Cnc Metal Kesmede Mükemmellik

CNC Fiber (metal) kesme makinesi, siyah plaka, paslanmaz çelik levha, ayna demir plaka, alüminyum plaka, pirinç plaka ve bakır yaprakları üzerinde mük...

CNC Fiber (metal) kesme makinesi, siyah plaka, paslanmaz çelik levha, ayna demir plaka, alüminyum plaka, pirinç plaka ve bakır yaprakları üzerinde mükemmel şekilde kesim yapan bir çalışmadır. Lazer cnc kesimi ile kalıntısız yüksek hassasiyetli yüzeylerle elde edilebilir. Ürünler kurulum veya boyama için yapılan lazer kesim ile üretilmektedir. Bu Fiber bazlı lazer, birçok alanda kullanılır. Üretilen ürünler daha fazla işlenmeden kullanıma hazır halde biter.

Siyah plaka üzerine lazer kesimler genellikle makine parçaları ve şase parçaları şeklinde yapılmaktadır. Cnc fiber lazer kesim parçalar argon kaynağı (TIG), metal gaz kaynağı (MIGMAG) için üretime hazırdır. Kaynak sırasında başka bir işleme gerek yoktur. Bu sayede üretim maliyetleri düşürülür. Lazerli CNC kesim işlemlerinin gerek duyulduğu alanlar şöyle sıralanabilir. Makine yedek parçaları, makine gövde parçaları, mobilya yedek parçaları, beyaz eşya yedek parçaları, otomotiv parçaları, çelik konstrüksiyon parçaları, taşıcıyı ataşman parçaları, dekorasyon ürünleri, ferforje İmalatı, lazer kesim tablo, lazer kesim saat ve daha onlarca iş kolunda ihtiyaç duyulmaktadır. Firmamızın uzun yıllar profesyonellik kazandığı bu alanda titizlikle işlerimizi yürütmekteyiz. Son teknoloji cihazlar ile her türlü malzeme üzerinde çalışmalarımız mevcuttur.

CNC Lazer Kesimin Avantajları İle İlgi Çekiyor

Cnc lazer kesim avantajlarını sıralamak gerekirse; maliyeti yüksek malzemelerin verimli kullanımı nedeniyle ekonomik rahatlama, aynı lazer ışın kaynağıyla tek modda işleme, neredeyse tüm malzemeler işlenebilir olması bunlardan başlıcalarıdır. Lazer yirmi yıldan beri endüstriyel bir teknoloji olarak tanıtılmaktadır. Kesme işlemi sırasında, lazer ışını bir desen doğrultusunda yüksek ve yoğun enerji vererek odaklanır. Bu işlem, yüksek basınçlı hava akımları ile metal buhar ve darbeli yazı tipleri oluşturur. Lazer, kesme alanında bağlı olarak değişebilecek bir kesme bağlantısı ile işlemi gerçekleştirir.

Lazer Kesimin Bazı Avantajları ve Dezavantajları

Lazer ışınlarıyla birçok farklı kesim yapılabilir. KERF üzerindeki genişletilmiş ürün yelpazesi, kalın metal kesiminde 30 mm'ye kadar son derece iyi malzemelerle çok doğru bir şekilde keser. Lazer CNC kesim, lazer fiber ve lazer CO2 lazer türleri en popüler endüstriyel kesim uygulamalarındandır. Düz bir metal malzeme bir lazerle işlem göreceği zaman, belirli gereksinimleri karşılamak için gereken desteğe özenle yerleştirilir. İşlem sonrası kalan malzeme fazlalığına ve boşa harcanan parçalara son verir. Farklı malzemelerin dahi farklı kalınlıklarında da çok iyi işler çıkarır. Genel olarak, çok dar bir alanda lazer kesimi yapılabiliyor. Kesim kalitesini diğer kesim yöntemleriyle karşılaştırırsanız, lazer çok iyi çalışır.

Lazer Fiber Kesim Hakkında Bilinmesi Gereken Bazı Bilgiler

lazer kesim için kullanılan sisteme bağlı olarak, hemen hemen tüm malzemeleri işleyebilir. Lazer kesim, genellikle karşılık gelen malzemeye göre işlenmeden temiz bir kesim sağlar. CNC lazer kesimin bir başka olumlu yönü, fazla malzemelerin kullanımı ve dolayısıyla çok ekonomik olarak eşlik eder. Parçaların, tıraş makinelerinin ve kesintilerin işaretlenmesi aynı ışın kaynağıyla ve tek bir işlemle yapılabilir. Ancak, lazer kesiminin dezavantajları vardır. Yüksek maliyetleri, kullanılan ışın kaynağının üst düzey gaz ve enerji düzenlemeleri içerir. Bu dezavantajın getirdiği yüksek maliyet olasılığını düşürmek makul bir adım olacaktır. Lazer kesim CNC makinaları yine de en mükemmel sonucu ve en az eforu sarfetmeyi gerektiren bir çeşit yöntem olması sebebi ile artık en çok tercih edilen yöntemdir. Her alanda işlem görebilmesi sebebi ile artık her iş yerinin ihtiyacıdır. Firmamızın, bünyesindeki çeşitli tiplerdeki lazer cihazları bile ekonomik çalışmalar yapılabiliyor. Piyasanın en iyi fiyatını veren firmamızın kalitesi sayesinde her alanda başarı getirmektedir.

Makale.net

06 Nis 2022 - 11:18 - Teknoloji --- Okunma

Muhabir  Leyla Alyel

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 1.544.524 gösterim gerçekleşti.