Karamandan.com

Karamandan.com

20 Ocak 2018 Cumartesi
Şehitlerimizin Hatırına Zirve Yapıyorlar
Karaman Doğa Sporları Fotoğrafçılık Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(KARDOF) 19 Mart Pazar günü 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü için Karadağ zirvesinde her yıl Mart ayında yaptığı geleneksel yürüyüş etkinliğini gerçekleştirdi.
Kategori : Spor
20 Mart 2017 15:24
 
Şehitlerimizin Hatırına Zirve Yapıyorlar

Karaman Doğa Sporları Fotoğrafçılık Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(KARDOF) 19 Mart Pazar günü 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü için Karadağ zirvesinde her yıl Mart ayında yaptığı geleneksel yürüyüş etkinliğini gerçekleştirdi.

KARDOF Basın Sözcüsü Mehmet İSSİ yaptığı açıklamada: "19 Mart sabahı hedefte Karadağ vardı. 7 Yıldır aziz şehitlerimizin  hatırasını yaşatmak için zirveye çıkılacaktı. Etkinlik şehitler  anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başladı. Şerefli bayrağımız ellerde zirvenin her köşesinde onurla dalgalandırıldı. Cehenneme dönen Çanakkale'deki ruhu anlamak kolay olamazdı. Onların şanına yaraşacak şekilde bizlere hediye edilen al-beyaz bayrağımıza sahip çıkıp en yükseklerde dalgalandırmak boynumuzun borcuydu. Borcumuzu ödemek adına gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğimiz öncelikle Çanakkale'de şehit düşen her bir nefere ve bu kutsal vatanın her bir karışını korumak ve muhafaza etmek adına canından seve seve vazgeçen ardında gözü yaşlı anneler, eşler ve evlatlar bırakan tüm savaş ve terör şehitlerimizin ruhuna armağan edilmiştir. Ruhları şad olsun, birliğimiz ve bütünlüğümüz baki olsun.Doğa size gelmez siz doğaya gidersiniz, doğayı Kardof'layaşayın." dedi.

KARDOF üyesi Umut DÜŞGÜN ise günün anlam ve önemine ilişki duygularını ve yapılan etkinliği şu şekilde aktardı: "Karaman Doğa Sporları ve Fotoğraf Derneği’nin geleneksel olarak “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Haftası” kapsamında düzenlediği “Çanakkale Şehitlerini Anma Yürüyüşü” bu yıl da çeşitli mesleklerden ve yaşlardan oluşan kalabalık bir katılımcı sayısı ile Karadağ mevkiine yapılmıştır.

Yürüyüş, daha ilan edildiğinde derin bir heyecan uyandırmış ve toplumun her kesiminden ilgi görmüştür. Kardof’un düzenlediği bu yürüyüş, sabah saat 08:00’de Karaman Merkez’den hareketle Kılbasan’a doğru başlamıştır. Kılbasan’da verilen kahvaltı molasından sonra Karadağ’a doğru yola çıkılmıştır. Katılımcıların heyecanlarını gizleyemedikleri gözlerinden okunurcasına bir sevinç ile zirveye ulaşılmış ve burada İstiklal Marşı’mız yüksek sesle okunmuştur. Bu yüksek moral ve idrak ile grup, yaklaşık 10 km ve 5 saat sürecek olan yürüyüşüne başlamıştır. Kardof’un deneyimli üyelerince sevk ve idare edilen grup, TRT vericilerinin bulunduğu bölgeden başlayarak Karadağ’ın güney sırtından tepeyi aşmış ve kraterin iç bölgesine doğru inişe geçmiştir. " dedi.

Okunma : 5413
Foto galeri
Göksu Emlak
gultes c6
Aktekke
Gündem haberleri
Döverek öldürmüşler
18 Ocak 2018 Okunma: 38307 Asayiş
Kayıp Yasin Uzun'un Cesedi Bulundu
18 Ocak 2018 Okunma: 22422 Asayiş
Karamanlı Aile Kaza Yaptı: 4 Ölü!
17 Ocak 2018 Okunma: 17862 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın