Karamandan.com

Karamandan.com

25 Kasım 2017 Cumartesi
Karaman'ın Sulama Sorunu Konusunda Büyük Gelişme
Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, beraberindeki Ayrancı ve Sudurağı, Sulama Birliği Başkanlarıyla birlikte Konya DSİ 4.
Kategori : Gündem
09 Kasım 2016 13:00
 
Karaman'ın Sulama Sorunu Konusunda Büyük Gelişme

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, beraberindeki Ayrancı ve Sudurağı, Sulama Birliği Başkanlarıyla birlikte Konya DSİ 4. Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. 

Ziyarette, Karaman çiftçisinin ihtiyacı olan su ve bölgeye getirilmesi planlanan alternatif su kaynaklarıyla ilgili projelerin birebir görüşüldüğünü belirten Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, Yeni sulama projelerine 2017 yılının Nisan ayında başlayacağını söyledi.

Muğlu, “Ziyarette DSİ yetkilileri ile su kuyularıyla ilgili çiftçilerin yaşadığı özellikle gecikmelerden kaynaklanan sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu. Karaman, Konya, Aksaray ve Niğde’yi de kapsayan ve ısrarla üzerinde durulan Ermenek çayı ile Manavgat suyunun bölgeyle buluşması konusunda proje yapım çalışmaları hızlanmış durumdadır. Bu büyük projenin Aralık ayında ihale edilmesi beklenmektedir. Proje ile bölgemize yaklaşık 700 milyon metreküp suyun akıtılması beklenilmektedir” diye konuştu.

Ağılönü köyünde yapılması planlanan yeraltı sulama çalışmasının devam ettiğini ifade eden Muğlu, yılbaşından sonra projenin tamamlanacağını sözlerine ekledi.

Okunma : 5144
Foto galeri
yg makina
gultes c6
Göksu Emlak
Aktekke
akyürek
Gündem haberleri
YENİ BİR AVM AÇILIYOR
23 Kasım 2017 Okunma: 14755 Ekonomi
Polis sanayiye dadanan hırsızı arıyor
21 Kasım 2017 Okunma: 9741 Asayiş
Sosyal Medya Paylaşımı İşinden Etti
23 Kasım 2017 Okunma: 9206 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın