2022'de Video İçeriği Hazırlamak İçin En İyi 5 İpucu

Şu anda işinizi nasıl pazarlıyorsunuz? Cevabınız video içermiyorsa, büyük bir potansiyel kitleyi kaçırıyor olabilirsiniz. İşte 2022'de harika video iç...

Haber albümü için resme tıklayın

Şu anda işinizi nasıl pazarlıyorsunuz? Cevabınız video içermiyorsa, büyük bir potansiyel kitleyi kaçırıyor olabilirsiniz. İşte 2022'de harika video içeriği oluşturmaya yönelik en iyi beş ipucu.

2021'de yapılan araştırmalar, işletmelerin %93'ünün videoyu pazarlama stratejilerinin kritik bir parçası olarak kullandığını gösteriyor, ancak kitlenizin ilgisini çekecek kötü videolar yapmaktan kaçınmalı ve bunun yerine video içeriğinin avantajlarından yararlanmalısınız.

1) Pahalı ekipmanlara ihtiyacınız yok

Film yapacaksanız çok sayıda pahalı ekipmana yatırım yapmanız gerekeceği düşüncesine kapılmak kolaydır. Bununla birlikte, HD ve hatta 4K çekim yapabilen yeni akıllı telefon kameralarıyla, video çekerken telefonunuz en iyi arkadaşınız olabilir.

Video çekmeye yeni başlıyorsanız telefonlar idealdir çünkü taşımaları kolaydır, kalitelidirler ve video malzemenizi hızlı bir şekilde paylaşıp yayınlamanızı sağlarlar.

TikTok veya Instagram Reels/Stories dışında video çekerken manzara modunda çekim yapın.

2) Düzenlemede aşırıya kaçmayın

Teknolojinin hızla geliştiği ve ek video yazılım platformlarının yaygın olarak kullanılabilir hale geldiği artık videolarınızı aşırı düzenlemek çok kolay. Profesyonel video firmaları çeşitli düzenleme teknikleri kullanabilir, ancak kendi videonuzu yapıyorsanız, düzenlemeleri basit ve temiz tutmak mesajınızı iletmenin en iyi yoludur.

Çok fazla geçiş veya benzersiz bir dil kullanma kavramına kapılmayın; bunun yerine, basit tutun ve görüntülerin kendilerini satmasına izin verin.

Video düzenleme söz konusu olduğunda Kizoa’ya güvenebilirsiniz.

Klipleri kırpmak, özel efektler ve geçişler uygulamak, müzik ve ses bindirmek için kullanımı kolay bazı özelleştirilebilir seçeneklere sahip basit ve sezgisel çevrimiçi video montajı ve slayt gösterisi yapabildiğiniz bu video düzenleme programında, yüzlerce şablon, animasyon ve özelleştirilebilir seçenekler bulunuyor.

3) Bir strateji belirleyin

Çekimden önce illaki kendi storyboardlarınızı oluşturmanızı önermiyoruz. İstediğiniz resimleri, videonun süresini, konuşma ve senaryoyu ve videonun sizin ve şirketiniz için neyi başarmasını istediğinizi içeren hızlı bir strateji yapmak çok önemlidir.

Kayda başlamak için dışarı çıkmadan önce bir saat ayırın ve videonun her ana özelliği için bir madde işareti listesi oluşturun. Çok fazla zaman harcamak istemiyorsanız, çekimler boyunca belirli değişiklikler yapmayı ihmal etmeyin.

Çekim yaparken önceden plan yapın ama esnekliğe yer bırakın.

4) Bir sunucu tutmayı düşünün

Her video için bir sunum yapan kişi gerekli olmasa da, birinin olması, insanların dahil olmaya devam etmesi ve kapatması arasındaki ince çizgiyi belirleyebilir.

Bir sunucu kullanarak videonuzu anlatabilir, heyecan katabilir ve videonuza anlam verebilirsiniz.

İşletmenize bir görünüm kazandırmak, izleyiciye daha güvenilir ve hoş görünmesini sağlar ve bu da onları harekete geçmeye teşvik eder.

Kendinizi aşırı sunmayın. Kısa tutun.

5) Videolarınızı eğlenceli hale getirin

İnsanlar videoları eğlenceli, ilgi çekici ve onları yeni fikirlerle tanıştırdıkları için izliyor. Video içeriğini eğlenceli hale getirmek, sonuç alan video içeriği oluşturmak için harika bir yöntemdir. Video çekerken videodan hoşlanıp hoşlanmayacağınızı düşünün. Cevabınız hayır ise değişim zamanı gelmiş.

Akılda kalıcı, telifsiz müzik eklemek, görsel olarak çekici bir ortamda kayıt yapmak veya sadece yüzünüzü ortaya çıkarmak, videoları izlemeyi daha zevkli hale getirmenin basit yöntemleridir.

Videoyu komik hale getirmek için çok uğraşırsanız, videonun sahte olduğu anlaşılır.

15 Nis 2022 - 17:11 - Yaşam --- Okunma

Muhabir  Leyla Alyel

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 1.604.487 gösterim gerçekleşti.