Karamandan.com

Karamandan.com

20 Ocak 2018 Cumartesi
Mustafa Bayır
Karaman da ticaret hayatına atıldı, Karaman Ticaret Borsasında meclis ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu.
Kategori : Kim Kimdir
30 Ocak 2014 08:59
 
Mustafa Bayır

Karaman da ticaret hayatına atıldı, Karaman Ticaret Borsasında meclis ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Değişik anonim şirketlerde yönetim kurulu başkanlıklarına bulundu. 1997 yılında Karaman’ın ileri gelenleri ile birlikte ile Su Hayrı Hizmetleri Vakfını kurarak suyu olamayan köylere, beldelere içme suyu götürülmesine vesile oldu. Ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyet üyeliğinde bulundu.

Siyasete Milli Selamet Partisi gençlik kollarında başladı. Daha sonra Refah Partisi il yönetimi ve Fazilet Partisi ilçe başkanlığı görevlerinde bulundu. İlk defa 1989 yılında İl Genel Meclis üyeliğine seçildi. Daha sonra 1994-1999-2004-2009 yıllarında yapılan yerel seçimlerde beş dönem üst üste İl Genel Meclis üyeliğine Refah-Fazilet ve Ak Partiden seçildi. İl Genel Meclisinin birçok komisyonlarında görev aldı.  2009 yılında Vilayetler Hizmet Birliği encümen üyeliğine seçilerek tüm illerimize hizmet etme imkânı buldu.

Ayrıca 2007 yılında Ak Partiden 3. Sıra milletvekili adayı oldu. Çok az bir oyla milletvekili olamadı. 2009 yılında Ak Partiden tekrar İl Genel Meclis üyeliğine seçilerek görevine devam etti. 2011 yılında İl Genel Meclis Başkanlığına seçildi. Bu görevi halen devam etmektedir.

İspanyaya giderek güneş enerjisinden elektrik üretimi ve Lojistik Merkezleri üzerine araştırmalar yaptı.

İl Özel İdareleri AB’ye hazırlanıyor projesi kapsamında Brüksel’de Vilayetler Hizmet Birliği encümeni olarak AB yetkilileri ile Türkiye de yerel yönetimler konusunda görüş alışverişinde bulundu.

2011 yılında İl Genel Meclis Başkanı olarak Mevlana Kalkınma Ajansı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Konya ve Karaman’ın kalkınması için elinden gelen gayreti göstererek sağlıklı projelerin yapılmasına öncülük etti. 

2013 yılında Amerika Birleşik Devletlerine yapılan teknik gezi çerçevesinde Güney California Lojistik Merkezi, Los Angeles, California Yüksek Okullar Merkezi, California Aydınlatma Teknoloji Merkezi, San Francisco Ticaret Ataşeliği,  Silikon Vadisi, Google, Microsoft gibi dev şirketlerle görüş alışverişinde bulundu.

Karamanımıza yapılacak olan Havacılık Meslek Yüksek Okulunun kazandırılmasında görev alarak, Karaman Havacılık, Eğitim Faaliyetlerini ve Muhtaçları Destekleme Derneği Yönetim Kurulunda görev aldı. Mustafa BAYIR evli ve altı çocuk babasıdır.

 

Okunma : 1678
gultes c6
Göksu Emlak
Aktekke
Gündem haberleri
Döverek öldürmüşler
18 Ocak 2018 Okunma: 39604 Asayiş
Kayıp Yasin Uzun'un Cesedi Bulundu
18 Ocak 2018 Okunma: 22866 Asayiş
Karamanlı Aile Kaza Yaptı: 4 Ölü!
17 Ocak 2018 Okunma: 17955 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın