Karamandan.com

Karamandan.com

26 Haziran 2017 Pazartesi
Karaman'ın Sulama Sorunu Konusunda Büyük Gelişme
Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, beraberindeki Ayrancı ve Sudurağı, Sulama Birliği Başkanlarıyla birlikte Konya DSİ 4.
Kategori : Gündem
09 Kasım 2016 13:00
 
Karaman'ın Sulama Sorunu Konusunda Büyük Gelişme

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, beraberindeki Ayrancı ve Sudurağı, Sulama Birliği Başkanlarıyla birlikte Konya DSİ 4. Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. 

Ziyarette, Karaman çiftçisinin ihtiyacı olan su ve bölgeye getirilmesi planlanan alternatif su kaynaklarıyla ilgili projelerin birebir görüşüldüğünü belirten Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, Yeni sulama projelerine 2017 yılının Nisan ayında başlayacağını söyledi.

Muğlu, “Ziyarette DSİ yetkilileri ile su kuyularıyla ilgili çiftçilerin yaşadığı özellikle gecikmelerden kaynaklanan sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu. Karaman, Konya, Aksaray ve Niğde’yi de kapsayan ve ısrarla üzerinde durulan Ermenek çayı ile Manavgat suyunun bölgeyle buluşması konusunda proje yapım çalışmaları hızlanmış durumdadır. Bu büyük projenin Aralık ayında ihale edilmesi beklenmektedir. Proje ile bölgemize yaklaşık 700 milyon metreküp suyun akıtılması beklenilmektedir” diye konuştu.

Ağılönü köyünde yapılması planlanan yeraltı sulama çalışmasının devam ettiğini ifade eden Muğlu, yılbaşından sonra projenin tamamlanacağını sözlerine ekledi.

Okunma : 4890
Foto galeri
bahçem
Başarı
Aktekke
Gündem haberleri
Bayram onlara zehir oldu
25 Haziran 2017 Okunma: 12550 Asayiş
Ramazan günü sarhoş olup polise çarptı
22 Haziran 2017 Okunma: 9165 Asayiş
Karaman'da dev tütün operasyonu
23 Haziran 2017 Okunma: 8202 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın