Karamandan.com

Karamandan.com

20 Ocak 2018 Cumartesi
Vali Tapsız’dan anlamlı ziyaretler
KARAMAN Valisi Süleyman Tapsız ev ziyaretleri kapsamında Karaman'da şehit ailelerine, mülteci ailelere ve dar gelirli ailelere ziyaretlerini sürdürüyor.
Kategori : Yaşam
18 Aralık 2016 16:18
 
Vali Tapsız’dan anlamlı ziyaretler

KARAMAN Valisi Süleyman Tapsız ev ziyaretleri kapsamında Karaman'da şehit ailelerine, mülteci ailelere ve dar gelirli ailelere ziyaretlerini sürdürüyor.

Eser ve Tokalı Ailelerine Vali Tapsız’dan anlamlı ziyaret
 
Vali Süleyman Tapsız, ilimizdeki dar gelirli ailelere yönelik ziyaretlerini sürdürüyor.
 
Ziyaretler kapsamında Vali Tapsız, eşi hanımefendi Dr. Ayşe Tapsız, Vali Yardımcısı Dr. Sezer Işıktaş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Servet Türegün’ün katıldığı bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi.
 
İlk olarak Mukaddes Eser isimli vatandaşımızın evine konuk olan Vali Tapsız, kış ayının getirdiği zorluklara karşı yaşamını sürdürmeye çalışan dar gelirli vatandaşımız Eser ile bir süre hasbihal ederek talep ve sorunlarını dinledi. Evinde tek başına yaşayan Mukaddes Eser’den yaşadığı sıkıntılar hakkında bilgiler alan Vali Tapsız, ilgili kurum müdürlerine talimat vererek ihtiyaçlarının giderilmesi yönünde çalışma yapmalarını istedi.


 
Daha sonra Teslime Tokalı isimli vatandaşımızın evine konuk olan Vali Tapsız, durumu hakkında bilgiler aldığı vatandaşımızın sorun ve isteklerini dinledi. Tek başına yaşadığı belirlenen vatandaşımızın kış ayını rahat ve güvenli bir şekilde çıkarabilmesiyle birlikte diğer ihtiyaçlarının da karşılanması için gerekenlerin yapılacağını söyleyen Vali Tapsız, sosyal devlet olmanın bilinci içerisinde ilimizde yaşayan tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın tek tek belirlenerek gereken maddi ve manevi her türlü desteğin verileceğini söyledi.
 
Ziyaretlerde, devletin sıcak ve güler yüzüyle tanışan ailelerin, unutulmamaktan ve hatırlanmaktan dolayı duydukları mutluluk gözlerinden okunurken, kendilerini bu kış gününde ziyaret eden ve sorunlarını dinleyerek dertlerine ortak olan Vali Süleyman Tapsız ve eşi hanımefendi Dr. Ayşe Tapsız’a şükranlarını ve teşekkürlerini ifade ettiler.

 

MÜLTECİ AİLEYE ZİYARET

Vali Süleyman Tapsız, ülkelerinde süren iç savaş nedeniyle ilimize gelerek burada yaşamlarını sürdüren iki mülteci ailesine ziyaretler gerçekleştirdi.
 


Suriye kökenli Basmacı ailesi ve Yemen kökenli Musaed ailelerine gerçekleştirilen ziyaretlere hanımefendi Dr. Ayşe Tapsız, Vali Yardımcısı Dr. Sezer Işıktaş ve Göç İdaresi Müdür Vekili Ali Koca eşlik etti.
 
