Doğal ilaç! Soğana karanfil koyarsanız...

Doğal antibiyotik gibi kullanılan soğana karanfil batırıldığı zaman ne işe yarar? İşte bütün detaylar...

Soğan faydaları saymakla bitmeyen mucize besinlerden biridir. Bağışıklığı güçlendiren ve antibiyotik özelliği sayesinde hastalıklara karşı koruyucu kalkan görevi gören soğanı aynı zamanda evde burun tıkanıklığını ve öksürüğü yok etmek içinde kullanabilirsiniz.

Özellikle kış mevsiminde artan soğuk algınlığı, halsizlik, grip ve burun tıkanıklığı gibi rahatsızlıkları kolayca geçirmek için doğal yöntemlerle başvurabilirsiniz. Geceleri ani öksürük nöbetlerine karşı uygulayabileceğiniz soğan ve karanfil ikilisiyle hızlıca hastalıklardan kurtulabilirsiniz. Hem kendinize hem de çocuklarınıza uygulayabileceğiniz bu yöntemle ilaca gerek kalmadan iyileşebilirsiniz.

SOĞANA KARANFİLİ BATIRMANIN FAYDALARI

Soğan, soğuk algınlığı ve burun tıkanıklığı gibi mikrobiyal ve enfeksiyon kaynaklı rahatsızlıklarda soğan antibiyotik görevi görerek karanfil ise hoş kokusu ile solunum yollarını açarak rahatlamanızı sağlar.

Yararlı baharatlar arasında yer alan karanfil, soğanla birleştiğinde neye iyi gelir? İşte cevaplar...

Hem israfı önleyen hem de şifa bulmanızı sağlayan bu yöntemi mutlaka evde deneyin. Böylece ilca gerek kalmadan şifa bulabiirsiniz.

Bir soğanı ortadan ikiye bölün. Düz olan kısımlarına karanfillleri tek tek batırın. En az 5 6 tane sapladıktan sonra düz küçük bir kabın içine soğanı koyun. Daha sonra yatak odasına başucunuza yerleştirin.

Her gün yatmadan önce taze olarak kesip yerleştirin. Çocuklarınız odasına da birer tane yerleştirin.

SOĞANA KARANFİL BATIRMANIN PÜF NOKATLARI

Her derde deva olan soğanın kokusundan rahatsız olanlar soğanı ikiye bölüp üzerine rastgele karanfilleri batırabilir. Böylece ağır kokusunu gidermiş olur. Kimi soğanın kabuklarını soyup ikiye bölerek odaya koyarken kimi de kabuklu bir şekilde koymayı tercih etmektedir.

# Tercih

26 Mar 2022 - 09:21 - Yaşam --- Okunma

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 1.544.524 gösterim gerçekleşti.