MÜSİAD'dan Azerbaycan'daki Ahıska Türkleri ve şehit ailelerine iftar

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin Azerbaycan şubesi, Ahıska Türkleri ve şehit aileleri için Ahıska Türkleri'nin yoğunlukta yaşadığı Saatlı kentinde iftar programı düzenledi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

MÜSİAD Azerbaycan Başkanı Reşad Cabirli`nin ev sahipliğinde, Ahıska Türkleri ve şehit aileleri için düzenlenen iftar programına Türkiye`nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı, Gence Başkonsolosu Zeki Öztürk, Saatlı Valisi Elmir Bağırov, MÜSİAD yetkilileri, Azerbaycanlı milletvekilleri, iş insanları, şehit aileleri ve gaziler katıldı.Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı programda yaptığı konuşmada, davetlilere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın selamını iletti.

Türkiye`nin her zaman haklı davasında Azerbaycan`ın yanında olduğunu, bundan sonra da olmaya devam edeceğini vurgulayan Bağcı, "Küresel güçlerin, BMGK`nın, AGİT Minsk Grubu`nun sağlayamadığı adaleti, içerisinde Ahıska Türkü kardeşlerimizin de bulunduğu Azerbaycan ordusu kendisi sağladı" dedi.

Bağcı, 1. ve 2. Karabağ savaşlarında Ahıska Türklerinin de şehit düştüğünü hatırlatarak, vatanı ve zaferi şehitlere borçlu olduklarını vurguladı.

MÜSİAD Azerbaycan Başkanı Reşad Cabirli, davetlilere teşekkür etti, MÜSİAD Azerbaycan hakkında bilgi verdi. Cabirli, MÜSİAD Azerbaycan`ın 60`tan fazla üyesi ile 2 binden fazla insana istihdam sağladığını belirtti.

Karabağ zaferinden, kardeş ülke Türkiye`nin Azerbaycan`a desteklerinden bahseden Cabirli, "Türkiye ile Azerbaycan`ın dostluk ve kardeşliği ebedidir. Biz MÜSİAD Azerbaycan olarak bundan sonra da halkımız ve devletimizin yanındayız" dedi.

MÜSİAD Sektör Kurulu Üyesi Doğan Coşkun, davetlilere MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı`nın selamını iletti.

Coşkun, MÜSİAD`ın Türkiye ve yurt dışındaki faaliyetlerine değinerek, "Küresel ölçekte Türkiye olarak söz sahibi olabilmek için Cumhurbaşkanlığımızın önderliğinde çok önemli mücadele vermekteyiz. Hamdolsun ki son yıllarda bu mücadelemizde önemli mesafeler kat ettik. Türkiye güçlendikçe dost ve kardeş ülkeler de bizimle beraber güçleniyor" şeklinde konuştu.

16 Nis 2022 - 10:38 - Dünya --- Okunma

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 1.544.524 gösterim gerçekleşti.