İlk olarak Basmacı ailesine konuk olan Vali Tapsız, Suriye’den ilimize gelerek yaşamını sürdüren Ahmet Şerif Basmacı ve ailesiyle bir süre hasbihal ederek yaşadıkları ve karşılaştıkları sorunları dinledi. Suriye’de yaşanan savaşın birçok insanı evinden, yurdundan ve topraklarından göç etmeye zorladığını belirten Vali Tapsız, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, ülkemize sığınan tüm kardeşlerimize hem kapılarımızı, hem de gönüllerimizi açtık. Türk Milleti kendisine sığınanlara karşı her zaman misafirperverliğini göstermiş, sofrasını onlarla paylaşmış, yiyecek ekmeğini, içecek suyunu onlarla paylaşma güzelliğini göstermiştir ”dedi
 
Vali Tapsız, ziyarette ülkelerinden ayrılmak zorunda kalan mültecilere gereken desteğin verilerek ihtiyaçlarının karşılanması yönünde devlet olarak gereken her şeyi yapacaklarını belirterek, Suriye’de yaşanan savaşın bir an önce sona ermesi ve hayatın normale dönmesi temennisinde bulundu.


 
Vali Tapsız, daha sonra bir başka İslam ülkesi Yemen’den ilimize gelen Galal Nasser Musaed ailesine konuk oldu. Aile fertleriyle tanışarak bir süre sohbet eden Vali Tapsız, ailenin sorunlarını ve taleplerini dinledi. Çocuklarla birer bir yakından ilgilenerek onlarla küçük dünyalarına ilişkin hoş sohbetler gerçekleştiren Vali Tapsız, İslam coğrafyasında yaşanan karışıklıklar nedeniyle ülkemize sığınan ve bugün ilimizde yaşamlarını sürdüren mültecilere, ihtiyaçlarının karşılanması ve yaşamlarını daha rahat sürdürebilmeleri yönünde gereken her türlü desteğin verileceğini söyledi.
 
Basmacı ve Musaed aileleri Türk milletinin misafirperverliğini her zaman bildiklerini ve burada yaşarken de buna şahit olduklarını ifade ettikleri konuşmalarında kendilerini ziyaret eden ve desteklerini esirgemeyen başta Vali Süleyman Tapsız olmak üzere, eşi hanımefendi Dr. Ayşe Tapsız, ilgili kurum müdürleri ve Karaman halkına  teşekkür ettiler.


ŞEHİT EVİNE ZİYARET
 
Vali Süleyman Tapsız, eşi hanımefendi Dr. Ayşe Tapsız ile birlikte şehit Piyade Komando er Nihat Akman’ın ailesine konuk oldular.


 
Vali Yardımcısı Sezer Işıktaş’ın da eşlik ettiği ziyarette, Kayseri’de yaşanan terör olayında şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, geride kalanlarına ve Türk Milleti’ne sabırlar dileyen Vali Tapsız, ülkemize son dönemlerde gerçekleştirilen alçakça saldırılar ile milletimizin yıldırılmaya çalışıldığını belirterek, vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin birliğine kast eden bu alçakça saldırıları düzenleyenlerin milletimizin feraseti ve kararlı duruşu ile kahraman emniyet güçlerimizin gösterdikleri azim ve kararlılıkla bertaraf edileceğini söyledi.
 
Anne Akman ve ailesine sabırlar dileyen Vali Tapsız, “1999 yılında şehit olan Komando Er Nihat Akman ve onun yolundan giden şehitlerimizin sayesinde bağımsızlığı karakteri olan Türk Milleti, hiçbir zaman esaret altına girmemiştir, bundan sonra da esaret altına alınamayacaktır” dedi.
 
Vatanı ve milleti uğruna canlarını feda eden tüm şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Vali Tapsız, ziyarette Akman ailesinin minik fertleriyle de yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi.

Piyade Komando Er Nihat Akman, 1999 yılında Ağrı Eleşkirt’ten operasyon için gittiği Bingöl Kığı ilçesinde şehit olmuştu.

Okunma : 6342
Foto galeri
gultes c6
Aktekke
Göksu Emlak
Gündem haberleri
Döverek öldürmüşler
18 Ocak 2018 Okunma: 39609 Asayiş
Kayıp Yasin Uzun'un Cesedi Bulundu
18 Ocak 2018 Okunma: 22866 Asayiş
Karamanlı Aile Kaza Yaptı: 4 Ölü!
17 Ocak 2018 Okunma: 17955 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın