Emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? Emekli bayram ikramiyesi ne kadar?

Emekli bayram ikramiyesi son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Emekli maaşına yapılan zam sonrasında gözler emekli bayram ikramiyesine zam gelip gelmeyeceğini merak ediyorlar. Peki emekli bayram ikramiyesi ne kadar, zam gelecek mi 2022? Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

Büyütmek için resme tıklayın

Emekli ikramiyesi, emekliler tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Emekli bayram ikramiyesi, Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda 2 kez veriliyor. Peki emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek 2022? Emekli ikramiyesi ne kadar, kaç TL?

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN VERİLECEK? 

Emekli bayram ikramiyesi Ramazan Bayramı öncesinde emeklilerin hesabına yatırılacak. 2022 yılında Ramazan Bayramı 2 Mayıs gününe denk geliyor. Emekli bayram ikramiyesi 2 Mayıs tarihinden önce verilecek.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR, ZAM GELECEK Mİ? 

En son bayramda 1100 TL emekli bayram ikramiyesi verilmişti. Prof. Dr. Cem Kılıç, "Emeklilere ikramiye uygulaması 2018 yılında başladı. 2018'de yılda 2 kere olmak üzere bütün emeklilere 1000 lira bayram ikramiyesi verilmişti. Geçen yılda bu rakam 1.100 liraya Bu sene ise enflasyondaki hareketlilik, memur maaş zamları bu çerçeve üzerinden düşündüğümüz zaman bu sene bu rakamın en düşük emekli maaşına çekilmesi gibi bir talep ortaya çıktı. Hükümet bu talebi değerlendirecektir. Benim tahminime göre emekli ikramiyesi 2000 lira civarına çekilebilir." dedi.

07 Nis 2022 - 10:40 - Ekonomi --- Okunma

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 1.604.487 gösterim gerçekleşti.