Lise son sınıf öğrencileri hayallerine bir adım daha yaklaştı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen 'KMÜ-Umutlar Akademisi’ projesi hayata geçirildi.

Geçtiğimiz ay KMÜ ve Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. Protokol ile lise son sınıfta okuyan öğrencilerin üniversiteyi ve hedefledikleri bölümleri daha yakından tanımalarının yanı sıra istedikleri derslere katılabilmelerinin önü açıldı.

Protokolün imzalanmasının hemen ardından KMÜ Yunus Emre Yerleşkesi içerisinde bulunan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu sekreterlerine projeye ilişkin eğitimler düzenlendi.

KMÜ Umutlar Akademisi Hayata Geçirildi

Eğitimlerin tamamlanması ile birlikte Karaman'da bulunan liselerde öğrenim gören lise son sınıf öğrencileri başvurularının alınmasının ardından hedefledikleri ve hayal ettikleri bölümü yakından tanıma fırsatı buluyor.

Proje ile aynı zamanda öğrenciler üniversitenin akademik ve idari birimlerini, sosyal ve kültürel faaliyetlerini yerinde görme fırsatı yakalıyor.

Hayallerine ve hedefledikleri bölüme bir adım daha yaklaşan öğrenciler projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

25 Mar 2022 - 16:28 - Eğitim --- Okunma

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 1.544.524 gösterim gerçekleşti.