Karamandan.com

Karamandan.com

24 Temmuz 2017 Pazartesi
Genç Bilaller ve Genç Hatipler Birincilik İçin Ter Döktü
Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinesinde, İmam Hatip Liseleri arasında bu yıl 8.
Kategori : Eğitim
20 Mart 2017 09:49
 
Genç Bilaller ve Genç Hatipler Birincilik İçin Ter Döktü

Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinesinde, İmam Hatip Liseleri arasında bu yıl 8.’si düzenlenen Genç Bilaller; Ezan Okuma ve Genç Hatipler Minberde; Hutbe Okuma Yarışmalarının il elemeleri yapıldı.

Aktekke Camiinde düzenlenen yarışmaya, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Müftüsü Muhammet Lutfi Ketenci, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programın açış konuşmasını Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Yusuf Salık yaptı. Yarışmanın amacından bahseden Yusuf Salık, “İmam Hatip Liselerinde okuyan öğrencilerimizi geleceğe daha iyi şekilde hazırlamak için bu yarışmalar düzenleniyor. Gençlerimizi hem mesleklerinde olgunlaştırmak hem de bu mesleğe özendirmek asıl amacımızdır” diye konuştu.
Yusuf Salık’ın yaptığı konuşmanın ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu bir konuşma yaptı. Davetlileri selamlayarak konuşmasına başlayan Mevlüt Kuntoğlu, yarışmaya katılan her öğrencinin geleceğin imam-hatibini, güzel kuran okuyanı ve insanların gönlünü ve ruhunu etkileyebilecek hutbe veren gençleri olacağını belirtti.  

Yarışmaya katılan her öğrencinin gönüllerin birincisi olduğunun altını çizen İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Her yarışmada birinci, ikinci ve üçüncü olacak. Önemli olan birinci ama her şeyin bir incisi olmaktır. Biz bu öğrencilerimizi bir inci olarak kabul ediyoruz. Geleceğin başarılı imamları ve hatipleri bu yarışmalardan çıkacak” dedi.   

Programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu yarışmaya katılan öğrencilere başarılar dileyerek konuşmasına son verdi.

İl Müftüsü Muhammet Lutfi Ketenci programda yaptığı konuşmada ise böyle güzel bir yarışmaya jüri başkanı olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Ketenci, “Yarışmada Genç Bilaller ve Genç Hatipler yarışıyor. Kolay değil bu yarışmada yer almak. Bu yarışmaya gönülden hazırlıklı olmak lazım. Yarışmaya katılan öğrencilerimize gıpta ile bakmamız gerekir” ifadelerini kullandı.

 

Okunma : 2087
Foto galeri
gultes c6
Göksu Emlak
Başarı
yg makina
Aktekke
Gündem haberleri
Karaman’da trafik kazası: 1 ölü, 9 yaralı
20 Temmuz 2017 Okunma: 24692 Asayiş
Starwood Yapı Market Karaman'da
20 Temmuz 2017 Okunma: 10333 Ekonomi
103 yaşında ameliyat oldu, sağlığına kavuştu
21 Temmuz 2017 Okunma: 8955 Sağlık
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın