulunan birlikteki 3 askerin saat 05.40 civarında bölgenin sarp, dik, buzlu ve havanın karanlık olması sebebiyle kayarak uçurumdan düştüğü, 2 askerin şehit olduğu, 1 askerin hafif yaralandığı bildirilmişti.

İkinci şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Barış Düver'in Karaman’daki nişanlısına acı haber askeri yetkililer tarafından verildi

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi İki Yakalar bölgesindeki operasyon sırasında uçuruma düşerek şehit düşen uzman çavuşun Karaman’daki nişanlısına acı haber askeri yetkililer tarafından verildi.  

Şehit Piyade Uzman Çavuş Barış Düver’in (26), merkez Urgan Mahallesi’nde oturan nişanlısı Merve Koraş’ın (20), baba evine gelen Vali Yardımcısı Sezer Işıktaş ile Askerlik Şubesi Başkanı Albay Yurdakul Kazım Türkmen, aileye acı haberi verdi. Şehit haberinin verilmesinin ardından yetkililer tarafından eve dev Türk bayrağı asıldı.

 “Haziran ayında düğün yapacaklardı”

Şehit nişanlısının yakınları operasyon sırasında uçuruma düşerek şehit olan Piyade Uzman Çavuş Barış Düver’in bu yılın Haziran ayında düğünü olacağını söylediler. Şehit Düver'in cenaze törenin de Gaziantep'te yapılacağı öğrenildi.

Kaynak: AA-İHA-DHA

Okunma : 44753
Foto galeri
akyürek
gultes c6
yg makina
Aktekke
Göksu Emlak
Gündem haberleri
YENİ BİR AVM AÇILIYOR
23 Kasım 2017 Okunma: 14937 Ekonomi
Polis sanayiye dadanan hırsızı arıyor
21 Kasım 2017 Okunma: 9758 Asayiş
Sosyal Medya Paylaşımı İşinden Etti
23 Kasım 2017 Okunma: 9440 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın