Karamandan.com

Karamandan.com

20 Ocak 2018 Cumartesi
Fransızca Eğitmeni Tunus'lu Soukir
İspanyol stajyerlerin ardından Karaman Gençlik Kulübü Derneği’ne Tunus’tan yeni stajyer geldi.
Kategori : Eğitim
11 Mart 2017 13:24
 
Fransızca Eğitmeni Tunus'lu Soukir

İspanyol stajyerlerin ardından Karaman Gençlik Kulübü Derneği’ne Tunus’tan yeni stajyer geldi.

İşletme mezunu olan ve 3 dil bilen Tunus’lu Soukir, “Uluslararası Proje Yönetimi” departmanında 2 ay boyunca staj yapacak. 

Karaman Gençlik Kulübü’nde sosyal aktivitelerde, İngilizce kursu – Dil Kafesinde görev alacak olan Tunus’lu stajyer Soukir, anadillerinden biri Fransızca olmasından kaynaklı, açılacak olan Fransızca kursunda da eğitmenlik yapacak.

Geldiği ilk hafta Karaman’a, Karaman kültürüne ve dernek gönüllülerine alışma süreci ile geçti. Ayrıca 8 Mart Kadınlar günü etkinliğine katıldı. 13 Mart tarihi itibariyle normal çalışma programına geçecek.

Tunuslu Soukir duygularını şu şekilde ifade etti;

“Karaman’da geçirdiğim ilk hafta, dernekte birçok insanla tanışma fırsatı buldum. Buradaki insanlar çok arkadaş canlısı ve kendimi evimde hissettim. Çarşamba günü Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yapılan etkinliğe katıldım ve Karaman merkezde birçok kadına çiçek dağıttık. Çok güzel bir etkinlikti ve Karamanlı kadınları çok beğendim.

Perşembe günü, Karaman Gençlik Kulübü Derneği bünyesindeki İngilizce Kursu-Dil Kafesine yardımcı eğitmen olarak katıldım. İngilizce öğrenmeye ve iletişim becerilerini geliştirmeye istekli gençlerle tanışmaktan çok memnun oldum. Onlar çok cana yakın insanlardı. Kurs sonunda bana Türkçe öğretmek isteyen birçok gönüllü arkadaş ile tanıştım. Benim için zaman ayırmak isteyen ve kendi dillerini öğretme yanlısı olan gönüllü arkadaşlarımı çok takdir ettim ve çok memnun oldum. Benim  için bu yaklaşımları çok harika bir şey.

Uluslararası Proje yönetimi departmanında stajım boyunca, farklı sosyal aktivitelerde ve İngilizce kursunun Dil Kafesi bölümünde bulunacağım. Ayrıca, Moliere’nin güzel dili Fransızcayı öğrenmek isteyen gençler için açılacak olan Fransızca kursunda eğitmenlik yapacağım.

Karaman’da yaşam çok sakin ve rahat gözüküyor. Edindiğim arkadaşlarla akşamları kafeye gittik ve buranın sosyal kültürünü görme ve kültürel yemeklerini tatma fırsatı buldum. Ayrıca çok lezzetli bir tatlı olan Künefe’yi tatma imkanı buldum. 

Burada harika günler geçiriyorum ve Karaman hakkında daha çok bilgi edinmek, kültürel yemeklerini tatmak, kültürel yerlerini görmek ve yeni insanlarla tanışmak için heyecanlıyım.”

Karaman Gençlik Kulübü Derneği yönetimi ise;

“ Farklı milletlerden yeni stajyerler gelmeye devam edecektir. Bu durum Karamanlı gönüllülerimiz için güzel bir fırsattır. Çünkü hem yeni dil öğrenimi hem de mevcut İngilizce gelişimleri için çok önemlidir. Bunun yanı sıra yeni kültürler ve yeni kültürlerden gelen gençlerle arkadaşlık kurmaktadırlar. Kendi kültürlerini de bu arkadaşlık sayesinde tanıtmaktadırlar.

Ayrıca yeni stajyerler kendi kurumsal kapasitemizin gelişmesi için de önemli bir rol oynamaktadır. Bilgi ve tecrübelerimizi gençlerle paylaşmak, onların deneyimlerinden faydalanmak ve kurumumuzda farklı milletlerden gelen insanlarla çalışmak, bizim de sürekli gelişim göstermemizde önemlidir. 

Karamanda, yurtdışında staj yapmak isteyen gençlere de staj için yer bulma konusunda yardımcı oluyoruz.  Amacımızın gençlerin gelişimini desteklemektir.” diye belirttiler.

Okunma : 3171
Foto galeri
gultes c6
Aktekke
Göksu Emlak
Gündem haberleri
Döverek öldürmüşler
18 Ocak 2018 Okunma: 39574 Asayiş
Kayıp Yasin Uzun'un Cesedi Bulundu
18 Ocak 2018 Okunma: 22855 Asayiş
Karamanlı Aile Kaza Yaptı: 4 Ölü!
17 Ocak 2018 Okunma: 17955 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın