Karamandan.com

Karamandan.com

22 Eylül 2017 Cuma
Uğrunda kan dökülmeyen toprak, vatan değildir.
Ülkü Ocakları Karaman İl Başkanlığı, Ülkü Ocakları İl Binası önünde düzenledikleri etkinlik ile Çanakkale Zaferinin 102.
Kategori : Gündem
20 Mart 2017 09:20
 
Uğrunda kan dökülmeyen toprak, vatan değildir.

Ülkü Ocakları Karaman İl Başkanlığı, Ülkü Ocakları İl Binası önünde düzenledikleri etkinlik ile Çanakkale Zaferinin 102. yılına mütakıben , vatandaşlara hoşaf ve ekmek ikram edildi.

Ocak Başkanı, yönetim ve teşkilatların katılımı ile gerçekleştirilen programa, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ve katılım sağlandı. Programa katılan vatandaşlar memnuniyetlerini ve ecdadını unutmadıklarını, unutturmayacaklarını dile getirerek teşekkür ettiler.

Etkinliğimizde konuşma yapan Ülkü Ocakları Karaman İl Başkanı Sayın Yusuf BAŞKOCAGİL şunları ifade etti " Uğrunda kan dökülmeyen toprak, vatan değildir. Türk milleti, yüzyıllar boyunca hiçbir zaman, hiçbir şeyden korkmadan hürriyeti uğruna, namusu, şerefi uğruna, vatan dedikleri topraklar uğruna; hak için, Allah için, şehadet mertebesine ermek için, kılıca bedenini kalkan, kurşuna sinesini engel, gülleye göğsünü siper ederek canını vermekten, kanını dökmekten korkmamıştır.

Çanakkale'de bu ruh aynı şekilde zalime aman vermemiştir. ÇANAKKALE GEÇİLMEZ dedirmiştir. Biz de Ülkü ocaklılar olarak atalarımızın kanları ile destan yazdığı tarihimizi bilmek de ve bize bıraktıkları mirasa sahip çıkmaktayız. Bugünü değil geleceği şekillendirmenin peşinde olan Ülkü ocakları geçmiş de olduğu gibi bugün de Bize vurulmaya çalışan prangaları bir bir kırmakta ve önümüze çekilen setleri yıkıp geçmekteyiz. Tarih boyunca vatan ve millet sevdası ile şehit düşmüş ecdadımıza; bugün milletin bekası ve esenliği uğruna can vermiş evlatlarımıza ve kahramanlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun " dedi. 

Okunma : 2632
Foto galeri
gultes c6
akyürek
yg makina
Aktekke
Göksu Emlak
Gündem haberleri
Ermenek'te İşçi Minibüsü Devrildi
19 Eylül 2017 Okunma: 24236 Asayiş
Sesi kesmeyince camlarını kırdı
18 Eylül 2017 Okunma: 12214 Asayiş
Okullara Hizmetli Alınacak
18 Eylül 2017 Okunma: 12154 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın